Prodává se ještě někde klasické žervé bez soli?

lullli
23. led 2014

Ahoj, chtěla bych synovi dát očas na chleba žervé, ale všechno, co jsem v obchodě viděla obsahuje sůl (Gervais i Lučina). Nevíte, jestli se ještě někde prodává takové to klasické, já říkám komunistické 🙂, Žervé v alobalu? To určitě sůl neobsahovalo. Ale už jsem to nikde neviděla. Nebo napadá vás jiná varianta? Zakyska s kouskem tvarohu mu z toho akorát steče. Jinak synovi je 11 měsíců.
Děkuju!

laurital
23. led 2014

Žervé Kromilk baleno ve staniolu-Kaufland, Globus.
Dej si ho do vyhledávače a je to myslím ono 🙂
Nebo doporučuji udělat domácí lučinu bez přídavku soli-dva až tři smetanové jogurty nechat přes noc v chladu vykapat v sítu vyloženém gázou nebo plenou.Ráno mám vynikající hustou domácí lučinu, kterou pak můžeš dochutit bylinkami nebo klidně použít i bez soli pro děti.

fykyska
23. led 2014

Ano , ve velkých řetězcích jako je Tesco, Globus stojí asi 14Kč +- 😉 😉

blondynka400
23. led 2014

Ja už odpovídaly holky, tak je. Klasický staniol, modrý nápis. Pak je ještě červený nápis a ten je paprikový,
Krom uvedeného ho ještě ho ma určitě v bille, občas i v albertu (ten hyper, supermarket nevím, tam nechodím)

vrana
23. led 2014

Taky doporučuji udělat si vlastní z jogurtu 😉

helcenka
24. led 2014

Klasické žervé - kostka - modrý nápis od Kronmilku, jako bylo dřív určitě koupíš v Bille a Kauflandu, já ho tam kupuju pravidelně, stane se občas, že ho nemají, ale většinou ano.

lenicka07
24. led 2014

Lučinu si můžeš doma vyrobit - např. na MMB je spousta receptů - zadej do vyhledávače receptů "domácí lučina" Já jsem ještě nezkoušela ale už se na to taky chystám... 🙂

kamculenka
6. bře 2014

Lučina je bílý jogurt (nejlíp hollandia) plus jedna zakysaná smetana (já používám tesco, snad jako jediná nemá v sobě škroby a dohušťovadla) Nechat okapat syrovátku, z ní pak upeču dom.chleba a lučina je hotová, mňam! 🙂