Příprava příkrmů. Vaříte z biopotravin? Denně čerstvé?

jirkulka
23. únor 2010

Ahoj holky,asi už tady někde je takové téma,nebo jemu podobné,ale nestihla jsem vyhledat. Jde mi o to,že jsem právě začala s příkrmy. Zatím jsem asi 14dní na skleničkách Hami,ale chci malému vařit, tak se chci zeptat, zda všechny vaříte z bio potravin, protože u nás nejsou moc k sehnání a v jakém množství vaříte, jestli denně čerstvé, nebo zda uděláte třeba na delší dobu a např. zamrazíte, zavaříte apod. Také jestli třeba přidáváte olivový olej a tak..Příjde mi dost nepraktické vařit třeba jednu mrkev, jednu bramboru a další den to samé..Kamarádka vaří vždy na měsíc dopředu, všechno zamrazí, pak jen vytáhne, ohřeje v mikrovlné troubě a papkají.Děláte to tak některá.?

berenika39
23. únor 2010

kuk o pár řádků níž, Začínáme s příkrmy🙂)). všechno je tam a něco i dvakrát🙂)))

jirkulka
autor
23. únor 2010

Děkuju za radu, můžu ještě poprosit na jaké stránce zhruba..Došla jsem tak do 6,momentálně nemám čas déle hledat, je jich tam jak jsem koukala skoro 200.

iluss
23. únor 2010

jirkulka: já taky navařím na dva týdny dopředu a dám to do mističek a zamrazím. Udělám toho víc a dělám různé kombinace, např.:
1. mrkev, brambor,kuřecí maso, rýže
2. brokolice, květák, rýže, kuřecí maso
3. lilek, petržel, brambor, rýže, kuřecí maso

Olej dávám až když to rozmrazím a ohřeju (dávám kvalitní slunečnicový)

Tady máš tu stránku - Začínáme s příkrmy:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

zuzankast.
23. únor 2010

ahoj ja tedy varim kazdy den.Zabere to tak pet minut casu 🙂 Vetsinou jednu bramboru (dnes uz vetsi nez pred par mesici) a jednu mrkev, kousek masa - to mam naporcovany zmrazeny. Tu prolohu menim, ale varim vetsinou z cerstveho. Bio sme meli ze zahrady, ale zasoby dosly, tak kupuju normalni, nez zas budem mit svoje.

kocicinka
23. únor 2010

Taky začínám s příkrmy, respektive včera jsme začli. Kupuji bio, kařím každý den aby to měl čerstvé. Vezmu mrkev, okrouhám, pokrájím na kolečka, povařím v kojenecké vodě, prolisuji lisem na česnea a pak popasíruji v sítku a podávám 🙂