Rýžová kaše, nechci instantní Nestlé ani Nutrilon

alterna
20. říj 2008

můžete mi poradit?
nechci kupovat ty instantni kaše..
Vaříte někdo z rýže nebo řýž vloček a jak, jen s vodou? 😉

s.arik
20. říj 2008

já jsem to párkrát zkusila, malé to jelo 🙂
rozvařit rýži hodně do měkka, ještě rozmňagat vidličkou, to mi malá jedla i samotné, lze ale klidně osladit glukopurem nebo strouhaným jablíčkem, banánem...
pak jsem kupovala i ve zdravé výživě kukuřičnou a rýřovou "krupici nebo kaši" to byla paráda, stačilo přelít horkou vodou a míchat, za 2 minuty hotové.

no ale holka stejně kaše moc nechtěla, více jí jela celá rýže, celý brambor, celé syrové jablko, celý banán, celé hroznové víno....přikrmovat jsem začala až v 8m a hned jedla celé kusy 😅

alterna
autor
20. říj 2008

díky ve zdr výžive juknu na tu rýžovou kaši

jaav
21. říj 2008

já jsem zkusila udělat rýžovou kaši - uvařila jsem rýži až do rozpadnutí, pak jsem ji namixovala, pak zředila (měla za minutu konzistenci studeného pudinku) a pak jsem ji namíchala s mlíkem. Udělala jsem to 3x a pak jsem šla, koupila instatní Nestlé (s medvídkem) a zůstala jsem u ní. Důvod? Děsná práce (vařená se kazí, takže nejde moc do zásoby) a pak jak víš že kupovaná a doma vařená v sobě nemá víc škodlivin než ta instatní? Dochucuji šťávičkami, ale kluk jí i neochucenou.

jjaanca
21. říj 2008

Jaav: Mě nepřijde že by s tím byla práce. Nechám to dlouho vařit a pak do toho vrazím ponorný mixér, rozporcuju do kelímků a šup do mrazáku 😉
Chci zkusit i jiné bezlepkové a nemléčné kaše než jenom rýžovou, tak asi budu kupovat tohle: http://www.zdravanota.com/index.php?cPath=228_250

jjaanca
21. říj 2008

Jinak tu rýži vařím ve vodě a teď naposled jsem přidávala MM, ale při vaření mi to smrdělo, tak ho asi budu přidávat až nakonec.

alterna
autor
21. říj 2008

tak jsem koupila ve zdrave vyžive tu ryžovou kašičku, děla s ve vode a neuspěla jsem a vracime se k te od nestle s medvidkem a tu obyč rejžovou si budu dělat k snídani 🙂

daluri
21. říj 2008

Taky chci začít s kašemi, hodně jsem četla diskuzi, takže tady to téma vítám 😉
Pořád koukám v obchodě, studuji na krabicích, ale i doma v brožůrkách...a řeším dilema, jestli koupit takovou, kde je už přidáno mlíko a tudíž se přidává voda anebo kde mlíko není a přidává se, ale může se i voda. KOjím a myslím, že tolik neodstříkám - ručně.
Včera jsem se ptala dr, že řeším dilema, ať poradí..dr řekla, že do deseti kojit nebudu,že mám koupit tu s tím mlíkem, že už je dost velká, aby si zvykla i na jiné mléko než mateřské, že kdybych přidala jen vodu, do té, co tam to mlíko není, tak že by to nebylo chuťově dobré...
No tak tady se zájmem čtu a budu se rozhodovat, o víkendu chci začít...

timbouctou
21. říj 2008

my jsme najeli na krupičku, rýžové kaše mi prcek nesní moc a brzy má hlad. Taky mu to ochucuju různým ovocem, a prý se tam má dávat máslo, aby se líp strávila ta krupice.

jjaanca
22. říj 2008

timbouctou: já slyšela, že krupice je pro děti dost špatně stravitelná. Nechceš spíš zkusit něco jiného? Třeba kukuřičnou, jáhlovou....atp.?

jjaanca
22. říj 2008

daluri: a proč nebudeš kojit do deseti? (To je myšleno jako měsíců?)

daluri
22. říj 2008

Paní dr asi myslela roků 😀
To víš, že budu kojit tak dlouho, jak to bude možné...první dceru jsem kojila víc jak rok než jsem pak přestala kvůli dalšímu těhu...
No a proto jsem se ptala na ty kaše, nechtěla jsem jí dávat UM ať už přidávat nebo aby to obsahovalo...

jjaanca
22. říj 2008

No to sem ale blb 😀 No teď se všude mluví to tom, že člověk je jediný savec který pije mléko i v dospělosti a že je to nepřirozené, tak si myslím, že na jiné mléko než MM, je vždycky času dost.

daluri
22. říj 2008

Ahoj, tak jsem dnes uvařila trochu rýže (normál pytlíkovou - odsypala jsem trochu), rozmixovala, přidala trochu MM a šmakovalo.. 😉

jjaanca
23. říj 2008

Mě malá jedla strašně málo. Když snědla 50ml tak to byla sláva. Od včerejška přidávám do příkrmů MM a baští mnohem líp 😀

daluri
23. říj 2008

Jjaanca, my máme vlastně stejně staré holky 😉 můžu se zeptat, kolik teď váží? My byli v pondělí a máme 9,5O což se mi zdá šílené, 1. dcera takovou váhu měla v roce..a i kluci měli v jejím věku nižší..Ale nezdá se mi, že by byla moc tlustá, je velká celkové. Jak s humorem říkám, mám místo mlíka smetanu 😀