První kaše od Hami, najednou se u ní vzteká. Proč?

lucajdak
8. led 2010

Ahoj maminky, zakládám toto téma, nikde jsem nic takového nenašla a potřebovala bych poradit.
Asi týden dávám malému na noc první kaši od Hami-obilno mléčná, prvni dva dny to bylo v pohodě a baštil, ale ted se u ní vzteká.Zkoušela jsem mu to dávat i na lžičku i do flaštičky, ale efekt je stejný, strašný řev.Dnes jsem nevydržela a dala mléko s tím, že mu zkusím koupit jinou, ale přece jen, setkaly jste se s tím, nebo nevíte proč tak vyvádí?Děkuji za rady.Lucka

aponchie
9. led 2010

tak to je super koupim do foroty..dnes sem vzala tu nestle maj za 29,90v albertu ,ale je to do mlika a ja mam doma jen hami mliko a hipp proste nevim esti je lepsi kasi do vody ci do mlika

aponchie
9. led 2010

este nedam,ale chci to mit trochu podchycene vubec se v tech kasich nevyznam 😖

micha3
9. led 2010

apo: tak dej do toho mlíčka jenom slabou lžičku a uvidíš. pak můžeš dávat pomalu víc

beruska5
9. led 2010

ted sem na stánkach pro celiaky objevila článek :že matoucí býva časté zařazení ovsa mezi obiloviny obsahujíci lepek.Oves lepek neobsahuje!!!,ale často je pri spracování znečisten lepkem z ostatních obilovin a neni proto v ČR považován za bezlepkovou potravinu.V jiních zemích napr.ve Skandinávii je oves celiakům doporučován jako bezlepková obilovina 😲

kutcher
9. led 2010

aponchie: je tam bananova od 4. mesice, susenkova a pomerancovo-bananovo nejaka nevim co vse v ni je a ty jsou od 6. je pravda, ze pro malyho to byl nezvyk oproti strasne sladkym haminam ale zachutnala rychle

pikusa
9. led 2010

Kutcher...díky za tip....musím se juknout v Penny 🙂 přece jen ty kaše jsou drahé a krabice je na chvíli.....

A lepek my zavedli po 8.měsíci,je stále kojený a zkusila jsem už i kaši s lepkem.....

aponchie
9. led 2010

micha spis mi sni kasi nez vypije UM takze bych teda udelala malinko ridke kase a dala dopoledne misto ovoce zkusit a ovoce az odpoledne trebas pac na noc to nechci riskovat zase 😲

kutcher
9. led 2010

pikusa: tak snad ma penny nejak stejny ceny vsude ted na vanoce stala 54 ale i tak je to hezky, tak cekam na slevy jich zas koupim karton 🙂

aponchie
9. led 2010
kutcher
9. led 2010

nekdy kdyz delam malymu vecer krup. kasi s kravskym mlikem pridam tam zloutek to se dava detem tak nad 15 mesicu kdy jm prestava obyc. kase stacit, je to velmi syte, jen takova rada do budoucna.

shaula
9. led 2010

Beruska - vidíš, to je zajímavé, já čerpala z knihy MUDr. Hofhanzlové Polévky a kašičky pro nejmenší, a tam je oves uveden jako obilovina obsahující lepek 😕

Aponchie - s kašemi to máš jednoduché - vyrábějí se mléčné a nemléčné. Mléčné už mléko obsahují, tudíž se zadělávají jen vodou. Nemléčné (včetně té Nestlé rýžové krupičky) žádné mléko neobsahují, takže se zadělávají mlékem (MM nebo UM). Někdo zadělává i nemléčné kaše jen vodou, ale s tím já nesouhlasím, miminko se tak zbytečně připravuje o mléčnou dávku.

aponchie
9. led 2010

a proc je na kasi i mlecne psane,ze neni nahradou za davku mleka?

jeudi
9. led 2010

a proč jsou teda mléčné?

pikusa
9. led 2010

Kutcher...snad jo.....
já ted koupila v lékárně 2 za 70kč...nějaká alce či co..... 🙂
Jinak s tím mléčné a nemléčné.....nějak mi to hlava tak nebere 😖

shaula
9. led 2010

Apo - to nevím, ještě jsem to na žádné kaši napsané neviděla... 😕

Jeudi - nerozumím otázce... 😕

Pikusa - vždyť to je jednoduché - NEmléčné NEobsahují mléko, mléčné ano... 😉

jeudi
9. led 2010

shaula:já nechápu to, když jsou mléčné, že nenahradí mléko.

moravanka
9. led 2010

Ja jsem koupila bananove mleko a tam je taky napsane, ze nenahrazuje beznou davku mleka. A pritom to mleko je, ze. Tak jsem to pochopila tak, aby treba nekdo nedaval to bananove mleko vylozene misto normalniho, ale spis jako dodatecne jednou denne, trebas vecer.

kutcher
9. led 2010

no nenahrazuje to davku proto, ze 46 procent je mleko a zbytek treba ryze a ovoce, treba bilej jogurt nahradi pirci mleka protoze je to proste kysane mleko, takze kase lip zasyti ale z hlediska vyzivoveho nahrdi ani ne pul davky mleka

jeudi
9. led 2010

no to je asi myšleno tak jak říkáš,aby se to nedávalo místo UM

shaula
9. led 2010

Kutcher, to zní logicky, asi to bude tak, jak píšeš. Akorát že já když kaši počítám do dávky mléka, tak vždycky počítám objem mléka (vody), ze kterého ji zadělávám, ne objem hotové kaše...

Jeudi - aha, já to pochopila tak, jako že proč se mléčné kaše vyrábí 😀

blueapple
30. čer 2010

ahoj všichni, holky poraďte prosím ! Ve zdravé výživě jsem si koupila rýžovou jemnou krupičku. Není tam ale návod jak kaši z ní připravit. Dává se do mlíčka - jako zahušťovadlo nebo se musí vařit ??? Díky moc za radu. 😉