Příkrmy ze skleniček x doma vařené x bio. Poradíte?

lenycka
4. led 2008

Ahoj všem 🙂
Před asi dvěma týdny jsme začaly s příkrmy a názory v okolí se mi dost liší, tak bych chtěla znát vaše zkušenosti či názory...
Dr. mi řekla, že mám vařit doma a skleničkové příkrmy mám dávat jen na cestách nebo když je to nezbytně nutné! Švagrové zase dr. řekla, že má dávat pouze skleničkové, že doma vařené obsahuje moc dusičnanů, které jsou špatné na dětské ledviny. Mně zase dr. řekla, že dusičnany sice obsahují, ale kolik toho to dítě sní a že od 6.měsíce už se s nimi tělíčko umí krásně "poprat" 😉
No a já teď nevím - mám dávat skleničkové (které se doporučuje všude na letáčcích a dle mého názoru je to jen magoření lidí a jde jen o reklamu, aby se dobře prodávaly) nebo doma vařené?
Prosím o vaše rady, zkušenosti a názory. Myslím, že toto možná bude zajímat víc mamin 🙂
Díky moc 🙂

aponchie
4. led 2008

me rikali ze dite by nemelo ani radsi dychat pac se muze priotravit tim humusem co vsude poletuje a vyzaruje atdatd 😀 😀 ja sem pestovala na zahradce zeleninu normalne kupovala v obchode varila doma ,sklenicky ve vyjimecnych situacich treba na cesty,nebo kdyz se mi nic nehtelo 😎 nevidim v tom zadny problem.ted je vsude biobio ale nam je to jedno hlavne ze sve dite miluju kdybych chtela resit co je pro nej nejnej tak ho radsi ani neamm vsude neco ciha takze v klidu var a neres co kdo rika 😉

kristi
4. led 2008

a co zlata stredni cesta? ja to mam tak pul na pul, nekdy uvarim,nekdy ma sklenicku....

margotka
4. led 2008

Máme to úplně stejně,jedeme pul na pul,když stíhám,tak vařím,když nestíhám,dostane hotovku,obojí malé chutná 😵

morusa
4. led 2008

Jsem na tom podobně jako Kristi, taky dám občas skleničku, občas malému něco připravím, popřípadě namixuju půl skleničky, půl něco domacího. 😉

navi
4. led 2008

Já dávala skleničky, jen ty jednodruhové ze začátku, jinak vařím(ale mám i pár skleniček hotového jídla, kdyby nebyl čas nebo chuť vařit)
Mě doktorka řekla(a někde jsem to i četla), že je lepší kupovat zeleninu mraženou, protože není rychlená a neobsahuje tolik dusičnanů jako ta čersvá v Hypermarketech. Pak už to prý vyjde docela nastejno a je jedno jestli dám skleničku nebo uvařím. Tak vařím s té zmražené zeleniny 🙂

terezkaaa
4. led 2008

My vaříme a nemáme s tím problém-když jsem dávala dřív půl na půl, tak malý ty domáci moc nechtěl.Teď už si zvyk jen na ty domácí.l 😀 Vařím 2 krát do měsíce ve velkém a zmrazím-pohoda 🙂 Přesnídávky taky nekupujeme.Rozmixnu jednou za 3 dny jablka,banán,jogurt,občas mango a je to.Já nevím proč, ale těm kupovaným nedůvěřuju 😉 Navíc 40 kč za skleničku se mi zdá příliš-malému navíc ta jedna ani nestačila,takže by to bylo 60kč jen za zeleninku 😒

macanet
4. led 2008

Vařím domácí, ale zkouším na cestách, návštěvách dávat kupované i Dr. doporučoval střídat, aby si zvykla na různé chutě. 😉 Vařím větší množství asi 5 skleniček, dvě dám do lednice a tři do mrazáku. Kupuju baby karotku, je levná a rychleji uvařená než velká mrkev, brambory domácí, nebo kupované a brokolici ve velkém pytli mraženou. U nás sklenka mrkev brambor vyjde přes 25,- až 30 kč a jen 125,g Adélka se musí dopíjet Sunarem, domácí má větší sklenku a nedopíjí se popř. čajem na cuc.

iza
4. led 2008

ahoj já teda ze začátku dávám skleničky(kupuju ty bio do Hippu nebo od Hami). Jednu skeničku mám na 2 nebo 3dny. Zatím nevařím....až toho víc zdlábne asi začnu vařit sama, ale zatím mi to přijde zbytečný.
Někde jsem četla, že by se teď v zimě neměla kupovat na vaení pro mimi čerstvá zelenina,ale ta mražená....v čerstvé je moc dusičnanů.
Jinak holk,y vy co vaříte, nemůžete mi časem prosím poslat nějaké receptíky? nemyslím na rozvařenou mrkev, cuketu, dýni atd,ale pak už na taková ta miminkovská jídla(zdravá...neb my se doma stravujeme jak čuňata 😀 ). 😉

navi
4. led 2008

terezko s tím množstvím ve skleničkách je to i náš problém, máme doma kyselinku, tak by se nám to dost prodražilo 😅 A navíc mě to vaření pro mrňouse zatím baví 😀 Od kdy jsi začala s jogurtem?

