Příkrmy ve skleničce. Které jsou podle vás nejlepší?

theresa
9. led 2009

Ahoj, chtěla bych se zeptat, na Vaše zkušenosti s příkrmy ve skleničce, jak zeleninovými tak i ovocnými? S jakou značkou máte nejlepší zkušenost? Který příkrm miminkům nejvíc chutná?

evikuu
11. únor 2009

Ahoj holky, začala jsem dávat špenát+brambor od hami-překvapivě jí chutná 😀 ale chci se zeptat jak dlouho jí můžu zrovna špenát dávat?? Mrkev nám nejede a staví nás ☹

jitrulka
11. únor 2009

kojeni.net: špenát (nepodávejte často a ve velkém množství, je velkou zásobárnou dusičnanů,ideálně by měl být do konce 2. roku života podáván jen z výživ ve skle, kde je hladina dusičnanů přísně kontrolována

kacka.va
11. únor 2009

jitrulko, ale zrovna nedávno zjistili, že ve skleničce mám dojem špenát, brambor, hovězí byly o dost překročeny normy dusičnanů 😉

jitrulka
11. únor 2009

aha... tohle jsem zkopírovala z "bible" ale i tam se o dusičnanech píše, takže bych se tomu nedivila.... takže asi raději střídmě

evikuu
11. únor 2009

Jasně já že jí chutná tak mě zajímalo jak to jde často 😀 . Tak doděláme skleničku a zase zkusíme něco jiného 😀 a pak zase třeba za týden-čtrnáct dní dáme 😀 .Co doporučujete dál?? Kuře+zelenina, nebo králíka a nebo krůtu??

xuan
11. únor 2009

ja taky nedavam prikrmy kupovane radeji ji udelam kazdy den neco jineho a hlavne cerstveho kupovane prikrmy jsou podle meho nazoru jen pro pohodli matky aby nemusela varit!!!vam chutnaji kupovana hotova jidla???nebo si radeji uvarite svoje vlastni????tak vidite!!!!! drive jsem kupovala bio ale pak mi znama rekla cim vic ji budu stranit normalnim potrav.tak jak bude vetsi bude nachylna a je to tak prala jsem jeji obleceni v detskem prasku a jak si ji nekdo vzal na ruce tak hned dostala vyrazku protoze pradlo nebylo prane ve stejnem prasku jak bylo vyprane jeji!!!!

jitrulka
11. únor 2009

nojo, to je věc názoru, doufám že se to změní ale já zatím dostanu do malé jen skleničkové jídlo a domácí mi nechce. asi to ještě neumím, ale o pohodlnosti to není. taky jsem slyšela že skleničky bývají kvalitnější než rychlená zelenina.

xuan
11. únor 2009

no beru to podle kamaradky ktera radeji jidlo koupi nez udela aby mela vic casu na nechty kadernika a podobne !!!znama dela ve vyrobe na nejmenovanou znacku a rikala ze je to des co se tam dava a hlavne jak se to skladuje nez se to dostane do sklenicek a to uz dos.nekolik pokud za nedodrzeni chygieny ja nevim ale dospeli si taky radeji uvari nez koupi hotove jidlo muj nazor je ze je to pro lenochy????!!!!ale kazdy ma jinej nazor

evikuu
11. únor 2009

Holky poraďte začali jsme se zeleninkou a okamžitě zácpa 😠 ani švestka nezabírá 😖 a tak nevím co stím.
Zatím jí dávám také kupované už pro to abych vyzkoušela co jí bude šmakovat a nemumím si představit vařit čtvrtinku brambory a malou lžičku špenátu atd... až začne baštit víc tak pak ano ale uvidíme.

