Příprava příkrmů v páře. V čem? Jak jste spokojení?

luculina
23. dub 2010

Začínám dávat synovi (6 měsíců) zeleninové příkrmy, zatím jednodruhové. Uvažuju nad tím, že bych si pořídila něco na jejich přípravu v páře, buď parní hrnec nebo multifunkční přístroj určený přímo pro přípravu příkrmů (např. Bébédélice od Babymoov). Zajímalo by mě, v čem připravujete příkrmy (pokud vpáře) a jak jste s tím spokojeni. Dá se dát do jedné nádoby různá zelenina i maso? Jak dlouho příprava trvá? Díky za vaše zkušenosti.

luthien.k
23. dub 2010

lucu, je zbytecne kup-vat nejake specyalny hrnce, stacy -bycejne nerez-ve napar-vadl- na knedlyky 😉 J- kdybys tak chtela varyt pr- cel-u r-dynu, tak nereknu... 😉
jynak s-rry, vada klavesnyce... 😀

rimmel
23. dub 2010

suhlas s luthien. 😉 my to tak tiez robime

aleachim
23. dub 2010

my máme parní troubu a je naprosto úžasná. Já ale v páře vařím pro celou rodinu. Je to zdravější, chutnější a řekla bych, že i rychlejší.

Jestli to využiješ i pro rodinu, určitě bych dopuručila ten parní hrnec (je to na způsob parní trouby, ale ne tak drahý. I když levná záležitost to taky není).

florule
23. dub 2010

aleachim a připravuješ v parní troubě i maso? Můžeš když tak napsat nějaký receptík? My jsme si ji taky pořídili, zelenina super, ale maso se nám zatím nějak nedaří připravit tak, aby bylo opravdu dobré....

kocule
24. dub 2010

Máme parní hrnec a v něm dost vařím. Nahážu tam všechno, včera třeba zmrzlou brokolici, další patro byla zeleninová směs a nakonec čerstvý brambor s mrkví. Sedla jsem si k televizi a vařila. 😀 😀 Sbírá to i šťávu, takže bude polívečka. Aleachim, parní troubu ti závidím, mě mrzí, že jsem si ji nakonec nepořídila, odradila mě cena. ☹ Nezkoušeli jste někdo pomalý hrnec? Docela by mě to zajímalo. 🙂

Je fakt, že to jídlo je více plané, ale my jíme dost dietně, manža jinak ani nemůže a vůbec nám to nevadí. Někdo by to třeba nejedl, já ani nesolím. 😉

luculina
autor
26. dub 2010

Děkuju za všechny odpovědi. Pokud bych koupila parní hrnec a osvědčil se, uvažovala bych o přípravě jídel v něm i pro mne a manžela, ale teď mi jde především o ty příkrmy. Důvodem pro koupi hrnce či toho přístroje je pro mne jednak fakt, že se touhle cestou oproti vaření ztrácí méně vitamínů (nebo se to aspoň obecně říká), a jednak to, že by snad tahle příprava měla být rychlejší a jednodušší. Ne že bych chtěla šetřit na malém a jídle pro něj časem, ale cvičíme s ním vojtu a nějak je pro mě složité to skloubit dohromady...proto by mě zajímalo, jestli tomu tak opravdu je, jestli se dá jednoduše dát do hrnce jakákoli zelenina a k tomu maso a za nějakou dobu (předem danou) je to hotovo....na tom přístroji mě láká to, že by snad měl jídlo i mixovat, takže bych opravdu přišla k hotovému...ale je to drahé jako čert...na druhou stranu si říkám, že by se pak třeba dal prodat...

macejka
26. dub 2010

lucul
já mám už asi tři roky parní henec od Tefalu-Vitamin+,pořizovala jsem si ho kvůli synovi a teď v něm vařím některé příkrmy dceři.Můžeš tam dát klidně maso i zeleninu dohromady,dá se v tom vařit rýže,těstoviny....Opravdu stačí 10-15 min.podle toho co vaříš.Tady u toho hrnce byla i knížečka s receptama a tabulka jak dlouho se jaké potraviny vaří.Také sbírá 3ťávu,ale já tam té š´távy nikdy moc nemám,maximálně by to bylo na polkévku pro mimčo,jedna-dvě malé porcičky polévky z t顚ťávy,ale rozhodně ne pro celou rodinu.Jsem s ním spokojená.Ovšem mixovat musím sama 😀 😉

jeudi
27. dub 2010

holky ja teda varim prikrmy ve vode ale tohle je dobry typ na vareni a myslim ze i zdravejsi..na kolik penez vas vysel parni hrnec?

mi_ki
7. led 2016

@luculina Ahojky, prosím o radu ....koupila jsi nakonec ten přístroj na vaření v páře pro mimi nebo něco jiného ? Nad tím samým uvažuji teď já.... budu vděčná za zkušenou radu... Hezký den, M.

formelina
7. led 2016

@mi_ki Dobrý den, koupila jsem si taky parní hrnec na vaření příkrmů. Teď už v něm dělám jen rýži a rybu 🙂 Ale jinak na příkrmy pro prtě super věc..je to rychle a i chutné 🙂
Používala jsem jedno i více pater podle toho kolik jsem toho vařila.

zlatkavlk
7. led 2016

Zdravím, taky jsem nedávno z druhé ruky koupila parní hrnec od Tefalu právě z důvodu, že v něm chci dělat příkrmy pro malou, zatím jsem tam vařila brambory a kuřecí maso, za cca 25min to bylo obojí hotové a chuťově moc dobré, kuře šťavnaté a brambory krásně žluté a výborné. Jen jsem se chtěla zeptat, když budu dělat příkrmy, můžu tu zbylou šťávu použít při mixování, např.brambor, aby byly na kaši? Nebo je mixovat s kojeneckou vodou, nebo UM? Plus ještě, přidáváte k příkrmové zelenině olej, nebo nějaký tuk (máslo)...? Díky, Zlatka 🙂

mi_ki
8. led 2016

@zlatkavlk Ahojky, já bych vařila asi rovnou v kojenecké vodě kvůli malému množství minerálů. Obyč vodu bych nedávala.... a ten Tefal máš takový ten velký ? Mně se právě líbí ty malé, pro mimina, že je to na malé množství a je u toho ten mixér...

zlatkavlk
8. led 2016

@mi_ki Díky, to je dobrej nápad dát tam přímo kojo vodu, to mě nenapadlo 🙂 jj mám ten třípatrový hrnec, ale dá se vařit, teda pařit, i třeba jen v jedné nádobě... ale i tak je to dost velké, to je pravda 🙂 jinak ten parní hrnec s mixérem jsem taky viděla, od Aventu tuším, vypadá to super, ale ta cena... 😒

dusanba
23. srp 2016

@macejka Dobrý den, máte prosím přesně tento typ? http://www.tefal.cz/Příprava-pokrmů---elektrick...

moc díky

veronika223
9. lis 2016

Zdravíčko, vytvořila jsem skupinku na FB pro maminky, kuchařinky Příkrmy pro miminka - pro začátečníky i pokročilé. Kdyby jste měli zájem, klidně se přidejte a přidejte i vaše kámošky, známé, atp. 🙂 jste všichni vítáni 🙂 Najdete nás zde: https://www.facebook.com/groups/189287931527882/