První kaše Nestlé, po ní červená vyrážka. Co krupička?

jieff
19. zář 2010

Krmili jsme malýho (6 měsíců) rýžovou kaší - moje první kaše od Nestlé a po celý pusince i na bradě mu potom vyskočily červený flíčky. Ráno už žádný neměl, ale nelíbí se nám to tak už jí nedáváme. Nemáte někdo podobnou zkušenost?
Doktorka nám poradila dávat klasickou krupičku (nově se tvrdí, že je dobré s lepkem začínat dřív...), uvařila jsem mu jí z pořádnýho mlíka přímo od krávy, neslazenou a zblajznul toho tolik, až jsem byla překvepená, jak zahučela. V diskuzích mi přijde, že všichni píšou jen o instantních, vaříte někdo i krupičku?

luthien.k
11. říj 2010

@jieff, tak mi kamarádka, která tu radí ohledne ekzému, a to na profi úrovni 🙂 (třeba v babských receptech na AE miminek) potrvdila, že to byla u vás alergická reakce jako vyšitá a že je možné, že původcem nebyla rýže (když jsme to ověřily testem), ale vanilin, který se do kaší dává a i když jsem nenašla složení té Mojí první kaše, tak tam pravděpodobně bude a prý je na něj reakce taky celkem častá, tak se schválně mrkni, jestli máš ještě obal. Pokud by tam nebyl, tak my asi budeme pátrat dál, protože nás to fakt zajímá, už fakt jen ze zvědavosti... 😉 Díky!

jieff
autor
11. říj 2010

Je tam vanilin, tu Sunarku mam na chalupe, tak se nepodivam.
Vubec nevim proc to do kasi pro deti davaji... No mohla bzch to otestovat, že bzch mu dala vanilinovej cukr, ale nejak se mi nechce davat mu cukr...

luthien.k
11. říj 2010

@jieff, v Sunarce je určitě, tu jsem na netu našla, její přesné složení tam je.
Můžeš zkusit uvařit klasický vanilkový puding (třeba z rýžového mléka, ne z kravského 😉), tam je taky vanilin. Osladíš glukopurem. Ale jen pár lžiček toho pudinku, pro jistotu, a mělo by se vidět 🙂

jieff
autor
11. říj 2010

to bych mohla, v pátek pojedem do města, zkusím koupit rýžové mléko 🙂 Děkuju za testování 🙂

luthien.k
11. říj 2010

Ptej se v DM drogerii nebo ve zdravé výživě 🙂 Jsem zvědavá 🙂

luthien.k
12. říj 2010

@jieff, ještě mě napadlo, že ten pudink by se dal přidat i třeba do nějaké kaše, jestli mu pořád vaříš, abys nemusela kupovat to mléko... Dát víc vody (či UM, nevím, co používáte) a zahustit to tím pudinkem nebo tak nějak 😉

jieff
autor
15. říj 2010

@luthien.k Hlásím, že jsme zkusili pudink a bez pupínků. Tak jsem ráda, ale zase nevíme co to je... ještě to jednou zkusím, třebas toho bylo málo...

luthien.k
15. říj 2010

@jieff, kolik toho asi snědl...?

jieff
autor
15. říj 2010

tak šest lžiček

luthien.k
16. říj 2010

@jieff, tak jestli to zvládne, zkus příště dvojnásobné množství, nejlepší je testovat každý den ráno nebo dopoledne (aby byla reakce, když není tma 🙂) a zvyšovat množství.

jieff
autor
24. říj 2010

@luthien.k Omlouvám se, že jsem se dlouho neozvala. Testovali jsme vanilin a pupínky kolem pusinky už se neobjevili. Objevilo se ale něco jiného. Na bříšku mu vyskákali hrubé drobné pupínky, vidět jsou hlavně po koupání, to zčervenají. Přes den se dají spíš nahmatat, kůže je suchá a trošku se loupe. Pani doktorka nám předepsala kortikoidní mastičku 😒
Nevím, jestli to může být reakce na vanilin. Na bříšku měl hrubou kůži už delší dobu, nevěnovali jsme tomu pozornost, bylo to jen malinké místo, teď už se to ale hodně rozšířilo, tak jsem se doktorky zeptala. Kortikoidy se mi mazat nechce, ale co jinak?

luthien.k
24. říj 2010

@jieff, klidně může reagovat i takto, prosím kortikoidy ne!!! Zvlášť když to není nijaké velké ložiško s rizikem, že si ho dítě rozškrábe a zanese infekci. Některé doktory s prominutím nakopat!!! Ach jo.
Myslím, že prcek bude mít atopické sklony, no co už, žít se s tím dá, přidej se nejlépe do diskuze babské recepty na atop. ekzém miminek, já si jdu oživit tuto diskuzi, mám toho hodně, tak trochu zapomínám, je možné, že jsem Tě už zpovídala... 🙂 Pak se ozvu.

