Průjem a neustálé teploty

kaimic
26. dub 2017

Maminky jdu si pro radu. Malej od minuleho ctvrtka zacal mit teploty ( az 39,6), druhy den zacal mit hlenovity prujem. Dr rekla,ze mam nasadit dietu a hodne aby pil. Nedele a pondeli zase bez teploty pouze 37,2. Hlenovity prujem stale pretrvava. Vcera v utery opet teploty 39,ktere ma i dnes. Byli jsme vcera i dnes u dr. Delala mu vytery,ale vysledky nejsou. Crp ma 7. Dnes mi nechce uz vubec jist..jen pije...nedostamu do nej nic...obcas piskot,ale to neni pri prujmu pry dobry...nemate s tim nekdo zkusenost? Dr mysli,ze jsou to rotaviry...

ladyhacek
26. dub 2017

Jak častý ten průjem má? My měli v lét opravdu silný průjem několikrát do hodiny a měli sjem cantilobacter (nevím jak se to píše - je zo špatně teplně upravené maso) Teploty si nepamatuji, ale asi byli. Každé dítě reáguje jinak - můžou to být i zuby pokud všechyn nemáte. My při zubech průjem máme (občas i ty teploty)

soyevita
26. dub 2017

@ladyhacek Campylobakter jste měli
@kaimic

Hlavně když pije,to je základ.Dávej po lžičkách ledového Kulíška a nebo ORS Hipp.
Myslím,že kdyby měl rotaviry,tak i urputně zvrací,tak jsme to vždy alespoň měly my

janablizka
26. dub 2017

Je třeba aby mělo dítě dostatek tekutin,pokud průjem přetrvává je dobré konzultovat s lékařem.Piškoty nejsou vhodné.Záleží jak je dítě staré dobré je podávat odvar z rýže.

kaimic
autor
26. dub 2017

@soyevita
@ladyhacek
Tak on nezvraci. Jen ty teploty a ta hlenovita stolice..obcas v ni ma malicko krve...stolici ma tak 5x za den...myslela jsem zda nema salmonelu,ale tim,ze mel nizke crp,tak to dr vyloucila. Ze pry by bylo vysoke...jinak zuby mame vsechny krome 2 hornich druhych stolicek...

kaimic
autor
26. dub 2017

@janablizka pije ...to ho hlidam..je mu 22 mesicu...ten odvar mi prave nechce..ani mrkev s bramborem..dnes celkove nechce nic

janablizka
27. dub 2017

@kaimic je dobré přidat rýžový odvar do mléka při průjmu dávat zeleninovou polévku, rýžovou nebo bramborovou kaši, banánové či jablečné pyré, rýži s masem. Jídlo nesmí být tučné. Pokud bude průjem přetrvávat zajdi raději k lékaři může se jednat o rotaviry.

kaimic
autor
27. dub 2017

@janablizka zitra by snad meli byt vysledky z vyteru,aby se vedelo co to je..dnes se mu drzi teplota do tech 37,8.. A trochu neco snedl, takze stolice trochu houstne. Vymenila jsem enterol za lactobacilky a prijde mi to lepsi... Tak uvidime zitra... Jinak toto jidlo davam..

soyevita
27. dub 2017

@kaimic Ta krev tam může být od podráždění po častých stolicích,vždy jsem dávala Hylak.
Enterol či jiný lék nám dětská nikdy nedoporučila.
Dej vědět,co vám vyšlo ve výsledcích

kaimic
autor
27. dub 2017

@soyevita Me prave rekla prvni enterol...ale po 4 dnech podavani jsem nevidela zadne zlepseni...tak jsem sla k dr a udelala mu proto ten vyter. Ted po tech lactobacilkach jde videt zlepseni. Hylak bych take davala,ale maly vidi strikacku a uz place...protoze dostava i sirup na zahleneni a nebo sirup na teplotu...a uz je z toho celeho procesu take vyrizeny...vidi i teplomer a dela uz nene...

janablizka
29. dub 2017

@kaimic Tak snad to dopadne dobře držím palce.

kaimic
autor
29. dub 2017

Tak mi vcera volali z hygienicke stanice a je to campilo bakterie ☹ malej teploty uz nema a stolice je hustejsi..tak uvidime co nam rekne dr v utery...

soyevita
29. dub 2017

@kaimic Ty jo,no tak asi z masa,nebo?

kaimic
autor
29. dub 2017

@soyevita Jo z kureciho. Pry jak jsem ho myla,tak mohla nekam na lince striknout kapka. A mohla nekde zustat a ja treba pouzila to nadobi. Pry to je hned. Muze to byt z prkenka,z noze nebo tak..ze i kdyz se to umyje tak tam muze zustat bakterie...uplne me to dostalo...jak blazen ted vse dezinfikuju...