jitrulka
11. únor 2009

xuan, možná bys tu značku zdělit mohla abychom se ji z daleka vyhnuli 😠 ale já jinak zastávám názor že vařit a když je pres, tak sklenička neuškodí. já sice slyšela na skleničky chválu ale koukám že bohužel může vyjímka potvrzovat pravidlo 😒

many
11. únor 2009

ahoj holky 🙂
no já teda líná nejsem,ale našla jsem si už dost čtení kde bylo napsaný,že jídlo ze skleniček je nejzdravější 😉 i když se testovalo,tak i z bio zeleniny jídlo obsahovalo hodně dusičnanů a sodíku a to není prý vůbec dobrý,pro tak malé děti 😉 a prostě já chci pro své dítě nej a proto mu ty skleničky kupovat budu 😉 a není to z pohodlnosti a skrz to,že je to pro něj nej 😉 a kupuju nejvíc Hami

aneta15
11. únor 2009

souhlasím s many, já teda nevím, ale stejně si maminky vaří pro sebe a líné nejsou, já vařím každý den , manžel chodí domů na obědy a kupuju skleničky, protože si myslím, že jsou pro dítě lepší, a uvařit jeden brambor navíc bych fakt zvládla..jak říká moje babička jsme zblblý dobou, máme hodně informací a všechno moc řešíme... 😀

luckahr
11. únor 2009

xuan, a co se tam dává a jak to skladujou? Aby to nebylo jedna pani povídala...........
já to teda střídám, skleničky i vařim. Kupuju všechny možný, nejradši Alnaturu.

aneta15
11. únor 2009

holky můj manžel dělá servisáka a když jde do nějaké provozovny tak muzí mít jejich plást i cepici na hlavě, říkal, že se ted podmínky hodně zlepšili ale ale on dělá bagetárny, jatka a tak 🙂 tak dělají to jenom lidi...

monik76
12. únor 2009

ahojky, já taky dávám skleničky a myslím, že je to fakt dobrý. Vařím denně, ale když teď v zimě vidím tu zeleninu nebo ovoce, co prodávají, tak je to hrůza. Plesnivvý, pomrzlý, to ji raději dám skleničku. A myslím, že to prochází opravdu přísnou kontrolou. To bysme pak nesměli jíst nic a chodit se pást. To pak můžu doma přemýšlet nad tím, co asi dali tady do té pomazánky nebo kdo asi válel tenhle rohlík, měl čisté ruce, nedloubal se v nose? No je to trochu nadsazený, ale to bysme asi fakt nejedli nic. Takže já jsem za skleničky ráda, nemyslím si, že je to o lenosti, ale věřím, že je to teď pro ni to nejlepší. V létě to zase bude jiný. 😉

power700
12. únor 2009

Tak nám nejvíc chutná Alnatura, a pak Sunárek,jenže ten dělá 190g a 250g a my bychom potřebovaly něco mezi, asi tak 220g a to má právě ta Alnatura. 🙂

xuan
12. únor 2009

divate se nekdo na ct 1 na testoviny nebo tak nejak se to jmenuje tak tam byla o tom reportaz.

ygreen
12. únor 2009

xuan - ta nevím, dávám malýmu skleničky, ale na nehty a ani ke kadeřníkovi nechodím 😝
a s tím práškem, sorry, to mi přijde jako blbost - myslíš že když peru malýmu jen v lovele, tak bude mít alergii na jiný prášek? A nebo čím více do něj budu dávat dusičňanů, tím více si zvyknena nromálví dospěláckou stravu? Kupuju bio, protože šetřím jeho ledviny a játra, myslím, že čím déle je ochráním před "svinstvem" tím lépe, naopak nebudou zatěžované tak brzy. Navíc dětská imunita se vyvíjí až do 6 let.

špenát - jo, bylo, že jedna sklenička, myslím hipp špenát, brambor, vepřový bylo více dusičňanů, ale stále pod normou 😉

evikuu
12. únor 2009

dnes si dala kuřecí maso+zeleninku a chutnalo zatím nám nejvíce sedí hami.

andyalukasek2008
12. únor 2009

Ahoj holky, ja doma prikrmy varim i presnidavky vetsinou domaci, ale tak jsem jednou chtela Lukaskovi doprat a koupila jsem od Hame teleci maso se zeleninou... Jedly jste nekdy Trencanske parky s fazoli? Jak to muj muz zboznuje, nejim to, protoze mi tam nejaky konzervant smrdi... Presne tak smrdelo i to pro mimca... Lukasek se na me podival s otaznikem v oku coze to ma jist a supala jsem do mrazaku pro nase, fakt bych to nejedla... Ale treba prvni lzicky od Hippu nam jely...

