Proč 3,5 měsíční miminko najednou odmítá Nutrilon?

janina79
29. led 2011

Ahoj a zdravím všechny maminy,
mám problémek s naším prckem. Od 2 měsíců jsme na Nutrilonu (už plně) máme pořád ten stejný (kvůli alergii ten s rozštěpenou bílkovinou a bez laktozy). 'Syn má nyní 3,5 měsíců a najednou začal odmítat ho pít. Dřív normálně vypil 150 ml a nyní asi týden deset dní odmítá, 150 ml vypije celých max jednou za den. Jinak vypije tak 80 - 100 a začne se vzpírat vyplyvávat dudlik a mlíčko. Nemáte stejný problém? Na doporučení dr. jsem před 14 dny změnila mlíčko (protože malý neměl moc přírůstky - porodní 3 kg na 3 měsících 5,5 kg) tak mi doporučila Nestlé Al 110 a ten pil jako divej, bohužel z toho měl bolení bříška a tak jsme se vrátili na ten původni Nutrilon, 3 dny potom krásně pil skoro všechno, nechal max 10 ml a najednou bum a odmítá. Prosím o rady, dříve tak hodně vypil a teď vypije někdy jen 500-600 ml. Je možné, že mu přestalo chutnat? nebo spíš má bolení bříška?? podobně se mi chová, když mu dám feniklový čaj toho vypije max 20 ml denně a to ho do něj musim dostat když má dobrou náladu. Moc děkuju za zkušenosti a rady.

bozenka4
29. led 2011

Ahoj my jsme to měli taky tak(kolem 4 měsíce) a paní doktorka nám doporučila dávat příkrmy a mléčné výrobky.Odmítal pít mlíčko úplně.

luciebx
29. led 2011

ja teda nechapu proc si dr mysli ze ve 3 mesicich je 5,5 kg malo.. my taky meli nejak tak a nikdo nas nikam nehnal.. jako je mozny ze mu to prestalo chutnat.. to se stava... a zkusila si teda kdyz mu chutna to od nestle davat to a pred kazdym jidlem dat kapicky na boleni briska? treba by to zabralo.. a nebo zkusit stridat.. par dni od nestle a par dni nutrilon... nasemu Benickovi docela chutnalo mlicko od HIPP

ledmed
29. led 2011

Ahoj Jani, asi ti moc neporadím, ale budu ti držet pěsti, ať to zvládnete. Vím jaké to je, když mimčo nechce papat. Naše malá je na umělém od čtyř měsíců. Kolem třetího měsíce odmítala jíst i mateřské mléko a dlouho jí trvalo, než akceptovala flašku. Dokonce jsme byli i v nemocnici. Nutrilon jí nechutnal, sunar taky ne, měla po něm bolení a už dva měsíce pije Nutradefens. Má 7 měsíců, ale taky mi pije tak 150ml, někdy ani ne a málo se staně, že vypije ze 180 ml vody, to tak jednou za den.On narození přibrala ani ne čtyři kila. A čaje nechce taky. Tak držíme pěsti

markytkaaa
29. led 2011

Je to trápení, já vím ... znám to, naprosto stejný scénář jen s tím rozdílem, že nám odmítání jídla začalo o měsíc dřív než vám.
Lékařka nic nezjistila, v pusince, ve stolici, pohmatem, poslechem, teplotou ... nic. Prohlásila, že to nevidí ani na intoleranci lepku či mléka. Poslala nás domů "ať bojujeme", že nám dává volnou ruku ... to potěší že 😉

Změna nepomohla žádná - změna UM, změna savičky, jiná teplota podávaného mléka, jiná poloha, jiný čas nic ... AŽ ... zhuštění stravy, do mléka jsme začali přidávat tři až čtyři odměrky nemléčné kaše - rýžová nebo od sunarky rýžová s kukuřicí, posadili do lehátka jela se kaše na lžičku. A najednou bez problému, lžička vzata na milost (to musela, když už to v té puse měla, tak lehce jako mléko to taky vyplivnout nešlo). Jenže krmit pořád kaší? Takže velmi rychle ve třech a půl měsících jsme přidali i mrkev, brokolici, květák (ty jednodruhové skleničky od Hami) a odpoledne jednodruhé ovocné skleničky - jablko, meruňka, broskev. Přes celý den podávaný kmínovo anýzový čaj na prdíky ...
Od pátého měsíce už skleničky s masem, domácí bramborová kaše, ovocná přesnidávka se lžičkou bílého jogurtu nebo s pár nadrcenými piškoty ... stravu jsem měla schválenou od dr., sama souhlasila s tím, že pokud mléko né, tak se holt musí vyživit jinak. Lékařka má něco přes třicet, takže to není žádná stará škola
Od té doby pohoda! Baští krásně, nevzteká se a přibírá i přesto, že je defakto odchovaná na kaši važí na osmi měsících šest a půl kilo ...

