Příkrmy z kupovaných skleniček, jak se na ně díváte?

lindaatobias
12. zář 2015

Ahoj holky, už zhruba měsíc přikrmuju svého pětiměsíčního syna a zatím jedeme pouze na skleničkách (převládá Hami). Chci se zeptat, jak se díváte na kupované příkrmy, případně které značky upřednostňujete a jak vašim miminkům chutná ? Díky moc.

monul88
12. zář 2015

U prvního jsem nechtěla, přišla jsem si jak neschopná matka, ale malej nechtěl jíst nic jinýho, pak měl období, kdy jsem musela vařit a nechtěl skleničky. Taky jsme používali Hami, teď jsme přešli na babylove a hipp, někdy hamánek. Řekla bych, že hami malý moc nechutná 🙂 Měli jsme hipp mořskou rybu a to si mlaskala :D

lindaatobias
autor
12. zář 2015

@monul88 Já jsem právě přešla ke skleničkám automaticky, dost možná i na popud naší doktorky, která je zřejmě jejich fanoušek. Malému chutná všechno. Vařit chci, jen se k tomu pořád odhodlávám, zase mě tady pořád "straší", že nevím, odkud ta zelenina pochází, jak byla ošetřovaná, co chemie na ni naházeli a já nevím co. Skleničky mají taky své mínusy, hodně čtu složení než koupím, ale zase si říkám, že jsou hlídané a můžu mít klid aspoň v tomhle.. 🙂

kituska20
12. zář 2015

Skleničky nedávám, nechutná to ani mě natož tomu mimču. Vařím doma každý den čerstvé.

prostenika85
12. zář 2015

Ahoj, taky jedu na skleničkách. Kupuju v Dm jejich značky Alnatura a Babylove. Hlavně ze startu chci synkovi dopřát jídlo v bio kvalitě a to Dm splňuje. Sehnat v obchodě biozeleninu je výkon, o mase ani nemluvě. Takové kuřecí nekupuju ani nám, dítěti bych to nedala už vůbec. Raději koupím skleničku s kuřecím masem z biochovu, přece jen jsem pak klidnější.

adji
12. zář 2015

Já jsem se snažila synovi vyvařovat, ale všechno mi plival. Pak jsme dostali jednou skleničku a zblajzl jí celou. Zkoušela jsem mu dávat skleničky a pak podstrčit můj příkrm, ale neprošlo mi to... Takže kupujeme převážně Hipp, občas Hami a budu to pořád zkoušet s domacíma příkrmama🙂 Zatím jen zamražuju, protože mi toho je líto 🙂

kituska20
12. zář 2015

Já kupuju u nás ve vesnic bio od zelináře nebo odnás z vesnice od řezníka. V supermarketu bych nekupovala.

m21elis
12. zář 2015

taky sem dávala skleničky, je to přece jenom hlídaný, navíc sme začali přikrmovat na podzim, tak byla jenom díně a brambory a batáty, dlouho mi nechtěla vařený, až teď, ale ryby stejně dávám ve skleničce, naštěstí mám možnost domacího vepřového i hovězího a občas se mi povede sehnat domácí kuře
u nás vedli hamánek a špagety z rosmanna

hohe
12. zář 2015

my jedeme půl na půl... Někdy vařené jindy kupované... z kupovaných beru Hami, Hipp, babylove nebo babydream.

lasicek
12. zář 2015

Já vařím. Když jsem si přečetla složení sklenice, tak jsem celkem zirala. Jinak Hami určité ne. Alnatury a Babylove, mark&Spencer ty jsou složením dobre.

svetlana1980
12. zář 2015

Já ve většině případě vařím,ale ze své zeleniny.Jinak Hipp,alnatura.Hovězí mám z domácího chovu od kamaráda,jehněčí a králíka také beru domácí.Pak to uvařím rozmixuji a zamrazím v tvořítkách na led. 🙂

svetlana1980
12. zář 2015

a ještě jsem zapomněla dodat,že jí chutná jak domácí,tak skleničky,ale s jídlem jsem neměla problém ani u jednoho dítěte

lindaatobias
autor
12. zář 2015

Dekuju za nazory 🙂 Nez se rozhodnu varit, musim zapatrat po nejake kvalitni zelenine. Snad synatorovi budou chutnat i ty moje vytvory.. 🙂

baris
12. zář 2015

@lindaatobias ani jedna moje dcera nejedla mou vařené jídlo. Nechtěla jsem kupovat mrkev v Tescu, takže jsem sháněla domácí zeleninu, vyvařovala, mixovala a ani jedná o to nestáhala. 😠 Ale po skleničkách se mohly tlouct 😀 😀 😀

