S jakou zeleninou začít a jak přidávat?

lee92
2. únor 2018

Maminky, budeme zacinat s prikrmy a proe je to zatim spanelska vesnice. A tak bych se chtela zeptat. Doktorka rikala zacit s mrkvi a po trech dnech pridat dalsi druh. Takze mam k te mrkvi jakoby zeleninu dalsi nabalovat? Nejdriv mrkev, pak mrkev a brambor a pak mrkev, brambor, broko? Nebo kazdou zeleninu zvlast? A take jsem cetla, ze mrkvicka stavi, mam vzdy do porce pridat lzicku masla? MOC dekuji 🙂

maagda
2. únor 2018

@lee92 Ahoj já teda děti nemám ale už mi prošlo rukama kopa miminek. A když jsem čekala miminko tak mi sestra dávala už kopu informací 😀 je velmi zapálená 😀. První začni mrkvičkou 3 dny pak zkus na 3 dny jinou zeleninu a pak ji dej dohromady. Někdo to zrovna míchá ale je to takhle lepší na bříško 🙂. Miminka by máslo neměli. Dej tam trošku kvalitního ale vážně kvalitního rostlinného oleje (ne ten co kupujeme na smažení a tak) a když nebude kvalitní rostlinný olej tak trošku olivového 🙂.

vladienka
2. únor 2018

Nemusis zacat mrkvou, lepsia je napr dyne alebo cuketa. Kludne skusaj vzdy jeden druh, neskor mozes kombinovat. A pridavat mozes oleje- repkovy, slnecnicovy, dynovy, olivovy a kludne aj maslo.

ladyhacek
2. únor 2018

Já první začínala cuketou. Mrkev může stavět a miminko by bolelo bříško takže pozor 🙂. A jak píšeš nová potravina vždy 3 dny a pozorovat dítě. Zda se neosypalo, nemá průjem či zácpu.... Když se něco projeví potravinu vysadit a zkusit později. Já dávala zvlášť . Cuketa, batáty, dýně, mrkev, pak třeba kombinovala batat, s cuketou a další, brambory, ... Špenát a brokolicí jsem už dávala s něčím ale už si nejsem jistá. Psala jsem na toto téma i článek, i tady na fóru je toho spoustu https://www.modrykonik.cz/blog/ladyhacek/articl... https://www.modrykonik.cz/blog/ladyhacek/article/varim-pro-syna-2-cast-166zzu/

janawaes
2. únor 2018

@lee92 Zacni napred zeleninou, protoze ovoce je sladke, tak ti pak nemusi zeleninu jist 🙂. Je to mysleno tak, ze mas dat mrkvicku tri dny, po trech dnech uvidis jestli ma nejakou alergickou reakci na mrkev nebo ne, pak muzes pridat brambor zase tri dny a zase sledujes. Pak muzes udelat treba jen brokolici, tri dny a k brokolici muzes pridat zase neco dalsiho. Cim vice toho vyzkousite, jako druhu myslim, tim vice bude mit dite rozmanitou chut 🙂. Mrkev muze stavet, tak treba trosku navysit pitny rezim a moc s tou mrkvickou to neprehanet, dobra je treba i dyne, tu maly miluje 🙂