Ani jedno moje dítě nebylo mlíkový ... syn začal úplně odmítat "holé" mléko od sedmi měsíců, dcera ve třech ... Kaše mléčné i nemléčné jsou oproti tomu absolutně bez problému, asi jde hlavně o tu konzistenci a způsobu podání
Držím pěsti 🙂

agnessa
29. led 2011

My jsme taky s jídlem (a malými váhovými přírůstky) vždycky bojovali.... přiznám se, že jsem to nakonec přestala řešit - dodnes (2roky3měsíce) je váhově ve spodní části percentilové tabulky i když je vyšší postavy a moc toho nesní oproti některým jiným dětem, ale brala jsem jako pozitivum, že aspoň nějak přibírala (měli jsme radost z každých pár gramů, co přibrala, když byla malá - to asi taky dobře znáte 😀 ), malá byla také na Allergy Care a potom jsme přešli na AL110 a nevadilo jí ani jedno... ještě mě napadá jedině zkusit najít jinou značku (nedělá beba také bezlaktózové?)... taky je možné, že může mít jen nějaké nehladové období....
no, ještě mě napadá jedna věc - sedí mu láhev, z které to pije? u nás jednou byl trochu problém s tím, že jsem zkoušela nový dudlík (používali jsme lahvičky Avent a přecházeli tuším z 2 na 3) a malé to prostě moc teklo a to se jí nelíbilo (nezakuckávala se, jen se jí to prostě nelíbilo) a nechtěla pak pít...

storm07
31. led 2011

Ahoj holky, Malá byla od začátku méně mlíčka než udávaly tabulky,ale neřešila jsem to, když přibývala na váze. Kolem 5. měsíce mlíčko odmítla a jedině si vzala ráno na snídani. To vypila 210 ml. Zkusili jsme různé značky UM,ale nepomohlo to.
Začali jsme dávat příkrmy a já ji odměrky s mlíčkem začala zamíchávat do ovoce a večer jedla kaše. Od 6. M jsem začala kupovat dětské jogurty,ale v tom je mlíko.
Dneska je nám skoro 9 měsíců a ráno vypije jen 150 ml.
Já jsem alergig,ale ne na potraviny. Tak jsme na doporučení ze začátku kupovali HA mlíčko. Pak nám pediatrička ve 2 měsících doporučila zkusit dávat obyčejné mlíčko, alergie se na bílkovinu nepotvrdila.
Pamatuju si, jak jsem ze začátku byla špatná,že nepije mlíčko a že nemá živiny,ale dokud přibývala,tak jsem to neřešila.
Ovšem ve 4 měsících dávat příkrmy je brzy.
Co radí lékařka?

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
jackiech
9. dub 2013

zrovna moje dcerka ma teprve 4mesice ale porad pije sunar kazdou hodinu 100ml furt dokola a je spokojena 🙂 ,nutrilon vubec ne mela boleni briska tak je nejlepsi sunar a kdyz caj hermankovy a jednu lzicku hroznovy cukr je bezva a pije 150ml a kdyz kazde 3h vypije 180ml 6x denne a je to holcicka a narodila 2.12.2012, 2kc 43 cm predstav si kdyz mela nezrale dite a vidite prezila sama sebe a chlasti furt hi 🙂 a vazi 6kg a kdyz staci dejte krmit jen bananek strouhany jako kase a trochu sunaru 2lzicky a michetje jen obed a uvidite jak bude mlsat a dlouhu spi od 21 do rana neuveritelne do 7h jak kdy naladka 🙂

novotnovic
4. kvě 2013

právě ted řešíme stejný problém.Malá má 2 a půl měsíce a přestala pít ůplně.jsme na nutrilonu a vypije 30,40,50 ml a zbytek do ní musíme nacpat po lžičkách.musíme aby vůbec čůrala.moč má v pořádku ,vidělo jí už tolik doktorů ,a nikdo neví proč.jinak se ale usmívá ,občas i brouká.bojím se jak to bude dál. má 5300gramů.doufám ,že se to spraví,že jen nemá chut kvůli té rýmě.dřív vypila 133ml.