Problém s polykáním kousků. Jak se toho zbavit?

mousunek
12. srp 2009

Ahojte holky,
mám klučinu, je mu 10 měsíců a má stále problém s polykáním kousků, ať mu dám sebemenší kousek v jídle, prostě začne vyplazovat jazyk, zvedne se mu žaludek a vyvrátí to.
Máte s tím některá zkušenost, popřípadě rady, jak to překonat? Předem díky.

dvojka
12. srp 2009

tak,možná budu vypadat jako neschopná matka,ale první dreři jsem mixovala jídlo do roka 😝 .Nemělo by se,ale co...Před rokem,jsem mixivala vždy už jen krátce,aby se tu a tam nějaký ten kousek objevil a po roce mačkala jídlo přes vidličku.Nepamatuju se dokdy jsem jídlo mačkala,ale vim že v 18 měsících jedla už úplně normálě 🙂

misicka85
12. srp 2009

Kamarádka to řešila tak že postupně do mixovaného začala přidávat trošičku jen namačkané zeleninky, ze začátku tam bylo fakt jenom pár kousíčků a pak postupně zvyšovala poměr toho mačkaného a snižovala mixované.

Já jsem malé nemixovala nikdy, teda jo mixuju ale ne úplně do hladka, prostě tam má hodně kousků a v pohodě 😉

samik2008
12. srp 2009

ahoj mousunku..já ti asi moc neporadím,ale dělala sem to tak že napřed sem stravu mixovala všechnu(,moje kamarádka má stejně starýho chlapečka a ta se s nějakým mixováním neobtěžovala,jen mu to mačkala vidličkou a naučil se...)já sem od 8 měsíce taky začala jen mačkat vidličkou a občas se nadávl,ale nebylo to tak hrozné,postupně sem mu dávala menší kousky a čekala co se bude dít a spapal to pěkně,takže ted už nemačkám jen nakrájím na menší kousky(zeleninu,maso atd.).
i když to nakrájíš na úplně malinkatý kousíček tak to vyhodí???

mousunek
autor
12. srp 2009

samik2008 - uplne malicky ne, ale treba kousek uvarene mrkve bramboryproste ne, i kdyz to mel s omackou tak to vyhodil, kdyz jsem mu dala treba kousek bananu do pusiny tak v pohode rozkouse a je klid, ale jak ma vicero kouknu na lzicce tak to je problem. namackane vidlickou je problem

dvojka - babicka mymu tatovi musela pry mixovat do 16mesicu delal pry to same

doktorka mi rekla ze mu mixovat nemam kdyz jsem ji rekla o otci tak mi rekla ze mu mixovat mam tak nevim no

kinsen
12. srp 2009

Já měla podobný problém jídlo s kouskami mi vždy plival tak jsem to zkoušela vždy po čase znovu a teď i když to ještě neni ono tak už to docela jí. Myslela jsem že je na kousky ještě brzy, ale všechny příkrmy od šesti měsíců je už obsahují tak kombinuji ty od čtyř měsíců s těmi od šesti a už je docela hezky papá 🙂

leonik
12. srp 2009

mousunek: já jsem dceři mixovala ještě po roce na hladkou kaši 😒 😝 Jak tam byl kousek něčeho, tak to vůbec nechtěla. Časem to přešlo a zvykla si i na kousky 😀 A to jsem jí zkoušela taky kolem 10.měsíců dávat jídla s kousky, nebo jen namačkané 🙂

samik2008
12. srp 2009

mousunek uvidíš že časem si zvykne i na kousky,šak víš že každé dítko je jiné.a dáváš mu i kousky chleba na snídani?a jak ti to papá?

mousunek
autor
12. srp 2009

leonik - on to ale neodmita on otevre pusinku, ale zacne se mu zvedat zaludek jak jsou tam kousky. chleba taky zatim nemuzeme

eliotka
12. srp 2009

A ty kukuřičné křupky papá? Asi není ještě na kosuky zralý...
Já prý jedla mixované skoro do 2 let!!!

smajlik
12. srp 2009

mousunek: máme ten samý problém, když jsem totiž koupila skleničku příkrmů od Hami od 6. měsíce, tak tam jsou normálně kousky (/a nejdou rozmixovat) - Simča se mi dáví, plive to zpátky a řve. Kukuřičné křupky to samé. Ona si to vezme do pusy ale pak blééé . Ani ten banán nesnese

dvojka
12. srp 2009

smajlik-to s tím banánem se může den ode dne změnit.Aneta ještě před měsícem banán plivala a ted????Sama si ukusuje a nic neplive.Je fakt,,že jí za tu dobu vyrostly 4 zuby 😅

mousunek
autor
12. srp 2009

dvojka - rekla bych ze zuby na to vliv nemaji mame jich 9

mousunek
autor
12. srp 2009

eliotka - rohlik si vezme do ruky a kouse ho takovehle veci ok kousat umi

dvojka
12. srp 2009

mosounek-no asi fakt ne.Jako neboj,my mixujeme zeleninu s masem pořád 😀 ,ale ten banán jí už neva.

mousunek
autor
12. srp 2009

dvojka - malej bananu zbasti i vetsi kus kdyz mu ho dam do pusiny