Příkrmy ze skleniček x doma vařené x bio. Poradíte?

lenycka
4. led 2008

Ahoj všem 🙂
Před asi dvěma týdny jsme začaly s příkrmy a názory v okolí se mi dost liší, tak bych chtěla znát vaše zkušenosti či názory...
Dr. mi řekla, že mám vařit doma a skleničkové příkrmy mám dávat jen na cestách nebo když je to nezbytně nutné! Švagrové zase dr. řekla, že má dávat pouze skleničkové, že doma vařené obsahuje moc dusičnanů, které jsou špatné na dětské ledviny. Mně zase dr. řekla, že dusičnany sice obsahují, ale kolik toho to dítě sní a že od 6.měsíce už se s nimi tělíčko umí krásně "poprat" 😉
No a já teď nevím - mám dávat skleničkové (které se doporučuje všude na letáčcích a dle mého názoru je to jen magoření lidí a jde jen o reklamu, aby se dobře prodávaly) nebo doma vařené?
Prosím o vaše rady, zkušenosti a názory. Myslím, že toto možná bude zajímat víc mamin 🙂
Díky moc 🙂

slevik
4. led 2008

Tak já dělám domácí 😉 . Vždycky toho jednou za čas udělám hafo, naláduju do skleniček a zamrazím. Verunka sní v pohodě celou 200g sklínku, takže je to akorát 😵 . Občas na cesty máme kupovaný skleničky, Veru je v pohodě sní, ale teda musím říct, domácí je lepší (chutnali jste to někdy?).

navi
4. led 2008

terezko díky, asi to tak budu taky dělat

myska
4. led 2008

Ne, nechutnala, nemám odvahu, ale hlavní je, že to malé chutná 😀 😀

viona
4. led 2008

Holky,letos jsme měli velkou úrodu jablek,tak jsme si z nich nechali odělat v moštárně mošt,máme ho ve sklepě ve skleněných lahvích a vydrží klidně celou zimu,myslíte,že ho můžu dát malýmu do budoucna naředěnej třeba půl na půl,nebo mu mám radši mačkat šťávy čerstvý,nemáte někdo zkušenost?

terezkaaa
4. led 2008

viona,tam je ale hodně cukru,ne 😕

papaya
4. led 2008

Holky díky za naději 😀
Viono já bych mu to dala,kupované šťávy taky nejsou čerstvý,navíc domácí je pořád domácí 😉

viona
4. led 2008

ne,to je čistá 100% šťáva z jablek,bez cukru,jen je to myslim nějak upravováný(pasterizovaný??nevim,jestli si to pamatuju dobře)aby to vydrželo a neskvasilo to,tak právě proto nevim.

jitka83
4. led 2008

Ahoj, tak já dávám skleničky a občas i něco uvařím a rozmixuju. Ale skleničky dávám častěji. U holky, které jsou teď 4 roky, jsem dávala pouze vařené doma (skleničku mi nechtěla) a nic se jí nestalo. Kluk teď dlabe všechno. I domácí i ve skleničkách. A dr. nic neříkala, když sem jí řekla, že jíme skleničky. Tak nevím, co je lepší. 😒 😉

slevik
4. led 2008

Mysko 😀 Já to zkusila, abych věděla, co dávám malé za blafy a teda to kupovaný fakt nic moc 😒 ale hlavně, když chutná 😀
Viono - já bych to určitě dala, myslím si, že to bude určitě lepší než když někdo dává ty kupovaný...to asi nebude žádnej zázrak 😔
Pájo - neboj, i Hugoušek jednou ocení tvé kuchařské umění 😀

kristi
4. led 2008

ja chutnala ty od Hami,co jsou od 10m - rizoto s treskou, spenat a hovezi a milansky spagety a bylo to dobry...

slevik
4. led 2008

Kristi - tak ty ještě nemám ochutnaný, to nevím 😀 My máme od 6m a ty nic moc...

markeeta
4. led 2008

ja prubezne kupuju sklenicky a chutnam to nez zacneme s prikrmame. Tuhle jsem koupila mrkev od Gebber a je to neuveritelny humac.
Pokud na te sklenicce nepisou, ze se jedna o bio, tak si myslim, ze nepouzivaji lepsi zeleninu/ovoce nez tu co lze koupit v obchode.