xuan
12. únor 2009

igreen jo s tim praskem je to tak prala jsem male taky jen v detskem prasku a ja si ji nekdo pochoval hned mela vyrazky a kozni rekla ze to prehanim a zbytecne !!!

evikuu
13. únor 2009

many: kupuješ nejvíc HAMI nám taky sedí ale překvapilo mě že je ve většině celer ☹ ale asi je to tak minimální že to nevadí co?? Co Vám od HAMI nejvíc chutná?? Máme vyzkoušeno zatím jen špenát-dobrý, mrkev-nejede a teďka kuřecí masíčko+zelenina+brambor a teďka nevím po čem šáhnout dál 😀 .
Mám koupené králičí se zeleninou a nebo krůtí... a tak mě zajímá tvůj názor a zkušenost.Malé dopřeju skleničky ráda a věřím že je to spoň takhle zezačátku pro ní dobré. 😀

evikuu
14. únor 2009

Holky-prosím kdo používáte almaturu z DM u nás bohužel DM není-musím manželovi přesně napsat co koupit-znáte to 😀 poradí někdo co mají od 4m a od 5m.
děkuju

nelda
14. únor 2009

Ahoj, příkrmy i přesnídavky kupuju. Občas mu ale dělám jablíčko s piškotama, vločkama (na zácpu), banánek, jogurtík s ovocem ... aby měl trošku změnu. Nebo mu udělám domácí polívku. Nejvíc kupujeme Hami. Vyzkoušeli jsme Hami, Sunárek, Hamánka, Hipp. Podle testů jsou příkrmy více hlídané, koupené ovoce, zelenina v krámě může obsahovat vyšší množství dusičnanů ... A taky si říkám, že oni /výrobci/ vědí co prckové potřebují a tak doufám, že dostavá potřebné látky a já nemusím přemýšlet, zda jsme dala správné množství masa, zeleniny... a pak měla černé svědomí, že jsem něco zanedbala. Určitě ale nebudeme celý život na skleničkách. 😀

smardik
14. únor 2009

evikuu já jdu do DM v pondělí tak se ti tam můžu podívat co mají, já mám zatím od nich koupenou jen mrkev ale ještě jsme nezkoušeli je malej 🙂

evikuu
14. únor 2009

To je jasné že skleničky nepudou furt, už vidím jak si do školky nese skleničku 😀 ale taky si říkám že aspoň ze začátku jí tu sklenku dám, moc toho nesní ale to potřebné vtom určitě je.

pavlina05
15. únor 2009

Holky, někde jsem četla, že prý je v některých skleničkách moc soli?? Víte o tom něco??
víte které sklenky nekupovat???

evikuu
15. únor 2009

snardiku moc díky 😀 taťka co nemá napsané-nekoupí 😀
Dnes jsem dávala z DM alnatura-jablko+banán a je to krásně justé a chtnalo 😀
Když budeš tak hodná, mrkni. děkuju

evikuu
15. únor 2009

teda já píšu, mám malou na klíně a je to mazec-takže HUSTÉ a CHUTNALO 😝

mery.luu
15. únor 2009

EVIKUU - jedna učitelka z mat. školky mi vyprávěla, že měla ve třídě dítko, které nic jiného než skleničky nejdlo. Takže si každý den, tu svou skleničku k obědu nosilo sebou... 😕 😝 😀

Jinak my zatím jenom skleničkujeme, malému dělají příkrmy problémy s bříškem - má hrozné bolení a někdy i zvrací. Tak mu zatím dávám jen půl skleničky pro čtyřměsíční mimi. Jednou jsem mu k čisté mrkvi od hami uvařila doma brambor a 2 hod. se mi doma kroutil a plakal bolestí......Takže u nás domáci papu zatím nee 😖

PAVLINA05 - jsem četla, že solené jsou od HIPPu 😒

http://data.idnes.cz/g/eko/infografika_kojeneck...