Příkrmy ve skleničkách. Máte rady, co se týče složení?

mkeen
9. črc 2009

Ahoj, vim, ze je toho tady o prikrmech ve sklenickach spoustu, ale toto jsem jeste nenasla - za chvilku zacneme s prikrmy a nakupovani sklenicek se ukazalo byt nesnadne.
V podstate mne nezajima o jakou jde znacku, ackoliv chci kupovat bio, jen bych rada vedela na co si dat pozor - tzn.: Vite nekdo kde najit, jake jsou normy? Kolik sodiku, atd. na 100g by melo ci nemelo ve sklenicce byt.
Chci si to proste zjednodusit a kdyz se podivam na etiketu, urcite by me melo trefit, ze to cislo je velke ci male. V tuto chvili me trefi leda tak pepka 🙂
Zaroven ocenim i rady co se tyce slozeni - tzn. skrob ano / ne, od kdy, atd...
Diky moc, maminky 🙂

mousunek
9. črc 2009

zkusila jsem jednu sklenicku koupit a po ohrati pro prcka ochutnat byl to desny blivajz, tak jsem to vyhodila a radeji malymu varim

beruska2x
9. črc 2009

mkeen .. ja taky malymu varim, sklenicky nechtel, navic podle me je to s tou dobou trvanlivosti porad jenom konzerva 😅 .. kazdopadne ani bio neznamena ze je to zdrave, tato zelenina a ovoce se vic a rychleji kazi, pozor na to...

hlavne by nemelo byt solene, skrob taky ne nejmene do tech 8m, pak uz se muze zahustovat ale je to zbytecne - vyzivova hodnota 0, gramaze masa jsou ve sklenickach nedostatecne, zloutek musis taky potom pridat sama...
pozor na kombinace, jsou schopni od 7m narvat detem jahody, rajcata, atd atd...

proste mi to pripada vic starosti nez uzitku 😝 😉

mkeen
autor
9. črc 2009

Ja vim, ze nazory na sklenicky se ruzni, ale nase pani doktorka je nemuze vynachvalit - doporucuje je az do roku ditete. Snazila jsem senajit co nejvice informaci a vyslo mi, ze nejlepsi bude kombinovat sklenicky a varit z bio potravin tak pul na pul. Ale o tom uz tu jsou ruzne diskuze - to si musi kazda mama rozhodnout sama - spis mi slo o to, ceho se mam vyvarovat nebo naopak ocenit na etiketach. Proste opravdu slozeni. I tak diky za prispevek, mousuneku 🙂

mousunek
9. črc 2009

beruska2x - prosim te, kdyz uz pises o jahodach od kdy se muzou? malej uz jahody mel a neosypal se po nich tak davame treba do jogurtu nebo do kase

marinka
9. črc 2009

Mou, jahody se doporučují až od roku, je to silný alergen..I když se neosypává, ještě bych chvíli počkala 😉

mkeen
autor
9. črc 2009

berusko2x : to slysim prvne, ze jsou gramaze masa nedostatecne - to snad ani neni mozny! Tak proc to teda delaj, kdyz to nedelaj poradne? Koukam, ze to bude jeste vetsi veda, nez jsem ocekavala 😀

mousunek
9. črc 2009

mkeen - jejda kdyz bych mela jeste dnes delat vse co rekne dr tak malej jeste dnes nemuze kadit poradne... Jasne, ze ti to doporuci protoze je to jeji povinost maji s nima smlouvu stejne jako s nutrilonem proto to museji chvalit ale vsadim boty ze vlastnimu diteti by to asi cely rok nedavala

evikuu
9. črc 2009

Ahoj tak já jsem zase zastánce skleniček, bydlím na vesnici-dobrá zelenina se ani tady nevypěstuje nehledě na to že žádný bio obchod tady nemáme.
Nám chutná jen a jen HAMI a malá je této značce "věrná" samozřejmě jsou jídla které jí jedou víc a které míň.Některá jídla jí už s námi ale sklenička je sklenička-do 6m jsme jedli jen a jen to a dostali jsme pochvalu....
Před deseti lety jsem se snažila dát skleničku starší dceři a tam jsem tedy opravdu neuspěla ale pamatuju si že to chutnalo děsně a smrdělo....
Momentálně mě připadá že je to daleko lepší, nehledě na to že nám to chutnat nemá-přeci jenom máme už oblíbené chutě ale má to chutnat dětem.
Jen taková připomínka ke slovu "konzerva" co trvanlivé mléko také nekupujete?? Jen čerstvě podojené?? Já že úprava mléka a jídel je hooodně podobná co se týče pasterizace, mlíko by Vám taky takhle dlouho nevydrželo.Jo a co kompoty,marmelády atd....?? Taky ne?? Já jen že je to stejný postup úpravy-zachovat uvařením nebo zmrazením......