kacka79
4. led 2008

Tak my jedeme tak půl na půl, většinou o víkendech má domácí a pře týden / to pořád někde jsme / má skleničky... ale přesnídávky nekupuju, to dáváme ovoce /nejradši máme banán/ a teď do toho dávám ještě lžičku bílého jogurtu a to je mnamka 🙂 Vařené dělám ze zmražené zeleniny..jinak mango taky milujeme

lenycka
autor
4. led 2008

Tak jak tak na to tady koukám, tak asi spíš vede domácí strava, to jsem ráda. Nebo spíš, že tady nepadají jen vyloženě názory, že skleničky jsou nejlepčí a nic jinýho na světě není lepšího! Jsem klidnější, že malý neškodím 😀

brnda
4. led 2008

ahoj tak ja spiše vařim doma ,nekdy použivam zeleninu čerstvou nekdy mraženou,hotove přikrmy použivam jen když nestiham nebo když nekde jedem

tlapicka
4. led 2008

ahoj, snazim se varit z cerstve biozeleniny a sklenicky samozrejme kupujeme na cesty, vybiram bio. Ja tomu tak moc neverim, ale MM si mysli, ze je to lepsi, tak mame ciste svedomi, ze ji davame relativne zdravy jidlo (i kdyz je mi jasny, ze casto je obyc zelenina lepsi nez prumerna bio. jenze ja to nepoznam a navic v Nemecku je bio super jednoduse dostupny...)
manza ochutnava sklenicky, kdyz krmi a vypada to, ze ty drazsi jsou i chutove lepsi... mozna je to ale nahoda, nevim...

kyri
4. led 2008

my dáváme často skleničky, protože se mi nechce ten drtek, co sní, vařit - a moc nemrazím... hipp nekupuju vůbec, protože se přišlo na to, že jsou dosolovaný, aby to dětem šmakovalo 😠
dáváme alnatura (miluje dýni) - tyhle výživy mi přijdou nejlepší, a teď občas i sunárky s masem - telecí je fakt výborný, dojídala jsem a olizovala se jak naše psice 😀 ) a ovocné kupujeme skoro výhradně, ty bez přidaného cukru.

jinak často jí to míchám třebas do jáhel, rýže nebo kukuřičný kaše - takže máme sklenku tak na 2-3dny...

danca81
5. led 2008

Ahojky, tak my dáváme vařenou stravu a skleničky máme nakoupené jen na cesty. Přečetla jsem si, že vaříte ve velkém a pak dáváte do mražáku. Já tedy vařím tak na 2 porce /2. porci dám do lednice a druhý den ji malému dám/.
Skoro měsíc dáváme na oběd masozeleninové příkrmy na oběd. Holky, jak je to s ovocem a různými přesnídávkami? Dávají se dopoledne nebo až odpoledne? Pro info stále ještě kojím. A co kašičky na noc? Četla jsem, že by se měli dávat na večeři a pak jako pozdní večeře ještě mléko. Je to tak? No spíš dočetla jsem se, že by to mělo být:
na snídani - MM
na svačinku - ovoce, jogurt, přesnídávku
na oběd - masozeleninový příkrm
na svačinku - ovoce, jogurt, přesnídávku
na večeři - kaše
pozdní večeře - MM

Je to tak nějak? Malej bude mít 7 měsíců a tak ještě nevím, jak a kolik mu toho můžu dávat, kór když ještě stále kojím (mléka mám dost).
Ptám se, protože je spousta článků a v každých se to píše jinak. Děkuji vám mockrát za odpovědi

lenycka
autor
6. led 2008

Já byla koupit tu bio zeleninu Ardo, jak jste tu psaly a u nás maji bio jen brokolici, špenát a pak nějaký směsi, ale karotku ne - mám se po ní pídit nebo Ardo bio karotku vůbec nedělá?

louzicka
6. led 2008

lenycka: Taky jsem sháněla bio karotku a nenašla jsem jí a teď jsem koukala na stránky Ardo a skutečně jí tam nikde uvedenou nemají ☹ Jen ty druhy, co jsi psala.

