První příkrmy, jaký máte názor na BLW metodu?

xisett
1. črc 2015

Ahojte, ráda bych znala názor na BLW metodu, máte s ní zkušenost? Taky by mě zajímalo jak dáváte jídlo když ještě nesedí a přesto si má brát samo? A pak jeětě otáka možná pro blbce, proš se má to jídlo nejdřív podusit? Chápu to u tvrdé zeleniny, ale přijde mi úplně jedno jestli mixuju čersté jablko nebo podušené...Díky

andrrriiik
1. črc 2015

Ahoj,co je to BLW metoda?Já krmila obě děti v židličce i když se ještě samy neposadily.Když mladší ještě ani neseděl,krmila jsem ho v pololeže-pod hlavou měl polštář.Podušené ovoce není tak agresivní,jako čerstvé,tak proto.Nevím,jak staré dítko máš,ale já dávala synovi syrové od 5m,vařené už odmítal 🙂

scruffy
1. črc 2015

Zhruba vím o co u této metody jde, asi to má něco do sebe, ale v praxi si to neumím představit, ale to spíš asi z vlastní pohodlnosti, přijde mi, že to musí být zdlouhavé, nepořádek okolo a dítě to těmi dásněmi nezpracuje a pak to stejně vyplivne. Malá má 7 měsíců a zatím nesedí, krmím v lehátku, to by se asi nějaký ten talíř s jídlem musel před ní prostě držet. Pokud na to někdo má čas a trpělivost a dítě se mu tímto způsobem nají, proč ne. Ovoce se nejdřív dusí, protože se tak lépe stráví myslím, pak když už je dítě zvyklé a dušené ovoce toleruje, přejde se na syrové.

xisett
autor
1. črc 2015

@andrrriiik http://www.evalabusova.cz/preklady/miminko.php metoda u které si samo dítě rozhoduje co bude jíst a kdy se samo odstaví...
@scruffy no mě právě zajímalo jestli u této metody mám taky třeba tu mrkev podusit než jí ji vcelku dám...

scruffy
1. črc 2015

@xisett To určitě, pokud dítě nemá zuby, tak se syrovou mrkví vcelku těžko něco udělá, to by bylo spíš nebezpečné.

andrrriiik
1. črc 2015

@xisett Tak na to bych teda neměla nervy 😀

andrrriiik
1. črc 2015

@xisett A kdybych měla čekat,až se dítě odstaví,kojila bych dceru snad do 10 let.Teda nekojila,ale prso by měla na dudlání,mléko jsem neměla od 2,5 roku,prso měla do 4 let,nešlo odnaučit ☹

katyxq
1. črc 2015

Na MK je baby led weaning skupina - https://www.modrykonik.cz/group/6714/detail/

xisett
autor
1. črc 2015

@katyxq děkuji podívám se tam🙂

zo_ja
1. črc 2015

U nás jedině BLW, jinak se dítě nenají. Jeho podíl na akci jídlo je, že se samo nakrmí. Kdo se chce najíst, musí se přičinit. Mamahotel nemáme. 😀
Nikdy jsem nikomu nevařila extra, dávala jsem z toho, co vařím, buď si vyžádali při přípravě, nebo mi brali z talíře, nebo dostali do misky. Bud velký kus mrkve, okurky na ožužlání chutě tomu, kdo to nepokouše, na přiměřené kusy tak, aby to snědli, když už to zvládnout (třeba okurku jednomu na čtvrtiny podélně, jinýmu na tenký kolečka, je to různý). Co jde, dávám syrový - jablka, rajčata, jahody, okurky...), ostatní prostě jak my - rýže, brambory, těstoviny. Mají to moc rádi do ruky - chtějí si to osahat, tak to mu bych se nebránila. Rovněž oblíbené je jíst z rodičova talíře - reflex ověřeného bezpečného jídla. Některý děti dávají rodiči ochutnat, když mají něco nového. Jogurt okolo 3/4 roku lžičkou sami, jeden 2 měsíce patlal, ale v roce snědl lžičkou čistě sám na návštěvě. Jinej i bez toho bince. V 10 měs. meloun na vidličku - bezpečně. V roce a 3/4 jedl sám příborem.
@scruffy, binec udělají vždycky, když se učí jíst. Je tam prostě ta fáze učení, fáze zkoumání a sahání. Mně je zase milejší a snáším lépe, když binec dělají ročáci než tříletáci. Samozřejmě na něco je potřeba trochu rozvoje jemné motoriky, na druhou stranu není lepší motivace na její rozvoj než si trhat stopky z jahod a krmit se.
Osobně taky preferuji jíst společně s dětma, než je nakrmit a pak jíst sama.

xisett
autor
1. črc 2015

@zo_ja a můzu se zeptat jestli po tom syrovém mu/jí nic nebylo? a odkdy jste začali?