mkeen
autor
9. črc 2009

No, to je prave to, ze je to maminka me kamaradky a zadnou smlouvu s nikym nema - opravdu je doporucuje uprimne. Tvrdi, ze je obsah kontrolovan a pokud nevarime z bio potravin, muzeme nadelat vic skody nez uzitku. Hlavne mluvila o bio masu, ze samosky pry nekupovat ani nahodou. Veprovy vubec ne, kureci taky moc ne, nejlepe pry kruti nebo kralici. K tem sklenickam mela taky par vyhrad a hlavne mi rikala, at opravdu kontroluju slozeni - coz prave neumim 🙂

shaula
9. črc 2009

Evikuu - souhlas 😉 Navíc - mně ty skleničky chutnají🙂 Kupuju jen Hami a Sunárek, ale dávám je jen pro zpestření nebo když nestihnu navařit, většinou radši vařím (je to levnější🙂 )

marinka
9. črc 2009

Jinak co se skleniček týká, tak já jsem to kombinovala, někdy jsem vařila a někdy jsem dala skleničku. Malé chutnalo obojí. Výhodou skleniček je, že neobsahují tolik dusičnanů, jako příkrmy z kupované zeleniny, ale jak píšou holky, zase kolikrát obsahují sůl apod., co by ještě prckové neměli.. Já jsem kupovala skleničky hlavně ty masové, aby to malá měla pestré, protože my doma jíme jenom kuřecí a ryby a dělat jenom pro ni příkrmy s jehněčím, králičím, telecím masem, to mi přišlo nad mé síly 😀 Ale třeba samotnou mrkvičku nebo mrkev s bramborem či rýží, to jsem dělala. Kupovala jsem jen samotnou brokolici, ta Aničce hrozně chutnala 😵

evikuu
9. črc 2009

mousunek myslím že jsi silně přesvědčená o své prvdě, náš oktor mě nikdy nic nenutil-ani když jsem hledala novou značku mlíka, ani když jsem se rozhodla pro jiné kapky než mě napsal atd.... Bylo tady hooodně bojů skleničky-nebo vařit co máma to názor ale určitě bych to tak razantně nebrala.
mkeen: já jsem taky nikdy neslyšela o tom že by ve sklenkách nebylo dost masa-ale zase jsme u toho co máma to názor ale myslím že ty renomované firmy gramáže dodržují a každopádně maso tam je 😀 když ti tři lžičky nedojí tak taky do prcka nedostaneš co máš-asi by jsme se stoho zbláznily!!

shaula
9. črc 2009

mkeen - tak se podívej na http://www.kojeni.net/prikrmy.php , tam najdeš, co je v jakém věku vhodné. Sice podrobné info o sodíku nebo škrobu tam nenajdeš, ale o druzích vhodných potravin ano.

mousunek
9. črc 2009

ne-e evikuu tohle je pouze muj nazor a zkusenost nic vic. Doktori ti to nutit nebudou ale doporucit to museji tot vse

evikuu
9. črc 2009

marinka souhlas. kde já tady seženu kousek jehněčího,kousek kousek telecího atd.... když tady máme i chleba na objednávku 😀
schaula: OK 😀

mkeen
autor
9. črc 2009

shaula: diky moc, uz jsem si to stahla dopoledne. Nevim, co bych bez tehle stranek delala - kdyz mi neslo kojeni, obratila jsem se taky tam. A Jirinka to ma opravdu dopodrobna rozepsane. Ted si to jenom zapamatovat 😀 a vyzkouset...

shaula
9. črc 2009

mkeen - jo, je to taková moje bible 😀 Pamatovat si to nemusíš, já si to vytiskla a nalepila na špajzku🙂

mkeen
autor
9. črc 2009

Jeste me napada jeden dotaz - kdyz celou sklenicku nesni, musim ji do druheho dne spotrebovat?

marinka
9. črc 2009

mkeen, měla byl se sníst druhý den, pak už vyhodit..

