První kaše od Hami, najednou se u ní vzteká. Proč?

lucajdak
8. led 2010

Ahoj maminky, zakládám toto téma, nikde jsem nic takového nenašla a potřebovala bych poradit.
Asi týden dávám malému na noc první kaši od Hami-obilno mléčná, prvni dva dny to bylo v pohodě a baštil, ale ted se u ní vzteká.Zkoušela jsem mu to dávat i na lžičku i do flaštičky, ale efekt je stejný, strašný řev.Dnes jsem nevydržela a dala mléko s tím, že mu zkusím koupit jinou, ale přece jen, setkaly jste se s tím, nebo nevíte proč tak vyvádí?Děkuji za rady.Lucka

lucajdak
autor
8. led 2010

Ještě dodávám, že od dvou měsíců je na UM a má Hami.

momin
8. led 2010

lucajdak
A jak ti spinka po kasi? Nezhorsil se mu spanek?

petrach
8. led 2010

lucajdak pokud mu nechutná a spí po mlíčku,tak nech mlíko..
naš malí když má kaši,tak se budí a po mlíku spí celou noc,takže kaši má jen občas..jinak mlíko 😉
Petřík je ješte hodne maličký..dej mu čas 🙂

lucajdak
autor
8. led 2010

monin, je spanek porad stejny, jde spat po sedme a budi se tak ve dve a pak v sedm 🙂 A pokud se vzbudi nekdy mezi tim tak mu dam cajik a spi dal 🙂
Peti, já vím že je malý, ale chtěla jsem vyzkoušet jak bude spát, a pak jsem si myslela že mu to mlíčko stejně nebude stačit.

beruska5
8. led 2010

nevíte poradit ohledne kaší musím dávat od ukončeného 6měs. jen kaše krabicové s obchodu, nebo mužu delat občas pro prcky i domáci ovesnou(rozmixovanou) nebo krupičnou?samozrejme s materským mlékem a bez cukru.Mám dvojčátka,tu s obchodu zdlabnou určite za chvíli a neni to levná záležitost takhle dvojmo 😖
rýžovou vím že mužu dát když uvarím a pak rozmixuji rýži ale nevím jak je to s ovsem a krupicí.dekuji za rady

lucajdak
autor
8. led 2010

Beru, myslím, že snad už mužeš, i kdyz netusim, kdy se muze zavádět lepek???Ale četla jsem že od šesteho nebo sedmeho mesice 🙂

momin
8. led 2010

Nam kase nesedly vubec maly se mi po nich celou noc kroutil...
lucajdak a kdyz das vecer mlicko budi se ti v noci casteji? Ja bych zustala asi u toho mlicka.. a nebo pokud chces kasi tak asi zmeniz znacku-nic jineho me nenapada 😅

beruska5 ja delam od 6 mesicu normalni detskou krupicku-samozrejme ze sunaru(maly je nekojeny). ta ovesna nam taky nesedla.
Ale kazdemu sedi neco jineho. 😉

petrach
8. led 2010

beru mužeš i domácí..od 6 mesíce se má davat pomalu lepek..a když kojíš tím líp,lip si telo zvykne.
teda krupičnou jsem neskoušela tak nevím..

aponchie
8. led 2010

Ovesné vločky nejdříve namočíme na půl hodiny do studené vody. Pak vodu slijeme a dáme vařit do kojeneckého mléka, na jaké je dítě zvyklé. Do horkých uvařených vloček vmícháme ovocnou přesnídávku a můžeme podávat (přesnídávka kaši ochladí na požadovanou teplotu).

Od ukončeného 8. měsíce.
55 minut
Suroviny

* 3 lžíce ovesných vloček
* 300 ml kojeneckého mléka
* ovocná přesnídávka dle vlastního výběru

sem nasla akorat od 8mesice 😒

http://www.babyonline.cz/maminka/recepty/deti-d...

zkus pocist je tam toho moc treba neco najdes

pikusa
8. led 2010

Lucajdak.....nechala bych to tak týden-10 dní bez kaše a pak zkusila znova....
Mates dostal kaši poprvé asi v 7.měsíci a celou noc se kroutil...ještě mu byla tžká na žaludek.Tak jsem měsíc počkala a ted je baští v poho.

micha3
8. led 2010

Ahoj,
našemu malému kaše nedělá na noc vůbec dobře. Takže jí nedávám a mlíčko na noc zahušťuju rýžovou krupičkou, bez lepku, /vhodnou od 4 měsíce/ a to mu nevadí. 🙂

aponchie
8. led 2010

pikusa jak u nas az na to,ze u nas to melo fatalnejsi nasledky..taky jsem to nechapala jak to muze zatocit s briskem..zatim nedavam,ale rada bych na konci 8mesice zkusila tu od Nutrilonu 4mes ryzova?t aje myslim prej hodne dobra ,ale neznam ji vubec

berusko jest eme napadlo nevim jestli ji muzou,ale v DM nebo Rossman drogerii maji kasicky krabici za 30kc ja to kupuju 5lete holce ta krupici nesnasi prave a vyjde nam to na 4x ta krabice takze u vas by to bylo na casteji kukni na obal a pocti

beruska5
8. led 2010

Dekuji moc za rady.Hledala sem na internetu recepty na ovesné a jiné kaše ale u tí ovesní neni nikde napsaní věk od kdy to mužu dát.Tak ovsenou raději až od 8mesíce.A do DM určite mrknu 😉

micha3
8. led 2010

aponchie: je od Nestlé, rýžová krupička, stojí kokem 30kč balení. Do mlíčka se dává 2-2,5 polévkové lžíce.