Ve skleničkách je to jídlo opravdu hlídané. 😀 to že nám nechutná je normální, protože my jsme už zvyklí na koření včetně soli 😀 Holkám jelo Hipp - špenát s bramborem, brokolice a jehněčí se zeleninou. Čím byly starší tím více přecházely na vařené jídlo - polévku, kousek bramboru s masem, rohlíky ... 😀 😀

kattyd
12. zář 2015

Zajímavý test skleniček viz http://www.babybistro.cz/news/nejvetsi-test-pri...
Po přečtení budu raději vařit sama, max asi občas dam Alnaturu

jasminecek
12. zář 2015

Meli jsme jen sklenicky, miloval Hami a Babylove.

miskadis
12. zář 2015

První dcera mi baštila jenom skleničky, domácí jídlo nechtěla ani omylem, ikdyž jsem zkoušela kde co a snažila jsem se jí vyvařovat. Měly jsme Hipp, Babylove, BAbydream, Hami.
A druhá dcera byla přesný opak, baštila jenom domácí příkrmy, skleničky odmítala.

prostenika85
12. zář 2015

@kattyd Toto není test skleniček, ale osobní zkušenost a názor nějaké anonymní internetové michaely. Nevím, proč se tak podivuje, že příkrmy obsahují vodu, když zelenina je ( velmi překvapivě) nejvíce tvořena z vody. Každý má na příkrmy domácí x kupované svůj názor. Nemyslím si ale, že by byl tento "test" nějak vypovídající...

1velrybka
12. zář 2015

Moje malá není zrovna velký jedlík, od začátku máme s jídlem problémy. Zkoušela jsem jí vařit, ale skleničky jedla aspoň o trochu líp, tak jsem zůstala u nich. Teď už (když je starší) konečně zase pomalu přecházíme na doma vařené. Hami jí skoro žádné nechutná, jenom takové ty plastové mističky, co jsou od roku, což pro tvého malého je ještě hodně brzy. Jinak má ráda Hipp a Bebivitu. Občas jsme dali Hamánka (ale ten se zase moc nelíbí mně)
@lindaatobias

olusenka
12. zář 2015

syn měl skleničky rád, dcera zpočátku moc ne, ta preferovala doma vařené, ale s postupujícícm věkem se k nim přiklonila taky. Na úplném začátku příkrmů (oba začali v 6měs.) jsem se snažila pouze vařit, jak se přidávalo maso a přílohy, zejména od 1 roku, skleničky byly často, jelikož moje jídlo nechtěli. I když jsem zkoušela namíchat v různém poměru domácí a skleničku, neuspěla jsem.
Značky jsme vyzkoušeli různé, ne ale všechna jídla, jen ta, která se mi líbila. Nejhorší chutově hodnotím Hamánek, výjimečně jsem koupila Babylove z Rossmanna (pouze jeden druh, nějaké špagety) nebo Alnaturu nebo Hipp (ten v ČR výjimečně, tady je hrozně předražený, ale docela i chutnal). Pak jsme nejčastěji kupovali Hami, ale je fakt, že některé druhy pak od 8.měsíce mají obrovské kousky a některá jídla jsou extrémně suchá a hustá.
Nakonec jsme zakotvili u značky Alete od Nestlé, které manžel vozil a stále vozí z Německa. Pokud je ta možnost, když dítě skleničky preferuje, je to dobrá věc, jelikož skleničky v Německu stojí skoro polovinu toho, co tady.

akankeo
12. zář 2015

@lindaatobias me sklenicky holky moc nechtely, ale co jim chutnalo byla dyne a myslim celer z DMka od te jejich znacky, to mohly. Vetsinou sem jim ale varila, mely je malokdy a vetsinou mi to prislo skoda penez, treba takovou mrkvicku bez niceho dalsiho proste nechtely, pritom mi ta sklenickova prisla sladka, tak nevim, o co jim slo

reriska
12. zář 2015

Hipp a Bebivita,ale koupené v Německu 😉

chris_n
12. zář 2015

kdyz vidím nabídku v čechách, asi bych kupovala Babylove nebo Alnaturu. A pokud to jen trochu jde, tak vyjed do DE a tam nakoupit. Protože ty ceny, co si obchodníci v CR říkají. To je do nebe volající.
Moje malá jedla především Bebivitu (i UM mela od té značky). Ale pro rozmanitost jsem to střídala s Babylove a Hipp.