jieff
autor
24. říj 2010

@luthien.k děkuju, jdu najít tu diskuzi. Mě se právě atopickej ekzem na rukou objevil letos na jaře a nebere to konce. Tak to vypadá, že jsem to schytli oba ☹

luthien.k
24. říj 2010

@jieff, u dospěláků je to těžký, tam je těch vlivů víc než u dětí, tam si radit netroufám, ale malého zmáknem, už jsem Tě pozvala do babských receptů 🙂

lipicar
12. zář 2012

Zdravím, jen informace pro všechny, MOJE PRVNÍ KAŠE od Nestle .... moje 6ti měsíční dcerka měla fleky po celém těle, šupinaté, zapálené dle všech jasný atopický ekzém. Střídala jsem kaše od Nutrilonu a Nestle. Jakmile jsem přestala podávat Nestle kaši vše se zahojilo a zmizelo samo!!!!!! Do té doby nezabíralo žádné mazání ani kortikoidy, než jsem přišla na to co ji dráždí. Prala jsem se s tím měsíc a půl....Ostatní kaše v pohodě 🙂

zorucha
22. led 2014

Ahoj ! Tak já mám na chlup stejnou zkušenost ! Dominikovi (5.měsíců) jsem dala přesně tu kaši od Nestlé rýžovou, dělala jsem to s Nutrilonem neb jsem ho chtěla na noc trochu víc nasytit, aby déle spal a nebudil se mi tak často na kojení. Jenže hned po asi 3 lžičce, kterou jsem sotva vpravila do pusinky se mu okolo pusy a na bradě, všude, kde měl opatlanou tu kaši, začaly dělat červené flíčky. Šílená a rychlá alergická reakce. Byla jsem z toho docela v šoku .. Po umytí a podání kapek fenistilu to začalo mizet. Pak jsem mu jí dlouho nedala a začali jsme zeleninovými příkrmy, které vařím, (přijde mi, že ty kupované mu moc nejedou). Včera jsem to skoro po měsíci zkusila s tou kašičkou ještě jednou , bylo to to samé, jen oár lžiček a vzdala jsem to. Usnul a po 2,5 hod. se chudák strašně poblinkal. Pak ještě jednou. Takže já už tuhle kaši nikdy a ostatní nevim nevim. Když by jsi měla nějakou další zkušenost, napiš. děkuju a hodně zdaru přeju 🙂

luthien.k
22. led 2014

@zorucha a UM normálně dostává nebo ne???

zorucha
29. led 2014

Zatím ne, kojím. Zkoušela jsem večer přikrmit HA Nutrilonem, ale nějak to nechce. Dáváme zeleninové příkrmy a koupim nějakou jinou nemléčnou kaši. Vyrážka či ekzém se nezhoršuje, ale furt ho má, chvílema lepší, pak zas jako by svědící a stejný. Zkoušela jsem Cutishelp Konopnou mastičku, ale nedělá kůži dobře. Furt nejlépe reaguje na Lipobase krém a Vitela nebo klasický sudocream - aby se nedrbal. Nejlepší je na to vzduch. Jak je to zapařený, mokrý, jako by to naběhne. Tak uvidíme, pokud bude po něčem zlepšení, napíšu. Hodně zdaru všem!

rabunkab
21. lis 2015

Dobry den mam take stejny problem mala byde mit 9 mesicu a po mlecne kasi znacky nestle i Hami se tam kde mela kolem pusinky trochu kase behem chvilky obevila cervena vyrazka a ty suche cervene flicky po tele miva taky ted zrovna na nozicce kdyz jsem male dala nemlecnou kasi s materskym mlikem tak to bylo bez problemu stejne jako zeleninove nebo ovo prikrmy a jinak umele mleko nedavam jen kojim tak jsem z toho taky docela nestastna pac nevim cim to je... :(

katyxq
21. lis 2015

@rabunkab může to reakce na kravské mléko (UM) ... z tvé stravy totiž do MM jsou jen stopy kravských mléčných bílkovin. Nebo kvasinková infekce, spouštěná kravským mlékem (má po těle ty flíčky už delši dobu, častěji, ještě před kašemi?). Kojené dítě nepotřebuje UM, není to pro něj ani zdravé, není důvod mu to dávat v kaši. Udělej ji z vody nebo rostlinného "mléka" - viz třeba skupiny https://www.modrykonik.cz/group/2161/ a https://www.modrykonik.cz/group/2359/

142941
13. únor 2016

Ahoj holky. Když čtu o tom kravském mléku, tak se teď musím smát, jaká je blbá doba. Taky ho malému ještě nedávám, ale vzpomeňte si - co dávaly nám naše maminky????? Dřív žádný instantní kaše nebyly, tak uvařily kaši z krupičky a TAKY ŽIJEME!!! Nechápu, proč se to teď všechno tak řeší, mám z toho akorát stres. To se může, to se nemůže apod. HRUZA 😖

lajla
13. únor 2016

@142941 instantní jsou humus s prominutím
Kdysi se hodně věci nevědělo, teď už každý pediatr ví, že mléko zahlenuje a kvasí...
Stres mít nemusíte, delejte si to podle svého uvážení, ten stres je horší...

lajla
13. únor 2016

Holky když vidím reakci, tak to nedavam...a nepokousim...

katyxq
14. únor 2016

@142941 žijem - ale je nám opravdu dobře? Ano, stres je špatný ... ale mít (byť jen občasné) bolesti hlavy, zácpu, trochu ekzém, obezitu, rýmu od podzimu do jara, vaginální mykózy, astma apod. taky není dobré. Takže dceřinu alergii na bkm (reagovala ekzémem, silnými kolikami, špatným přibíráním a průjmem s hleny a krví - žádná prkotina) beru jako dar - díky tomu jsem na tom i já zdravotně lépe (týkalo se mě těch prvních 5 problémů, co jsem vyjmenovala, ty další jiných lidí).