aponchie
8. led 2010

ted si pamatuju,ze tu DM uz nemusi mit za tu cenu 34,90jak byla ta babylove znacka ale rossman ma urcite tu za 30kc vcera sem ju kupovala mnoho prichuti je to ,ale kase s vodou

micha ty myslis tu v tom sacku zlutem s medvidkem?

micha3
8. led 2010

jojo, ta Vám taky nevyhovuje?

lucajdak
autor
8. led 2010

micha, to mě zajímá - to uděláš normálně mlíčko např. 150ml vody, do toho dávku mlíčka myslím těch pět odměrek a apk ještě dvě lžíce té krupičky?

micha3
8. led 2010

jo, přesně tak. Jenom dávám 2,5 lžíce na 210ml. Tak na těch 150 bych dala míň. Ale nemáme potom žádné problémy s bříškem a zasytí to jako kaše

aponchie
8. led 2010

micho ja dala jako prvne tu nestle modrou co sem mela vzorek byla dost sladka,ale chutnala ji celkem nic v noci to mela 1x a pak sem ji dala hipp a to bylo peklo na zemi viz detsky urgentni prijem..takze uz sem nezkousela nic radsi a trvalo nam asi 14dni nez se streva procistila a upravila opet do starych koleji takze uz sem neriskovala takove noci a vratila se k ovozelu radsi .me prave mudra rikala,ze samo lepek uz klidne zavadet ted at se pozna driv jestli skodi nez pozdeji,ale neochuzuju pokud pockam este do konce 8mesice kdyz nam to delalo paseku tak to nemam lamat.stejne ikdyz sem ji ted parkrat dala zeleninovy prikrm na noc a este nafutrovala mlekem at ji teklo budila se pravidelne co 2hodky do rana.. 😒

momin
8. led 2010

Tu nestle krupicku muzu taky doporucit!!!!! je super! 😉

kutcher
8. led 2010

ja davam malymu kasi z penny market stoji krabice 30 - 50kc, je bio a neni tak preslazena jako hami a spol. doporucuji

aponchie
8. led 2010

kutcher nemas nekde foto pls?

bella.cullen.
8. led 2010

berusko5 já dělala ovesnou kaši takto: mamočila jsem vločky na 24h pak dala vařít i s jablkem až to zkašovatělo pak jsem umixla,a pak když trochu schladla přidala jsem 4 odměrky sunaru, a šmakovalo nám 🙂

micha3
8. led 2010

No, tahle od nestle by taky neměla obsahovat cukr . Lepek už teď můžeme, ale když nám vyhovuje tohle tak u toho ještě zůstanem.

aponchie: já dávám zeleninu atd. jenom na oběd, na večer určitě ne, ke svačině ovoce. A na noc mléko. Ta zelenina bu mu na noc taky určo nedělala dobře

aponchie
8. led 2010

tak nam nevadi na noc zelenina prave ,al ekasi ani UM dat nemuzu to je horor 😖 takze jsem pustena ze retezu jen pres den a v 7musim bejt doma do rana 😀

micha3
8. led 2010

apo:juju 🙂

shaula
8. led 2010

Lucajdak - podle mě není na kaši zatím zralá, když ti u toho tak vyvádí. Ještě bych s ní počkala a rozhodně bych začala kaší rýžovou, je lépe stravitelná. Taky jsem ze začátku dávala Nestlé rýžovou krupičku.

Beruska5 - taky mám dvojčátka, takže spotřebu kupovaných kaší bohužel znám ☹ S tou krupičnou bych byla radši opatrná, je prý těžká na trávení, já jsem ji dala poprvé až včera a moc klukům nejela... Ono obecně už ty kaše jedí jak kdy - někdy dobře, někdy nechtějí... Zatím dávám kupované. Kaši z ovesných vloček s ovocem dávám občas a spíš ke svačině. Jinak oves obsahuje lepek, takže dávej až od doby, kdy chceš zavést lepek. Ono se sice teď zase říká, že není na škodu ho zavést dříve (obzvlášť pokud maminka kojí), nicméně na mě je to příliš extrémní názor a osobně bych ve 4 měsících ještě nezaváděla...

beruska5
8. led 2010

shaula já začnu s kašema a s příkrmem až po ukončenem 6mesíci,do tí doby mám v plánu jen kojení,teda ak to stále dobře pujde 😠 ale už ted sonduji abych pak vedela co mužou od 6mesícu a co ne 😉
A začnu už ted pomalu kupovat aby sem už pak neco mela naškudlíno
😀
A od kdy se vlastne doporučuje zavádet lepek?

shaula
8. led 2010

Beruska - na lepek je tolik názorů jako na botičky. Osobně je mi nejbližší názor, že lepek je vhodné zavést cca od 8 měsíců - někteří autoři říkají dokonce až od roka, ale to je myslím trošku přehnané... Nejnovější názor říká mezi 4 - 6 měsíci, dokud je miminko kojené, prý je pak trošku "chráněné" a lepek nejlépe snáší. No a pak si vyber 😀

kutcher
8. led 2010

aponchie: bohuzel nemam vcera jsem krabici vyhodila ale jelikoz je v penny jedina tak se nespletes je fajn ze se da koupit takhle zdravy vyrobek za dobry prachy ani znacka neni neznama - baby time delaj to myslim nemci a ti si to s tema dotacema muzou dovolit prodavat za luxusni cenu a kdyz vychytate slevy tak jsou za tech 30 kc