syrael
7. led 2008

Tak my bastime hlavne sklenicky od Hami, ktery nam chutnaji vic nez varena basta...Obcas uvarime nejakou tu biozeleninku, pokud ovsem je. V nasi milene republice je to porad dost podpultovka...Koupila jsem si specilne pro vareni prikrmu v pare parni hrnec Vitamine od Tefalu. Vari paradne, rychle a bezvadne, akorat bobanovi to nak nejede 😖 Takze suma sumarum u nas vitezi sklenicky a rozhodne si nemyslim, ze bych svymu robatku jakkoliv skodila, prave naopak. Mame na sebe vic casu, min stresu atd. pa

aponchie
7. led 2008

po tepelne uprave ano

lenycka
autor
13. led 2008

Ahoj holky, tak my dnes zkoušely květáček a padal do malý jak němci do krytu 😀
Aponchie, co po tepelné úpravě ano? 😲

pucik
13. led 2008

ahojky, tak mi taky dáváme tak i tak. Raději vařím,ale někdy se mi nechce a nebo není čas a hladík je veliký, než se to uvaří pěkně čerstvoučký. Hlavně ty s tím masem mu zatím dávám ze skleničky a občas koupím taky to bio, ale bůhví, jestli to vůbec bio je. No myslím si, že kombinace je nejlepší, zatím mi malej zdlábnuj všechno a je spokojenej od té doby co papá i zeleninku. AKorát kaše od Nutrilonu když vystydnou zřídnou na vodu a od Hami ne, ty se mi zdají lepší. TAk uvidíme, jak dál. Tak ať vaším zaltíčkám chutná vše, co jim nabídnete a hezky papají 🙂 😉 🙂

karotky
13. led 2008

Já vařím příkrmy doma.Používám zmražené maso i zeleninu.Navařím to vždycky do 2.skleniček,takže vařím obden.Do mrazáku jsem nezkoušela dávat.............zatím jsem neměla potřebu. 😉

bramburka
13. led 2008

holky, já jsem slyšela, že skoro ani není moc zdravé prtatum vařit, pokud nekoupite opravdu bio a speciální zeleninu a ovoce, že prej jak je to různě chemicky pěstovaný, tak je to vyloženě škodlivý. Prej je lepší dávat ty skleničky, že je to na 100% v pořádku, co je na tom pravdy? Já bych se teda taky trochu bála...

myschka
13. led 2008

Holky já bych vařila doma ale Aduš předstírá, že zvrací a prostě do ní to co uvařím nedostanu ☹ přitom je to chuťove určo lepší než skleničky. Ty papá krásně, hlavně mrkvičku od hamé. Tak nevim, koupila jsem všechno čerstvé bio a s láskou uvařila 😀 😀 ale úspěch to teda nemělo, budu to muset průběžně zkoušet.

dygab
13. led 2008

Já jsem bio vařila striktně první2měsíce příkrmů než si Hanička a její trávicí trakt zvykly. Ted už kupuji napůl bio a nebio a přejdu postupně na normál.
MYschko, já myslím, že je to o zvyku. Hanička na začátku příkrmy asi 2 týdny vůbec nechtěla a teď baští a postupně se sama odstavuje.
Danco, my máme stejný režim jak píšeš - kojím ráno, v poledne a večer a svačinky nepřikojuju. Říká se, že se má začít odstavovat v poledne,a le mě to kvuli práci více vyhovuje takto a funguje to.

nasticka
13. led 2008

Ahoj, my jsme taky začaly pomalu dávat zeleninku a já se přiznám na rovinu, že se mi takhle malinký porcičky vařit nechcou, nehledě na to, že Dr. mi též říkala, že z obyč zeleniny by to doma nevařila, že ta je našlapaná dusičnanama a bůh ví, čím vším. Takže kupuju Hipp skleničky, teď máme jednu malou 125g na 2 dny (zeleninka zatím jen jakou poloviny oběda). V rossmanovi ji koupím za 18 - 20kč, což je vpoho a nemusím se s ničím piplat a je to nachystaný během minutky, když přijde hladík 😉 takže dokud nebude malá jíst "normálně" tak asi budu kupovat..jooo jsem holt asi pohodlná 😀

dygab
13. led 2008

Nasticko, to chapu. Ja jsem prvni mesic varila jednou tdne z bio zeleniny a davala si to po malych porcich do mrazaku - jak rikas, pulku male sklenicky