Prvé krmenie - ako sa vám darilo lyžičkovať?

kili
10. lis 2007

Samko má v podstate len 4 mesiace a necelých 5kg, tak sa chcem spýtať, ako sa vám darilo dávať prvé príkrmy lyžičkou pre takto malé bábätko? U nás je to katastrofa, Samko pri lyžičkovaní reve o dušu, dosť bol síce hladný, tak to môže byť aj tým. On proste neberie lyžičku ako niečo, čím sa je. Príkrmy mu tiež nechutia a s flaškou je to tiež boj, ale niečo vypije ochotne, ku koncu už ho hojdám na lehátku, zabavia ho hračky, čo sa kývajú, a tak pije. Dnes mu dokonca stačilo a mlieko už som dávať nemusela. Len nerada by som ho učila takto kŕmiť, nemyslím, že je to správne.
Videla som predávať tú lyžičku na flaške, tak chcem skúsiť aj to. Aké máte s tým skúsenosti?

kili
autor
10. lis 2007

sakra, zabudla som to odšktnúť na SK 😠

nikka.vo
10. lis 2007

kili...mě začal Dominik akceptovat lžičku asi tak po třech týdnech, co jsme začali přikrmovat

když nechtěl a neuměl otevřít pusu, tak jsem ho rozesmívala, on tu pusu otevřel a já mu tam vrazila trochu zeleniny...a tak pořád dokola

jindy ty rty neměl tak semknutý, tak jsem mu tam tu lžičku strčila...něco šlo samozřejmě ven...

vydrž, vydř... teď už kolikrát nestačim dávat lžičky a Dominik má pořád pusu dokořán a čeká na sousto a mě to trvá a já si říkám, zlatý začátky, kdy to bylo podle mě 😀

kili
autor
10. lis 2007

nikka, no on pusu vie otvoriť, dokonca som ho asi 2x pekne kŕmila, to mal len mrkvičku, keď som pridala už niečo iné, tak je to toto. On niekedy tú lyčičku chytí a strčí si ju do pusy, ako všetko, ale reve ďalej a jesť ani za svet.

nikka.vo
10. lis 2007

😖 ... no je těžké radit, když se kolikrát to dítě zachová tak, potom jinak 🙂

prostě pořád zkoušet a zkoušet... já si ze začátku říkala, že to snad nebude nikdy jíst normálně 😒 , byl všude opatlaný, polovina toho co měl v puse, tak pustil ven. Ale ne schválně, jen si to jídlo ješt neuměl poslat dozadu 😉

nevim no

kili
autor
10. lis 2007

nikka, tak to ma nenapadlo, že to jedlo by si nevedel poslať dozadu, to si ma celkom potešila. 🙂
Mňa dnes tiež napadlo, že bude s flašky jesť do 30tky 😀

kili
autor
10. lis 2007

...ja to najprv vždy vaskúšam lyžičkou, potom to prehodím do flašky, prilejem vodu a tak mu to dám, aj pri tomto spôsobe ale jedlo niekedy vypluje 😠
hádam sa to takto raz naučí.

nikka.vo
10. lis 2007

jj - to ty děti neumí 😉 😉 😉

právě že si ty maminky kolikrát myslí, že to dítě to jídlo plive a nechutná jim to...pokud vyloženě nekřiví pusinku, tak je to ok

nikka.vo
10. lis 2007

fakt to chce čas minimálně ty tři týdny 😉

niega
11. lis 2007

Teď jsem četla v jedný chytrý knížce, že je dobrý dát asi týden před začátkem krmení dítěti lžičku, aby si s ní hrálo - bude ji strkat do pusy a seznámí se s ní. Vlastní zkušenost ale ještě nemám, plně kojíme a doufám, že to vydrží do konce 6. měsíce 😉 .

papaya
11. lis 2007

Kili mimčo opravdu ze začátku neumí posunovat si jídlo samo jazykem dozadu,musí se to naučit 😉
Určitě to Samkovi za chvíli půjde,jen je to pro něj něco nového a asi se mu to nelíbí,tak protestuje,tak vydržte 🙂

nikka.vo
11. lis 2007

niega - no já dala Dominikovi lžičku na hraní jednou...měla jsem ho na klíně, i jsem mu jí přidržovala, ale stejně si jí natankoval hned několikrát do krku 😀 😝 , takže moc nedoporučuju 😎 😅

niega
11. lis 2007

Nikka: Aha, tak to byla asi jenom teorie - díky za upozornění 😀 !