Příkrmy ze skleniček x doma vařené x bio. Poradíte?

lenycka
4. led 2008

Ahoj všem 🙂
Před asi dvěma týdny jsme začaly s příkrmy a názory v okolí se mi dost liší, tak bych chtěla znát vaše zkušenosti či názory...
Dr. mi řekla, že mám vařit doma a skleničkové příkrmy mám dávat jen na cestách nebo když je to nezbytně nutné! Švagrové zase dr. řekla, že má dávat pouze skleničkové, že doma vařené obsahuje moc dusičnanů, které jsou špatné na dětské ledviny. Mně zase dr. řekla, že dusičnany sice obsahují, ale kolik toho to dítě sní a že od 6.měsíce už se s nimi tělíčko umí krásně "poprat" 😉
No a já teď nevím - mám dávat skleničkové (které se doporučuje všude na letáčcích a dle mého názoru je to jen magoření lidí a jde jen o reklamu, aby se dobře prodávaly) nebo doma vařené?
Prosím o vaše rady, zkušenosti a názory. Myslím, že toto možná bude zajímat víc mamin 🙂
Díky moc 🙂

jenjanka
18. říj 2008

🙂 🙂 ja jsem ale neřekla že kupuju zeleninu v obchodě

schwarzovka
18. říj 2008

jenjanka: tak to potom jooo 😀 😀 😀

radka.m.
18. říj 2008

ahoj,tak já se přidávám do klubu těch neschopných a líných,poněvadž malý jedl od 6 měsíce taky skleničky,vyzkoušela jsem i domácí,ale ty mě teda vůbec nechtěl,tak jsem to nějak neřešila,protože na druhou stranu ty skleničky jsou dost pestré-jako to složení,doma bych to teda všechno určitě neuvařila a když by jo,tak bych toho měla asi hodně a aby jedl každý den to samé,třeba celý týden?nevidím na skleničkách nic špatného,ted už malý jí i domácí stravu,taky už můžeme skoro všechno,tak to nemusíme tak omezovat,ale doma vždycky nějakou tu sleničku mám pro případ,že by jsem nestihla uvařit. 🙂

pamuk
19. říj 2008

Já osobně skleničky moc nedávám. Zjistila jsem, že do toho dávají i možné alergeny. U nás např jedna instantní kaše spustila stopický ekzém. Oni napíšou brambory s mrkví a pak čučím, že je v tom i celer nebo rajčatovej protlak. Takže buď pečlivě studovat složení a nebo vařit. Mám pár tipů, který kupovat můžu, ale jinak raději vařím.

mmmk
23. led 2011

kaatulkaa
Ahojky!

Chtěla jsem se zeptat, zda svým ratolestem vaříte, nebo kupujete příkrmy. My jsme s přikrmováním začali cca před měsícem a stále se nějak nerozjedl. Já vařím, ale zvažuju, zda nedávat kupované. Jestli by mu to nešmakovalo víc... Tak prosím o radu a Vaše zkušenosti

Děkuju

raci
24. led 2011

my když jsme začínaly s příkrmy dostal první týden kupované a chutnalo mu, tak sem další týden zkusila uvařit a kupodivu se cpal jako kdybych mu vařila odjakživa 😀 (hold to naštěstí bude jedlík-po tatínkovi) 😉 takže jsem zůstala u vaření navařím si třeba 6 porcí a zamrazím, mám v lednici i kupované a střídáme to sem tam když někam jdeme, nebo když prostě není nálada a čas uvařit 😉 ale taky mu trvalo než se rozjedl ze záčátku snědl max 30-50g ty první 125g skleničky jsme mívaly i na 3x a pak najednou skok a ted sní 200-250g jen to hvízdne a za 2 hodky se dožaduje sváči😀

may5
3. únor 2015

Ja ze zacatku Davam hipp bio hlavne dynecku je vyborna na traveni a vymeasovani a postupne Pridavam ostatni zeleninku mix hrasek kvetak . Mrkev nemuze me stavi a zatim jsme Jen na xelenince dle vyzkumu bio je pro zacatek nejlepsi nezatezuje ledvinky. Dnes jdu poprve varit batat s cuketou

olasek
3. únor 2015

U nás tak půl na půl. Na první dítko jsem byla připravená - vše ze zahrádky nakrájené na kostky a zamražené (s prvním příkrmy jsme začínali v zimě). Takže jsem ze začátku spíš vařila a pak kupovala občas různé, hlavně HiPP a Hami příkrmy. U druhého budeme začínat teď v březnu a nějak jsem se zapomněla připravit 😉. Ale asi než koupit koncem zimy chemickou mrkev z Tesca tak asi budu věřit, že sklenička je opravdu bio 😵 A budu se pomalu těšit na farmářské trhy a babiččinu zahrádku ....

misa323
4. únor 2015

Já dávám malému bio skleničky hipp, moc mu chutnají a jsou hodně kontrolované, tak můžu být v klidu. Kupovanou zeleninu mu nevařím, je plná pesticidů a nechci mu zatěžovat trávicí trakt.

martina_kremlova
18. únor 2015

Já to kombinuju, částečně kupované přesnídávky, pribináčky nebo Sunárky do ručičky, částečně vařím kašičky sama. Podle času a situace, kupované jsou výhodou na cesty, nebo když jsme ve městě. Malá snáší dobře i kupované, Sunárek vycucne za chviličku a shání se po dalším :D

evka_praha
17. bře 2015

Hezký den maminky!

Studuji poslední ročník vysoké školy a v současnosti pracuji na diplomové práci týkající se dětské výživy. Můžete mi prosím pomoci vyplněním dotazníku? Velmi mi tím pomůžete!

http://nakup-detske-vyzivy.vyplnto.cz/

Dotazník se týká obecných nákupních zvyklostí při nákupu dětské výživy a je určen maminkám s dětmi do 3 let.

Moc Vám děkuji za ochotu a pomoc! Evča