Rozmixovaná rýže s mlékem, můžu ji dát 6měsíčnímu?

spacltova
11. dub 2013

Ahojky potřebuju poradit. Synovi je 6 a půl měsíce a dnes jsem mu k obědu dělala rejži rozmixovanou v polotučném mléku a trochu rýže mi zbylo tak mě napadlo že bych ji rozmixovala a hodně rozředila mlékem a dala bych mu ji k večeři do flašky. Myslíte že můžu? 😒 Nebude vadit že to bude s polotučného mléka? Děkuju za rady

aduskao
11. dub 2013

Mlieko az po roku pokial ja viem
🙂

lv
11. dub 2013

rýži s mlíkem do flašky můžeš, ale s mateřským nebo umělým mlíčkem určeným pro 6m dítě, myslela jsi polotučné mlékoo nepatří ani do příkrmu, zatím, tak do roka..kaše vař ve vodě, pak pomixuj, pak přidej UM, nebo mateřské..

mafeska
11. dub 2013

kupované mléko bych okamžitě vysadila a do jídla dávala mateřské nebo umělé. v jídleníčku kterým se říídím je uvedeno v 1-2 roce.

berenika39
11. dub 2013

@spacltova když to má k obědu, tak to může mít i k večeři, ne? ted je to tak, že kravské se nedává tak brzo.

anina32
11. dub 2013

Jako nechápu ani tu rýži s mlékem k obědu, to byl jako celý oběd? Já synovi vařím zeleninu a do toho třeba lžíci rýže, teď už i maso. Ale samotnou rejži a kravske mléko?

katyxq
11. dub 2013

Přijde mi to jako velmi podivná strava pro půlroční miminko, když už mléko, tak jedině mateřské nebo alespoň UM. A kde je zelenina, kvalitní tuky, bílkoviny? S tímle mu akorát budou chybět vitamíny, minerály (hlavně železo - kravské mléko brání vstřebávání železa, proto se ho do UM cpe několikánásobek toho, co je v mateřském mléce) a s nadbytkem sacharidů mu zaděláváš na střevní potíže, kandidózu, cukrovku a podobné "chuťovky".

spacltova
autor
12. dub 2013

to já mu pořád vařim zeleninu s bramborou ale jednou jsem mu zkusila dat rejži.Nechtěla jsem mu nijak ublížit. Já jsem jen chtěla vědět zda může mlíko. je to moje první mimi tak nevim pořádně co mám dělat. Děkuji za rady mléko už mu nedám.

mafeska
12. dub 2013

@spacltova chápu tak yjsem byla ze všeho vykulená. Mléko vysad jak říkají ostatní a k té rýži mu něco přidej, třeba zeleninu s masem. samotnou rýži bych teda nejedla ani já 🙂 já dávám do láhve jen umělé mléko ke snídani a ke svačině. Jinak ostatní příkrmy ze lžičky. KDyž to neodhadnu a uvařím příkrmu na oběd hodně, dám ho večer nebo nechám na druhý den.

artus
5. kvě 2013

@katyxq nechápu jak by dlouhýma sacharidama mohla miminku ublížit!!! Ryze mu dodá dostatek energie, nijak neublížili. Já bych ji rozmixovala a přidala do hotových zeleninových přikrmu.
@spacltova kaznda nějak začínáme, nejlepší je zeptat se tvého pediatra

artus
5. kvě 2013

@katyxq nechápu jak by dlouhýma sacharidama mohla miminku ublížit!!! Ryze mu dodá dostatek energie, nijak neublížili. Já bych ji rozmixovala a přidala do hotových zeleninových přikrmu.
@spacltova kaznda nějak začínáme, nejlepší je zeptat se tvého pediatra

peetule84
5. kvě 2013

Rýže s mlékem není nic divného,akurát by tam teda mělo být MM nebo UM a né kravské mléko . Takhle se přece dělá rýžová kašička 😉

katyxq
5. kvě 2013

@artus Přečti si to ještě jednou, píšu to tam 😉 (v návaznosti na původní příspěvek) - bílá rýže, v podstatě pouze sacharidy, co to dítěti výživově přinese?

llluckaaa
5. kvě 2013

Já taky nejsem zastáncem mléčných kašiček jako prvních příkrmů. Jako později občas ano na zpestření jídelníčku, ale každý den k obědu nebo večer na noc? Nevidím v tom žádný přínos. Začínat by se mělo zeleninovým příkrmem k obědu s trochou tuku - tzn. nějaký brambor, mrkev, dýně, řepa, .... prostě něco, co je lehce stravitelné a nese to živiny i vitamíny. A začíná se malým množstvím, aby si to malé tělíčko pěkně zvykalo.
No a kravské mléko v půl roce... tak to asi radši nebudu komentovat (aby se tu do mě někdo nepustil, že jsem tabulková ekobiomatka která se neřídí mateřskou láskou, ale moderními zdravotnickými doporučeními, která jsou naprd, protože se každou chvilku mění) 😀

artus
5. kvě 2013

@katyxq ryze není přece o vitaminech, je to o energii, tráví se delší dobu a proto ma člověk delší dobu dostatek energie.......dlouhe cukry, nepribira se po ni jak po obylovinach, neobsahuje lepek, je to výborná volba pro zahuštění zeleninových přikrmu, nezatěžuje střeva jako brambory.......atd

katyxq
5. kvě 2013

@artus no, bílá rýže má celkem vysoký GI ... a použiju větu ze svého oblíbeného stylu stravy "Chceme dítě krmit nebo vyživovat?", víc to rozebírat nehodlám, kdo chce, informace jsou veřejně dostupné.

artus
5. kvě 2013

@katyxq asi kazda mluvíme o něčem jinem nebo co 🙂)