onlika
9. črc 2009

mkeen, ja davam "sklenicky" len na cestu, inak varim. Co som doteraz pocula, tak nejlepsie su asi Hami a Sunarka, Hipp sice pise bio, ale pcha tam strasne veci a tiez uz mali problemy s kvalitou, nieco museli stahovat z trhu. Inak je to strasne tazke, vybrat vhodny prikrm, ako uz tu bolo spomenute, tak casto su tam potraviny, co tam byt vobec nemaju. Minule som chcela malemu kupit v Bratislave a veru som si nevybrala, vsade, kde som vosla, tak len Hipp a zlozenie, radsej pomlcim. Je dolezite, aby si davala aj doma varene jedlo, to kupovane chuti uplne inak a moze sa Ti stat, ze ked zacnes varit, nebude to dietatku chutit. A bio potraviny tiez nie su zaruka, ze su az tak uplne zdrave, ked sa robil test na bio zeleninu v porovnani s obycajnou, tak skoro ziadny rozdiel tam nebol. Je dolezite, aby zelenina bola cerstva, nebol nahnita a tak podobne a myslim, ze sa da kvalitne uvarit aj z obycajnych surovin. Tolko moj nazor, drzim palce, je to fakt veda 🙂
k tomu nezjedenemu, mozes odlozit do druheho dna, ale iba v pripade, ze to nebolo ohriate cele.

beruska2x
9. črc 2009

mkeen je tam kolem 10g masa, na porci by ale dite melo mit nejdrive 20g a kolem roku az 50g masa...

mosunek.. jahody urco po roku, ja uz videla i pro 8m s jiznim ovoce, citrusy, pritom je to apsolutne nevhodny, tuhle meli od 8m spagety s bolonskou om. pritom rajcata do roku minimalne vubec nedavat...

musis to vychytat treba ja mam kralici maso domaci, jinak kupuju kureci, kruti, veprovou panenku cerstve primo u reznika ktereho mam osvedceneho...

jinak uz kolikrat nasli ve sklenickach prekrocene hodnoty jak sodiku tak dusicnanu, myslis ze to delaji z jine zeleniny nez se prodava v obchodech??? to by ji museli dovazet z Marsu...

zeleninu bud mrazenou, ta se sklizi v sezone a neni vyhnana hnojivama - alespon ne tolik a nebo pokud mas moznost tak primo od pestitelu, tady u nas to tak prodavaji a v poho..

ja nevim, muj nazor je takovej ze sklenicka je porad konzerva - jak tomuze byt cerstvy jidlo kdyz to vydrzi rok... ja konzervy nejim tak bych to nedala ani malymu...

beruska2x
9. črc 2009

jeste taky jen sklenicky jsou desne jemne a deti pak maji problem jist normal jidlo s kousky 😅

shaula
9. črc 2009

Beruska, jak které, ty "pokročilejší" skleničky mají taky kousky. A kompoty, marmelády a zavařené okurky apod. taky nejíš? To máš totéž...

beruska2x
9. črc 2009

shaula jim, ale domaci ale co jim ja a par mesicni dite je snad rozdil ne?? co je tohle za argument- to kdyz si koupim smazeny hermelin tak ho mam dat malymu taky???

shaula
9. črc 2009

Sorry, jen jsem reagovala na tvou větu - "já to nejím, tak bych to nedala ani malýmu".

beruska2x
9. črc 2009

jasan 😉 ja to beru takhle ze kdyz si to doma umixuju tak proste vim a vidim co tam davam.. kolik ceho atd..oni tam nacpou spoustu ryze ale zeleniny a masa malo.. to vubec neodpovida co by dite melo v porci mit..

prijde mi to logicky, delaji to pro kseft..

tohle jsem myslela na konzervy, ja treba lansmit, veprove ve vl. stave, gulase a podobne hnusy v konzervach nekupuju, ze zasady..

vem to logicky co tam musi byt za konzervant kdyz to ma rocni spotrebu 😅 domaci bych mu uz 3. den nedala.. 😲

beruska2x
9. črc 2009

zase na cesty to muze byt dobry, jednou za cas... ale jako vyhradni stravu bych to nedavala..

ronie
9. črc 2009

Každej ať si dává co chce, já dám i dvouletýmu skleničky, zaprvé to rád, a za druhé je to rychlý a můžu se jim věnovat, pro nás vařim hodně kořeněný a různý vychytávky co nejsou vhodný pro děti, takže vařit ještě zvlášt-nene. Masa bych řekla, že je tam až až například boloňský špágy od hippu jsou jak z italský restaurace, takže je ráda dojídám, opravdu jediný co mi chutná je hipp a dětem též-až na výjimky 😝 NIcméně tohle je úplně off topic a bohužel k původnímu témetu nic nemám-jen vím, že do hippek se přidává sůl, sem tam cukr, no prostě ne úplně košer, ale nám nic jinýho nejde tak si nemůžu vybírat 😀

shaula
9. črc 2009

Beruska - však já taky ne, skleničkami jen prostřídávám vařenou stravu, nebo když nestihnu uvařit, mají je tak 1x týdně.

beruska2x
9. črc 2009

shaula..tak to jo... jako rezervni to beru, to neuskodi ale po me to malej plival takze to nehrozi 🙂