dygab
4. led 2008

Ahoj, já také vařím a skleničkové používám jenom na cesty nebo když chci zkusit něco nového a nevím, zda to bude Hanička jíst - hlavně třeba králíka nebo hovězí maso (abych se s tím nevařila zbytečně). Šmakuje jí ale všechno🙂 Má výraz ".....a tebe taky sním".
Jako základ kupuju bio - tzn. brambory a mrkev mama z PlusuBio a zbytek dávám zmrazený. Přesnídávky občas kupuju takové ty od Myslím Nestle Frutapura, protože jsou čistě přírodní bez přídavku cukru. Jablíčko a banán dělám domácí, ostatní jsem ještě nezkoušela. Ale chystám se. Hanička hodně jede mrkev s jablíčkem - jablíčko nasteouhám a mrkvičku podusím.

yenn
4. led 2008

Ahoj, zatim se na prikrmy jen chystame, Ada je jen kojeny, ale pomalu zacnem neco davat a tak to resim. Chtela bych varit, ale rozhodne ne z koupene zeleniny v supermarketu a cerstvou bio ted tezko sezenu a i kdyby...jak rikate....cerstva zelenina v zime je proste podezrela 😀

Tak me napadlo...prodava se u nas mrazena bio zelenina? Napadlo me to ted, takze jsem se po ni nikde nedivala a treba nekdo budete vedet. Dikes

macanet
4. led 2008

izo doporučuju koupit knížku od Mudr. Judity Hofhanzlové -POlévky a kašičky pro nejmenší, je tam toho hodně a hlavně různé rady atd... 😉

terezkaaa
4. led 2008

navi,nám řekla doktorka od půl roku.chutnají mu i jen tak ale většinou mu do toho přímícham to rozmixované ovoce, aby to měl chutnější.Mně to vaření taky nijak neobtěžuje-naopak.Mám pak radost, že mu to alepoň chutná 🙂

navi
4. led 2008

http://www.odetech.cz/katalog/recepty-pro-deti/

izi něco čerpám tady a jinak kombinuju jak to jde, aby to měl prcek pestřejší. Klidně ti i něco písnu 😉

terezkaaa
4. led 2008

yenn,já kupuju bio brokolici-mraženou a bio špenát

lendy1
4. led 2008

yenn, bio mraženou zeleninu dělá Ardo, mají to skoro v každém supermarketu-jen bacha-špenát mají se smetanou 😉

kristi
4. led 2008

terezko, jak delas to mango??

navi
4. led 2008

jo jo tu Ardo zeleninu taky kupujem, konkrétně v Hypernově 🙂

papaya
4. led 2008

holky je tu prosím vás někdo,komu dítě ze začátku jedlo jen skleničkovou stravu,ale pak se bez problémů naučilo na domácí? Já jsem byla se zeleninou vařenou doma (bio-domácí) poslána někam,ze skleniček to jakš takš jí,ale pak bych chtěla zase vařit,když už tu domácí máme....

yenn
4. led 2008

holky diky, tim padem mam asi jasno 😉 Zkusim varit, jen kdyby to vylozene treba tyden odmital, dam sklenicku a pozdeji zkusim zas

slunicko27
4. led 2008

já ze začátku vařila, vůbec mi to nejedl a tak jsem přešla na skleničky, dneska jsem vařila a baštil o 106..takže jde asi jen o to si zvyknout na jiné chutě...

myska
4. led 2008

Já jsem ze začátku vařila, pak ale zvítězila lenost a dávala skleničky a Nikol to víc chutnalo, mnou dělaný jídlo nechtěla, ale sklenička jí chutnala.
Až těsně před jejím prvním rokem jsem se vrátila k vaření, ale teď už je to lepší, už to nejsou ty blivajzy.
A pár skleniček do zásoby mám pořád a malé pořád jedou a musím říct, že ještě teď stěží sní celou 200g skleničku.

terezkaaa
4. led 2008

kristi,mango mixuju nebo strouhá-nic nevařím 😉

terezkaaa
4. led 2008

papaya-neboj,zvykne si-my si taky zvykli 😉

majka07
4. led 2008

Pap my jedli jen skleničky, teď už to kombinujeme s uvařenou stravou, bylo to v pohodě, jen brokolice ji nechutná domácky zpracovaná, hned po uvaření jo, ale po vyndání z mražáku ne. ostatně nic po rozmrazení nemusí, zkusila jsem jak pár skleniček různě navařit a zmrazit, ale to skoro vše odmítla. Tak ještě budu tak trochu více používat skleničky a od roku budeme spíš vařit 🙂

navi
4. led 2008

mango asi taky zkusím, to by mohlo prckovi šmakovat 🙂

kristi
4. led 2008

terezko, diiiiiik. neni to moc kysely?

terezkaaa
4. led 2008

ne, kdepak,slaďoučký 🙂 A nám moc chutná 😉

navi
4. led 2008

holky může se ta zmrazená zelenina po tepelné úpravě znovu zamrazit? Já mám zatím zmražené jen uvařené a namixované maso, jinak zeleninku, každý den vařím.

terezkaaa
4. led 2008

navi-já taky používám mraženou zeleninu a po uvaření rozmixuju a směs zase zmrazím