Půlroční dcera odmítá veškeré jídlo

simoneta97
6. únor 2019

Maminky já už nevím :( skoro půlroční dcera odmítá veškeré jídlo.. kaše,mlíko,příkrmy :( zkusila jsem různý druhy,různý značky,vařit.. a prostě nic.. od začátku máme problém s jídlem,moc toho nejedla.. má teď 5200g :( podle doktorky je ale všechno v pohodě.. prosím nesetkala jste se s tím některá? Co pomohlo? Jak jí mám rozjíst? :( všechno mi plive a nebo vůvec nevezme do pusy :( já už jsem zralá na nějaký léčení..

coolca
6. únor 2019

@simoneta97
Zkus se dozadovat vyšetření v nemocnici na alergie, sono břicha, krev, moč.

jennyska
6. únor 2019

Ahoj @simoneta97 zkus kouknout sem: https://www.modrykonik.cz/forum/category/detsky... pročíst si dotazy a odpovědi Pediatričky anebo polož nový dotaz. Popřípadě máme i poradnu s LP zde: https://www.modrykonik.cz/forum/category/odborn... Držím Ti palce!

peta34
6. únor 2019

Ahoj syn má 11 měsícu plně kojený a nic nejí prostě nemá zájem. Byli jsme na neurologii, krevním obrazu, gastru. Všude řekli, že je naprosto zdravý,dokonce na svuj věk napřed. Malej vůbec nepřibíra už 2 měsíce má stejnou váhu, ale je to hrozny živočich, leze,obchazí nábytek atd. Bylo nám doporučeno, že ho musíme zlomit tzn. neustále nabízet ale nenutit. Hodně štěstí jsem už taky na palici 🙂

6miska4
6. únor 2019

Mě dcera taky nechtěla jíst, jen kojit. Pak jsme z krevních testů zjistili nedostatek železa. Dva týdny po tom, co začala brát železo, se rozjedla. Bylo jí v té době 14m. U půlročního dítěte mi to ale příjde normální..

diewcatqoo
6. únor 2019

@simoneta97 ahoj, pises, ze mala nema este ani pol roka... neboj, ma cas. Niektore deti v tomto obdobi este ani nemaju vobec zavedene prikrmy. Polrocne dieta potrebuje hlavne mlieko a ak uz prikrmy, tak ide najma o ochutnavanie, spoznavanie novych chuti... nepoznam v okoli ziadne dieta, ktore v polroku zjedlo celu sklenicku prikrmu.
Neboj sa, nestresuj, ona sa rozpapa.. a to ti hovorim ako matka dietata, ktore do takmer dvoch rokov nechcelo jest absolutne nic. Myslela som si, ze z neho skoncim na praskoch 🙂
davaj ochutnavat zeleninku, masko, ovocie.. ponukni vzdy a ak nechce, daj mlieko. Hlavne trpezlivost a ak nechce, nenut ju, lebo to je cesta do pekla. Cim viac budes nutit, tym viac bude odmietat.

katushenka
6. únor 2019

ahoj @simoneta ....netlač na pilu. Mimčo to fakt pozná, že "na něj tlačíš" a o to víc bude jídlo bojkotovat. Ale já byla to samý, na prášky. Chlapeček mi nic nepil takže když doktorka navrhla příkrmy, říkala jsem si super, třeba, když nepije mlíko, bude baštit příkrmy. A ono nic. U krmení jsem se třásla, měla jsem už předem strach, jak to dopadne. Nakonec jsem dokrmovala hlavně v noci, když to nevěděl. Bohužel tahle etapa asi v 7měsících skončila, přestal pít a jíst (když už něco, tak sladké dezertíky od Nestlé ty miminkovské) To byla naše záchrana. A občas mléčné kaše dělané do mlíka (do Nutridrinků Fortini a Infatrini na předpis) ...v roce 7kilo ..když tak napiš SZ.kdybys chtěla poradit nebo se jen svěřit, jsem v tom myslím mazák 🙂

iva_kucerova
30. čer 2019

@simoneta97 setkala jsem se s tím u obou dětí, beru antidepresiva a stejně mi nepomáhají. Najala bych si nejradši někoho, kdo by malýho krmil a já mohla vypadnout někam pryč,leze mi to na mozek

martiina_k
30. čer 2019

@simoneta97 už baští? Někdy může být příčina v hypo- nebo hyper-senzitivitě - to znamená, že miminko má v pusince buď sníženou nebo zvýšenou citlivost a proto odmítá jídlo. Netvrdím, že to tak mají všechny děti, které odmítají jídlo, ale často ta příčina je v tomto. V půl roce bych se tím ještě úplně netrápila, ale pokud v roce dítě stále nejí, je už na čase to začít řešit a vyloučit důvody, proč to dítě nechce jíst až dojít k tomu správnému. Samozřejmě se najdou maminky, které řeknou - neřeš to, to je jako se vším (když se dítě nepřetáčí, když neleze, když nestojí, když nejde na nočník, když nechce mluvit.....).

katherinka33
30. čer 2019

Mám devitimesicni holčičku. Má přes 10kg, ale strašně málo ji. Prakticky sní tak 60g prikrmu za den, když to do ni zvládnu natlacit. Někdy je jen na MM. Zato se neustále s velkou chuti kojí. A to ve dne v noci. Oproti první dcerce je větší, mohutnější a tak i v tom vývoji se mi zdá opozdenejsi. Zatím se jen plazi. Neumí skoro nic. Nevím, čím to je a dost o tom přemýšlím, jestli není něco špatně.

