První příkrm, kaše. Syna bolelo bříško. Mám pokračovat?

daasik
30. pro 2007

ahoj, chtela bych se poradit. Se spanim je to ted peklo, syn se budi v noci po dvou az trech hodinach a pije vzdy z obou prsou skoro hodinu, byla jsem desne nevyspala, tak jsem se radila s doktorkou, ta rikala, ze uz mu asi nestaci mliko, tak at mu na noc dam kasicku. Vcera jsem to poprve zkusila, dala jsem Nutrilon ryzovou bez prichuti, krasne papal ze lzicky, usnul, no ale v deset vecer se vzbudil a rval jak pavian do pul jedny, asi ho bolelo brisko, desne prdel a krkal, nekolikrat jsem mu davala cucnout mlicka, aby se uklidnil, ale akorat mi rozhryzal prso (nema sice zuby, ale boli to jak cert), pak usnul, a od ctyr do sesti opet rev, noseni,... pak usnul a spal do pul osmy. Tak ted vubec nevim, jestli mam davat vecer zase tu kasi, protoze mi prijde, ze jeste neni schopnej ji zpracovat, ach jo. je mu pet mesicu a 13 dni. Dik za redy

kacka79
30. pro 2007

Ahojky, tak my jsme byli to samý 😝 miminkům ta kaše někdy dělá trochu problémy. Nám nakonec pomohlo na radu mudr dát kaši odpoledne jako svačinku a na noc pak mlíčko - do vánoc jsem kojila a teď už máme na noc taky UM - přes den prsíčko 🙂 a budíme se na jídlo 1 x za noc.. A když nechci dávat kaši, bezpečně ho zasití na noc hami hajajá.. ale jestli nechceš přikrmovat UM tak asi nezbývá než vydržet, než se naučí trávit

kili
30. pro 2007

daasik, možno si na to potrebuje zvyknúť a druhýkrát to bude lepšie. Daj prestávku jeden deň a potom vyskúšaj znova, ak máš energiu na prípadné následky 😅

berynka
30. pro 2007

Ahoj,

my už přikrmujeme normálně všechno. Ale taky jsem vypozorovala, že když malé dám odpoledne nebo večer kaši (respektive na 1. večeři), tak v noci spí hrozně neklidně. Případně se vyloženě budí a brečí. Asi to zrušíme 😝 !

dlinduska
31. pro 2007

ahojky daasik no mi se taky asi pred 14 dnama zacali budit po dvou hodinach cca ve 4,5 mesicich vsichni mi taky rikali ze to muze byt ze uz mliko nestaci tak jsem o tom promluvila s pediatrickou a ta mi rekla ze to tim nebude ze vahove krasne luci pribira a ze nektery miminka v tomhle vekovym obdobi to tak proste maji ze mam vydrzet ze pry vyzaduji kontakt. treba by to mohlo byt i u vas. ja vcera tu kasi zkusila jen tak na noc a stejne se luci budila stejne (je pravda ze ji snedla asi jen 6 lzicek). taky jsi si jista ze kdyz ti pil hodinu z prsu ze fakt sal? ja luci kdyz v noci po nektere te dvojhodince vezmu tak je vylozene videt ze chce byt jen u prsa cucne a do minuty je tuha. tak ju hned dam zpet do postylky coz chvilu place ale je tak unavena ze opet usne. mas pravdu je to vycerpavajici ale ja verim tomu ze se to zas zlomi a budeme zase spat hezky i 8 hodin v kuse.

groowy
31. pro 2007

my máme podobnej problém, taky je večer pořád hladová, kaši sem sice ještě nezkoušela, ale nevim, jak ji přimět vzít si UM. Flašku ani náhodou nechce, UM zhnuseně plive. Doktorka nám poradila i různé druhy UM, ale pokaždé todopadne stejně 😖 . Tak já nevim, jak ji to naučit. Přes den už sem začala dávat mrkvičku, ale dohromady sní max. 2 lžičky a pak už chce zase kojit, prostě to nebere jako jídlo.. už je to týden a žádný pokrok.
Kdybyste někdo měl nějaký fígle, jak mímo naučit jíst něco jiného než od maminky, budu ráda 🙂

daasik
autor
31. pro 2007

dik za nazory, nakonec jsem to vcera jeste riskla, akorat jsem kasi dala trochu driv (v sest), malej byl sice vecer opet neklidnej a kolem desate se vzbudil a musela jsem ho uspat na gym mici, ale jinak se sice budil opet po trech hodinach, ale stacilo mu mliko z jednoho prsa tak ctvrt hodky, a pak zas vytuhnul, takze celkem pohoda. Myslim, ze u nej uz je to hlad a ne touha po mamince, ma uz pres osm kilo a poslednich ctrnact dni pribral jen asi deset deka, i kdyz na druhou stranu kaka kazdy den, takze zas tak hladovej byt nemuze.... Kazdopadne asi u kase zustanem, vypada to, ze si musi zvyknout

majaaita
4. led 2008

Kaši nedávám, jako alternativu dávám před spaním Hami Hajaju (obdoba Nutrilonu Good Night), je to hustší mlíko, zasytí na celou noc (skoro do rána 🙂

Groowy, zkus tu kaši a uvidíš, jsou různé příchutě, určitě se najde nějaká, co malé zachutná 🙂

anney
4. led 2008

Ahoj,
my taky dáváme na noc kaši, ale my ještě tedy k tomu od mudry i kapičky hylak, bo malej má větry a strašně se krpoutil.Zkus třeba kaši s probiotickou vlákninou, po těch by bolení nemělo být.A dávám na zapití čajík spokojené bříško.Mě se, ale taky malý budí stále po 3 hod., ale myslím, že je to ze zvyku a že se teprve naučí vydržet déle.I když prsíko chce stačí mu málo a je tuhej.Tvůj malej má asi větší touhu po jídle, tak proto se ti budí.Jo a ještě po kaši dokojuješ????Já se o to snažím, takže má obojí. 😉 🙂

daasik
autor
7. led 2008

no ja tu kasi po trech dnech vzdala, budil se stejne jako driv, a chtel kojit, a k tomu ho bolelo brisko, tak zas jen kojime, ale v noci po dvou hodinach, nejak to budu muset resit, za tyden mu bude sest mesicu, tak vydrzim do te doby a zkusim zeleninovy prikrm, treba to pomuze. Jinak ta kase byla Nutrilon s prebiotickou vlakninou a stejne to dobre netravil ☹

aponchie
7. led 2008

pokud nejde s vahou dolu tak mliko staci ,laktacni poradkyne by ti rekla ,ze slabe mliko je nesmysl 😉 pul rok vychazi na rustovy spurt takze naprosto normalni vydrzet a radsi bych vic kojila treba i hodinu