Skleničkové příkrmy, jak jste řešily dobu spotřeby?

nipeal
17. črc 2014

Maminky, budem za měsíc začínat s příkrmama. Budeme skleničkovat. (sklenky z Německa) Po otevření se sklenka má spotřebovat do určité doby od otevření. Jak jste to každá řešila/řešíte? Na začátku spapá opravdu minimum a opravdu tu sklenku ihned do lhůty nespapá. Dát třeba půlku do mrazáku a pak použít? Děkuji
Prosím, aby se vyjadřovaly je ty maminky jež skleničkují, ne ty co mi tu budou vysvětlovat co je lepší (pro ně) toto je mé rozhodnutí ............. 🙂

tulikiss
17. črc 2014

@nipeal tak ja nejdriv kupovala ty male 125g a ty za tu dobu zvladly snist..ale ja mela jedliky hned zacali papat krasne, takze ne 2-3 lzicky ale uz druhy den 50-60g 😀 a pak se stejne na me osklive divaly ze uz neni.. ale uz sem i sklenicku zamrazovala, kdyz jsme meli jet pryc a nechtela jsem otevrenou prevazet, a pak jsme ji jenom vic prohrala

arrowka
17. črc 2014

Já tyhle velké skleničky používala až později. A pokud vím, spotřebovat se má do dvou dnů po otevření, jedna sklenička tedy vyjde na tři porce, což se v pohodě spotřebovat dá. Pokud ne, tak zbytek vyhoď. Nic bych nemrazila, bude to hnusné. Mrazila bys vlastně už jednou konzervované jídlo.
Pro začátek přikrmování je lepší kupovat ty malé skleničky (125 g) jednodruhové zeleniny a kombinovat to třeba s doma uvařenými brambory.

mysonek
17. črc 2014

Ahoj, já teda spíš vařím, ale občas použiju i skleničku. Na začátku jsem kupovala ty malé 125g. Já kupovala nejčastěji Hami a ty dělají od 4 měsíce stejně jen ty malé. Malá ale od začátku papala dobře, takže fakt nebyl problém co se zbytkama. Nesnědla mi akorát dýni od Hippu. Jinak v lednici to může být otevřené 48 hodin, takže sklenička na 3 dny. Já mám spíš se sklenička problém teď, 200g nesní, ale na dvakrát to je zase málo, takže pak musím kombinovat s něčím dalším 🙂

killi
17. črc 2014

Ze začátku jsem kupovala ty menší a měli jsme to na 3 dny. Ted kupuji ty větší a máme ji na dvakrát. Zeleninové příkrmy vařím doma své. 😉

mifad
18. črc 2014

Ahoj, já jsem dávala na začátku 125 g příkrmy od Hippu a malý mi to nadvakrát vždycky snědl. Zkoušela jsem i jiné značky, ale hipp má prostě nejlepší chuť, takže nebyl se zbytky problém 🙂. Později jsem kombinovala třeba příkrm brambory a mrkev a to vyšlo akorát na 2 jídla. Nic bych nemrazila, pro jistotu, raději bych zbytky vyhodila.

majus6
18. črc 2014

Jak pisi devcata, do tech 48 hodin to vyjde na 3 x, nemrazila bych. Jeste to tu nezaznelo, mozna je to pro kazdeho samozrejmost, ale vzdycky si cistou lzickou ze sklenicky odendat cast do misky, nehrabat do sklenicky oliznutou. Kdyz mi zbyla z vychazky takova, ze ktere jsem krmila primo, tak jsem vyhazovala. Mikroby ze slin se tam pomnozi a uz to neni ok. Nevim duvod proc chces jen sklenicky, ja to kombinovala s varenim, ale bezvadna vec je zalit kuskus vrouci vodou a kdyz to nabobtna, pridat Lucinu, maj to moc radi a je to rychlovka 😉 .

seb
20. srp 2014

@majus6 ahoj diky za typ s kuskusem a to muzou uz od 6m, kdy s prikrmy teprve zaciname?

majus6
1. zář 2014

@seb Ahoj, kuskus muzes dat az mas zavedeny lepek (jako testoviny), coz se doporucuje zacit mezi 4.-6. mesicem postupne (ja zacala po patym se zeleninou a pred sestym jsem se dostala k tomu lepku). Lucinu kolem 8. mesice, nejdriv bych zkusila bily jogurty z mlecnyho a az pak syry v omezenem mnozstvi, preci jenom jsou trochu slane (syrem nemyslim tavene, ale tu lucinu a podobne). 🙂