pavla555
30. čer 2019

Taky mi malá nechtěla jíst, až první co mi snědla tak byla kapsička dýně, mrkev a banán, ale pořád tak max 4 lžičenky... A když jsem jí začala (protože už jsem byla zoufalá) dávat jídlo do lahvičky, tak jedla vše. 2 - týdně jsem zkusila lžičku a zas skoro nic a ještě mi to vždycky vyrážela a tak bylo jídlo všude, jen né v pusince a já už na nervy... 🙈🙈 a tak nám to trvalo až do jednoho roku 🙈🙈, a pak cvak a krásně papá lžičenkou.... Ona má teda od narození každý den léky podávané stříkačkou do pusinky a tak to byl asi odpor k lžičence... Já to i konzultovala s lékaři a Ti mi řekli, že je lepší lahvička, jak nic, hlavně, že se do ní dostane potřebné jídlo, živiny, vitamíny...... Držím pěstičky

kachnanek
30. čer 2019

Šest měsíců, to je přece ještě úplně maličká, to nemusí nic kromě mlíka. (Může, ale NEMUSÍ). Měla jsem to podobně, syn začal už ve 4 měsících s příkrmama a během snad měsíce jedl úplně všechno, prostě to šlo hrozně rychle, všechno mu chutnalo... A teď mám dceru, tak jsem očekávala že zas ve 4 měsících začnem a pofičíme. Jo, bylo to ale úplne jinak, malá se vším dávila, jídlo nechtělo, taky sem zkoušela všechno možný, skleničky, vařit, kaše, kapsičky...nechtěla nic, většinou to ani neochutnala. Tak jsem ji prostě dál kojila a neřešila to, vždycky sem jí sem tam něco nabídla...no, rozjedla se krátce před prvníma narozeninama...to už pak ale přešla v podstatě na normální stravu a teď v roce a půl jí všechno včetně oliv a řeckého sýra, zatím co syn v pěti letech nejí skoro nic...

entuice
20. bře 2020

Ahoj, jsem rada, ze jsem natrefila na tuhle diskuzi. Mam podobny problem. Dceri je necelych 7 mesicu a vazi 6,2 kilo. Narodila se s 2,7 a od zacatku resime problem s jidlem. Kdyz bych ji nenutila, nepila by a nejedla snad vubec nic. Je to nicmene akcni a vesele miminko, porad se smeje. Takze si myslim, ze ji nic neni. Prikrmy, presnidavky i jogurt ji chutnaji, trabl ovsem je, ze ji malinke porce od 60 do 70 ml. O kojeni taky moc nestoji, tam vypije 50 az 60 ml. Prso si vezme jen v noci. Nabizim ji jidlo skoro porad. Po dvou hodinach pres den a po 4,5 v noci. Kdyz to ale sectu, sni dohromady jen priblizne 550 gramu. Na 6 mesicni kontrole uz jsme dostali krizek za nedostatecnou vyzivu. Ted mi 3 tydny nepribrala nic. Uz jsem z toho na prasky :(

simoneta97
autor
21. bře 2020

@entuice Některé děti prostě nejedlíci jsou 🤷 Neřeknu ti teda jak jsme dopadli my,protože moje dcera byla nemocná a v říjnu zemřela.. Ale za tu dobu po nemocnicích jsem se setkala s hromadou maminek,co měli drobounké děti 🙂 kdyby měla hlad,tak se určitě ozve ;) kamarádka má dceru 9 měsíců a malá má 7,5 kg 😇 já sama jsem měla ve 3 letech 11 kilo 😁 a dneska už vím,kde byl ten problém 😁 Mám rychlé spalování a do dnes bojuju s kilama.. jakmile se objeví stres,tak jdou kila extrémně rychle dolů a přibrat pak i blbé kilo je pro mě běh na dlouhou trať 🤷

papousekpaja
21. bře 2020

@simoneta97 to je mi moc lito 😢 prijmi prosim mou uprimnou soustrast 😞

entuice
21. bře 2020

@simoneta97 to mě strašně moc mrzí, upřímnou soustrast. 😢 Já taky nejsem žádný jedlík. měřím 160 cm a mám 51 kilo. jako dítě jsem taky byla drobná, takže se uklidňuju tím, že je to genetika. Ale i tak jsem z toho někdy na pokraji sil, krmením a odsáváním mlíka /abych o něj nepřišla/ trávim snad většinu dne. Snad se jí rozjí. Dneska mi udělala takovou radost, když k obědu snědla 120 ml masozeleninového příkrmu, že jsem málem bouchala šampáňo.

simoneta97
autor
22. bře 2020

@entuice Oni ty děti si prostě řeknou když budou mít hlad 😇 Nedělej so hlavu 🙂 když bude chtít,tak se nají.. někdy sní málo a někdy víc.. Netrápila bych se

luna03
21. únor 2023

@diewcatqoo to je hezký komentář 😁 moji holčičce je půl roku a sní celou sklenicku prikrmu a někdy se dojí ještě přesnidavkou 😀 má necelých 7 kilo 🤣