Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Prodává se ještě někde klasické žervé bez soli?

lullli
23. led 2014

Ahoj, chtěla bych synovi dát očas na chleba žervé, ale všechno, co jsem v obchodě viděla obsahuje sůl (Gervais i Lučina). Nevíte, jestli se ještě někde prodává takové to klasické, já říkám komunistické 🙂, Žervé v alobalu? To určitě sůl neobsahovalo. Ale už jsem to nikde neviděla. Nebo napadá vás jiná varianta? Zakyska s kouskem tvarohu mu z toho akorát steče. Jinak synovi je 11 měsíců.
Děkuju!

laurital
23. led 2014

Žervé Kromilk baleno ve staniolu-Kaufland, Globus.
Dej si ho do vyhledávače a je to myslím ono 🙂
Nebo doporučuji udělat domácí lučinu bez přídavku soli-dva až tři smetanové jogurty nechat přes noc v chladu vykapat v sítu vyloženém gázou nebo plenou.Ráno mám vynikající hustou domácí lučinu, kterou pak můžeš dochutit bylinkami nebo klidně použít i bez soli pro děti.

fykyska
23. led 2014

Ano , ve velkých řetězcích jako je Tesco, Globus stojí asi 14Kč +- 😉 😉

blondynka400
23. led 2014

Ja už odpovídaly holky, tak je. Klasický staniol, modrý nápis. Pak je ještě červený nápis a ten je paprikový,
Krom uvedeného ho ještě ho ma určitě v bille, občas i v albertu (ten hyper, supermarket nevím, tam nechodím)

vrana
23. led 2014

Taky doporučuji udělat si vlastní z jogurtu 😉

helcenka
24. led 2014

Klasické žervé - kostka - modrý nápis od Kronmilku, jako bylo dřív určitě koupíš v Bille a Kauflandu, já ho tam kupuju pravidelně, stane se občas, že ho nemají, ale většinou ano.

lenicka07
24. led 2014

Lučinu si můžeš doma vyrobit - např. na MMB je spousta receptů - zadej do vyhledávače receptů "domácí lučina" Já jsem ještě nezkoušela ale už se na to taky chystám... 🙂

kamculenka
6. bře 2014

Lučina je bílý jogurt (nejlíp hollandia) plus jedna zakysaná smetana (já používám tesco, snad jako jediná nemá v sobě škroby a dohušťovadla) Nechat okapat syrovátku, z ní pak upeču dom.chleba a lučina je hotová, mňam! 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli