S příkrmy začal odmítat mlíčko přes den

palma111
17. únor 2011

Zdravím všechny maminky, chci se zeptat - stalo se Vám někomu, že prcek s první lžičkou mrkvičky začal trošku sabotovat kojení? Ne teda úplně, jen přes den. Od soboty jsme začali s mrkvičkou a ne že by mu zrovna chutnala. Spolkne sotva lžičku, ostatní je "ble". Večer pak dávám kašičku, která mu chutná. Dřív se vždycky po kašičce ještě dokojil, teď ne a přes den tomu taky moc nedá - třikrát si cucne a konec. A to jí ráno mezi šestou a sedmou, pak až tak o půl desáté a to jen drobet, v poledne dostane mrkvičku (1 lžičku, víc toho nesní a dokojit už nechce), pak až tak ve dvě, po čtvrté a pak kolem sedmé. Nikdy nepije nějak dlouho, opravdu jen trošku. V noci pak baší co 2 - max. 2,5 hodiny. Pokaždé tak 5 minut. Říkám si, jestli tímhle tempem zachvilku nepřijdu o mlíko a prcek nezhubne. ☹ Mám pocit, že celý den čeká, jestli z toho prsa nepoteče ta "ble" mrkev. Nemáte s tím někdo zkušenost?

sussanah
17. únor 2011

Primo s timto zkusenosti nemam, ale pokud ti pije max co 2,5h v noci, tak bych se ztraty mleka vubec nebala, laktace se prave nejvice podporuje nocnim kojenim. Co se tyce toho, ze nechce po jidle dokojit, tak to mel maly taky tak, proste to asi nemel rad michane. Takze ja jsem kojila vzdycky tak 1-1,5h pred prikrmem, pak uz jsem nedokojovala a nejdriv tak 2h po jidle byl ochoten si dat mliko. Vecer jsem davala taky kasi od zacatku, ale zase tak nejak mezi tim 4h kojenim tak, aby mel prave na noc mliko. Proste ale nabizej, nabizej a nabizej, nic jineho stejne asi nenadelas. Kazdopadne prikrmy jsou zmena, treba jen potrebuje cas na zpracovani a pak se zase bude kojit normalne. Drzim palce!

storm07
17. únor 2011

Já s tím mám zkušenosti - já jsem nesměla kojit a byly jsme na UM. Co jsem začala dávat příkrmy, tak mi sabotovala mlíčko. Zbyla nám jen dávka na snídani a to místo 240 jen 210 ml - začala jsem jí mlíčko přidávat do svačinky a odpoledne jí dávat jogurt. Nejdříve jsem kupovala od Hami nebo Nestlé a nakonec skončila u holandie nebo activie. Od 9 měsíců mi vypije jen 100 ml ráno.
U doktorky jsme byly v 8 měsících a řekla, že ráno mlíčko stačí. tak jsem jí pověděla celou story a řekla mi, že to tak některé děti mají