Původ potravin pro příkrmy. Co je nejlepší?

verena
8. pro 2008

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak vážné je to s dusičnany v kupované zelenině. Teď jsme začli mrkví a bramborem, chtěla jsem kupovat bio, ale u nás nikde nemají, tak jsem koupila normální. Přišlo mi, že z čerstvé zeleniny bude příkrm nejlepší. Přesnídávky mi přijdou jak konzervy a krom toho jsou dost drahé. A mražená zelenina už zas nebude mít moc výživové hodnoty. Vařil jste někdo z normální kupované zeleniny?

3558
16. pro 2008

viem ze u nas na slovensku zozenies tak maximalne banany a este zemiaky. rozmyslala som co budem robit ked budem zit doma a tam nic nezozeniem.lebo doma by som uz chcela druhe babetko. ja tiez nesuhlasim sa kupovanim flasticiek. rozmyslala som,ze by som poprosila susedu o ma zahradku, aby mi po dve mrkvicky,zemiaciky,hrasok,kelik a pod. predavala.nic ma ine nenapadlo. alebo potom fakt ako sa tu uz pisalo, tak mrazena zelenina by mala byt vcelku ok, lebo sa zbiera dozreta a uchovava stale vitaminy. 😒

ajlinka
17. pro 2008

caute baby,ja pri malej radsej kupujem hotove jedla,aspon tu v taliansku su velmi kontrolovane a pri vsetkych veciach co sa dnes deju vo svete...chcem mat istotu...ze to malej neuskodi...ale nekupujem ich vzdy...zalezi,ci najdem nieco bio-ktoremu sa da verit,alebo nie....robim tak pol na pol,tu je dost dobry vyber napr.PLASMON,MIO-NESTLE,NIPIOL,HIPP.... podporuju bio-kultivaciu,a bio-chov....nie su geneticky modifikovane a pod.fakt je ten ,ze sa dnes cerstvym produktom ani velmi verit neda....klamu ako sa da...a dokonca ani na slovensku to nie je take iste...tak napr.vezmime si ,ze mate rodinny dom,zahradku a pestujete bio....jedneho dna si natrhate ovocie,ci zeleninu....a skoncite na pohotovosti....ako to?to bude to tym ze vasmu susedovi vobec neprekaza postrekovat aj ked fuka....a ako by to nestacilo....este prida....tak toto sa stalo mojim rodicom...a mesiac sa museli detoxikovat....nechcem si ani predstavit,co by sa mohlo stat dietatu,este stastie,ze som vtedy nebola u nasich na prazdninach....

3558
17. pro 2008

to mas dobre ked mate velky vyber. my velky vyber v uk nemame. malo co je bio, a ak aj je nejaka ta flasticka tak potom obsahuje napriklad smotanu alebo syr.a v takom pripade ten poharik ani nemozem dat.tak ja som odkazana len na varenie organic zeleniny. 😒 😒

dididi30
17. pro 2008

ja si myslim,ze v uk preto nieje tolko bio potravin a vyziv, okrem hippky, lebo oni na to pekne povediac kaslu , no sak aj vyzeraju, nie? 😀
no neva, ja tiez kombinujem, alebo skor davam len vyzivku, myslim,ze je to dost vyvazene a bio 🙂

ajlinka
18. pro 2008

davam ti za pravdu....no nastastie taliani milu zdravu stravu...a na deti a vsetko co s tym suvisi ,nedaju dopustit....prevlada kult rodiny...
😀
len tie ich oslavy,svadby atd. ,to je hroza....to nie je ako u nas....ze sa clovek bavi a tancuje,oni len stale jedia a jedia....vacsinou aperitivovy bufet,predjedlo,2prve jedla(akoby1 nestacilo),jeden2. chod z masa,jeden 2.chod z ryb,sorbetto(citronova zmrzlina rozmixovana so suchym sampanskym a kvapkou martini bianco),torta,kava a nejake bylinkove likeri -vraj na vytravenie...no ani sa moc ecudujem... 🙂