chris_n
12. zář 2015

@kattyd ono to zajímavé je ten test. Na druhou stranu. Neveřím zelenine v supermarketech označených bio. Takže kdyz půjdu a koupím normální potraviny a udelam z toho příkrm, tak je to skoro jedno, jestli sklenička nebo domáci

chris_n
12. zář 2015

@prostenika85 jen taková drobnost. Alnatura není značka DMka 😉 Je to samostaná značka. V Nemecku je to i sít obchodů. Jen DM to distribuuje téz. Jejich značkou je jen to Babylove

ladydi
12. zář 2015

Obě děti byly na skleničkách, převážně Hami, někdy z DM a někdy Hipp. Vše jim moc chutnalo a malému ještě občas když jsme na cestách nebo podobně, kupuji ty mističky od Hami, ale dnes už jen vyjímečně, normálně jí už s náma.

ducik
12. zář 2015

Ze zacatku, co jedl maličko, jsem kupovala sklenky, hipp a alnatura. Jak se rozjedl, taky pak přišlo léto, tak jsem začal vařené. Bio zeleninu mají v každém supermarketu. Maso jsem začala přidávat sklenickove alnatura nebo když se podařilo sehnat přes různé známé domácí. Zeleninu také krom bio domácí od dedy. Kupovane uz pak bylo jen na cesty. Všimla jsrm si, že mu po něm strašně páchne moc i stolice (když jedl víc než se kojil ).

lindaatobias
autor
13. zář 2015

Díky, holky. Skleničky malému šmakují, zatím jsme neměli problém s jedinou potravinou, jak co se reakce týče, tak chuti i množství. Už zvládá 125 g a myslím, že by dal i víc 🙂 Slyšela jsem, že v Německu za skleničky ušetříme, navíc jsou výrobky kvalitnější. Bydlíme v Litoměřicích a uvažovali jsme, že bychom se vydali za hranice a nakoupili zásoby. Ty ceny tady mě vážně fascinují a pak že baby výrobky nejsou business, ani prd. Už se těším, až nastane doba, kdy Kryštof bude jíst to, co my 🙂

trigy1
6. říj 2015

Já jsem se skleničkami u synka zatím nepochodila. Když jsme v jeho 5. měsíci startovali s příkrmy, dávala jsem mu jen domácí. Po 14 dnech se rozjedl a teď mu vařím různé kombinace 2-4 druhů zeleniny + maso. Musím říct, že mi to samotné chutná, i když je to nesolené. Zkouším stále nové a nové druhy zeleniny, které přidám do základu jako je brambor, batát, mrkev nebo třeba dýně. Pravda je, že tyto druhy pokrm vždy trochu dosladí, takže chápu, že to pak malému chutná. Zeleninu kupuju hlavně u farmářů nebo v Delmartu, kde u většiny také deklarují původ z eko farmy. Když se mi ale někdy stalo, že jsem nestíhala vařit a dala synovi skleničku, zvedal se mu z toho žaludek. Samotný mi to taky vůbec nechutná. Zkoušeli jsme zatím Hipp (cuketa, brambor) a Hami (brokolice). Teď mám ještě v zásobě Hamánek. Tak docela závidím těm z vás, kterým to prcková baští. Upřímně se mi každý den vařit nechce... 🙂

evicka844
8. říj 2015

Já dávám přednost skleničkám a kupuju Hipp. Jsou bio, hodně kontrolované a dětem chutnají. Můžu si být jistá, že děti nejedí žádnou chemii, aspoň na začátku života, to je pro mě důležité. Líbí se mi, že nakoupím vše od jedné značky, um, příkrmy, kaše, tyčinky a sušenky a musím říct, že děti jedí vše. Kupujeme taky kosmetiku od Hippu, krásně voní, opět s bio olejem.

trupovaludmila
25. říj 2015

Já skleničku ani nezkusila,hned vařené,zeleninu kupuji v obchodek ikdyž bydlím na vesnici,ale nestihla jsem vypěstovat,takže obchod a nebo máme ve městě farmářské trhy a farmářský obchod. Skleničku bych malé nikdy nedala,jednak je to drahé ( za cenu jedné skleničky navařím pro malou na 14 dní) a pak když jí to uvařím vím co jí..kdež to skleničky..zajimavý odkaz výše.. 😒 a jsem ráda,že malá zatím vše krásně snědla ať už to byla mrkev, nebo brokolice, nebo dýně a teď i špenát krásně papá 🙂