Proč 4měsíční syn nechce papat? Poraďte

sisinkaj
27. dub 2017
Zdravím maminky, opět potřebuju asi trochu uklidnit. Byli jsme na očkování v pondělí a od té doby (malý 4,5měsíce) nechce vůbec mléko. Začala jsem i s příkrmem ale ten už taky nechce. Myslíte že je to očkováním? Měl i teploty.. byl na 3hexe a rotaviru.. nebo má spurt? Myslela jsem, že je to díky tomu jídlu, že už nechce, ale už nejí nic, jen pije čaj. Uvidí láhev a pláče. Už jsem z toho na nervy...
sisinkaj
autor
27. dub 2017
Jo a dodávám že od 3 týdnů máme bebu, zkusila jsem i změnu i změnu lahve a nic..
eficenka
27. dub 2017
@sisinkaj
je to uvedeno v příbalovém letáku - nechutenství jak u rotavirů tak u hexym příště bych už nenechala dát 2 očkování v jeden den . jak ted vy nebo lékařka ví, na kterou vakcínu byla tato reakce? příkrmy ted už vůbec ne, zkoušejte co nejčastěji nabízet prso jestli kojíš, jeslti ne, tak láhev s Um... rozhodně ne příkrmy a zlášt ne po očkování proti rotavirů ( může to způsobit až neprůchodnost střev)
molindule
27. dub 2017
@sisinkaj Mám se synem podobnou zkušenost, když byl po očkování v podobném věku. Dávala jsem mu mléko v polospánku nebo spánku, jedině tak něco vypil. Vím, že se to lehce radí, ale zkuste nebýt nervózní, ať ten stres na něj nepřenášíte. Uvidíte, bude zase líp!
sisinkaj
autor
27. dub 2017
@molindule děkuji za podporu, je to fakt o nervy, pláče že by i chtěl ale jak má flašku v puse tak konec. A kdy vás to tak přešlo?
sisinkaj
autor
27. dub 2017
@eficenka nezlobte se, ale pokud miminko pláče jen co vidí flašku tak se člověk snaží do něj dostat alespoň i ten příkrm.. ale díky za radu
lv
27. dub 2017
Nebo může růst zoubek - zkus jinak teplotu, flašku, jinde, jindy, někdo jiný pokud to jde. Nenutit, nabizet. I ten prikrm, ale to asi moc nepujde teď.
eficenka
27. dub 2017
@sisinkaj
jenže příkrmem mu zacpeš střeva! navíc během zavádění příkrmů se nesmí očkovat...
co nejvíce čaje a pokud nechce láhev, tak podávej UM na lžičku...
sisinkaj
autor
27. dub 2017
@eficenka zkoušela jsem lžičku i stříkačku.. a co tak vidím, střeva mu fungují fakt dobře
pavca1965
27. dub 2017
Byli jsme na tom podobně,kolikrát jsem to obrecela,malá mi šla s váhou dolů,Mudra na mě koukal,jak na neschopnou. Trvalo to asi měsíc. Prostě odmítala jíst,příkrmy taky nic,zuby doteď žádný. Pak se to zlomilo,rozjedla se,ikdyz pořád nejí kdo ví jak,ale začalo ji chutnat konečně. Snad to nezakriknu. Já jsem se snažila ji za každou cenu roztáhnout žaludek. Jak už někdo psal, krmení ve spánku,polospanku mě zachránilo od zhroucení. Držím pěsti,bude dobře.
eficenka
27. dub 2017
@sisinkaj
to je dobře, jen ale příkrmem ve 4m neděláš dobře, zkoušet nabízet UM alespon v polospánku kdykoliv po trošce a hlídat i pití, nebo dělat vodovatější příkrmy... nehcat zapsat nežádoucí účinky do karty u lékařky...
sisinkaj
autor
27. dub 2017
@lv mně všichni tvrdí, že je to na zuby brzy ☹
sisinkaj
autor
27. dub 2017
@eficenka sorry, ale kvůli tomuto jsem téma nezaložila.. je na každého uvážení, kdy zavést.. ale jak říkám, na tohle téma jsem se neptala
eficenka
27. dub 2017
@sisinkaj
proč se navážíš? chtěla si radu, dostala si ji a od zdravotníka.
není vhodné zavádět příkrmy a rovnou v té době očkovat, proto s jedním nebo druhý alespon 2 týdny počkat - dobrý pediatr měl informovat...
stalo se - radu tu ode mě máš, zkoušej nabízet um na lžičku, míchej ho do příkrmu, hodně tekutin - vodovatější příkrmy s kapkou oleje, dávat láhev v polospánku. diskutuji k tématu 🙂
panickatlamicka
27. dub 2017
@eficenka to mas marny...
sisinkaj
autor
27. dub 2017
@eficenka nenavážím, poděkovala jsem, vše jsem zkusila..
soyevita
27. dub 2017
@sisinkaj Zuby mohou být už od narození.Já se s nimi narodila.Mé dvě dcery měly ve 4M 2zuby
V žádném případě nenuť,pokud pije třeba čajík nebo vodu,tak hlavně ať pije.Nikdo nechce umřít dobrovolně hlady
nafuka
27. dub 2017
@eficenka proč se nesmí u očkování zavádět příkrmy?nic o tom nevím tak mě to zajímá.
sisinkaj
autor
27. dub 2017
@soyevita já vím, že ne, nabízím mu mléko a ani ťuk, přitom čaje by se upil.. Asi to chce vydržet no, jenomže se lehce řekne.
soyevita
27. dub 2017
@sisinkaj Hlavně když pije,to chce klid😉
lv
27. dub 2017
@sisinkaj ono nemusí vylezt, jen popolezt v dásni.
eficenka
27. dub 2017
@nafuka
příkrmy se zavádějí jednodruhově a nejméně 3 dny jedna potravina, aby se po znala případná alergie, pokud do zavádění příkrmu vstoupí očkování - pak se neví na co byla reakce, pokud očkovat, posečkat s příkrmy a nebo alespon nezavádět nové potraviny a používat jen ty, na které si tělíčko už trošičku zvyklo
nafuka
27. dub 2017
@eficenka děkuji za vysvětlení, já do půl roku poctivě kojila🙂
lucykal
27. dub 2017
U spurtu by měl naopak hlad a byl nenasytný.
radka8888
27. dub 2017
Prikrmem mu velmi pravdepodobne nepruchodnost strev nezpusobite. Muzou to byt i zuby. prvni se mohou prorezavat od 4.mesice. Hlavne dbejte na to, aby dost pil i toho caje. A zkusila bych vymenit lahev na mlekoza jiny typ. Pokud se Vam nebude libit a fakt nic nesni bezte k doktorovi, ale verim ze se rozji.
molindule
28. dub 2017
@sisinkaj Trvalo to pár dní, přesně si to už nepamatuju. Držím palce, ať je zase brzy dobře.
sisinkaj
autor
28. dub 2017
@molindule díky, je to hrůza, jak kdybych mu ublizovala

Sem začni psát odpověď...

Odešli