Skoro roční dítě se dáví u každého jídla

natalie19956
17. kvě 2017

Dobry den maminky. Mam dotaz ohledne me holcicky (za par dni rok) ..Mame problem s jidlem, protoze se skoro se vsim davi..Porad kojime a od tech 5m. prikrmujeme..Davali jsme do rucicky rohlik, housku, ale hned si kus odkousla a zacala se davit. Ted papa akorat rozmixovane a rozmackane jidlo. Jak dostane nejaky kousek, tak uz se davi, nebo ji to nahazuje a neumi si s tim poradit. Casto ji musim sahnout do krku a vyvolat zvraceni nebo vyndat zbytky jidla co nespolkne poradne ..Jidlo vyzaduje a kdyz vidi, ze nekdo jiny ji, tak chce jist taky, ale nemuze protoze by se zase davila. Ja uz ji nechci ani nic davat do rucicky, protoze to vzdycky skonci stejne.. Mame dny kdy si kousne do susenky a spapa normalne, ale to je malokdy. Nemate nekdo s necim takovym zkusenosti? K dr. jsme objednane. Dekuji

lv
18. kvě 2017

Zapíjet, každé sousto, zkoušela jsi? Jinak E jsem mixovala do hladka do roka, ale křupky, chléb zvládla.

pacholecz
18. kvě 2017

Je to na ni s jídlem ještě brzy. Každé dítě je jiné a každé má jiný vývoj. Ono to přijde, ale teď prostě ještě ne. Není kam spěchat..

natalie19956
autor
21. kvě 2017

Zkousime zapijet..Akorat ji zaskakujou treba i malinkaty hrudky v omacce, ale to uz aspon vykasle a zapije 🙂 ..Krupky si vezme do ruky, a ukousne si moc velky kus..To je takhle s kazdym jidlem..Vzdycky ji dam kousnout treba piskotu, tak to rozkouse..Dela u jidla blbosti, tak se hodne davi i kvuli tomu..A zuby mame teprve 4..Budeme zkouset a mixovat dal 😀

leneee
21. kvě 2017

Nasi jsme mixovali tez dlouho.Idealni na nacvik kousani jsou krupky-ryzove,kukuricne - rychle se rozpousti a nema co zaskocit.My pak nacvicovali kousani na malinkych kouscich zeleniny-existuje mrazena polevkova co je hrozne na drobno (kupovala jsem v bille).potom jsem zkousela i male kousky rohliku a pidi kousky testovin-dela je i hami v prikrmech.Chce to trpelivost.

normalnimatka
21. kvě 2017

no mě by ani neapadlo dát dítěti do ruky větší kus a poraď si.... všecko krájej, trhej na maličký kousky... ty křupky teda taky nejsou nic moc... možná si dítě zvykne na to to kousat a žužlat, ale dost se to lepí a to by mi natahovalo možná taky:D

tetajanka
21. kvě 2017

Já Vás uklidním - mojí dceři je 14 měsíců a taky pořád mixujeme a rozmačkáváme. Zmíněné kukuřičné křupky baští sama bez problémů už několik měsíců, protože se rozpustí, ale jakékoliv kousky jídel mi odmítá. Malé kousky zvládá jíst, ale sní pár lžiček a pak už prostě neotevře pusu a větší kousky prostě nechce vůbec už po prvním soustu. Jako kdyby se toho bála. Rohlík do ruky - neexistuje, nechce, žužlá, ale pak to pustí, dětské sušenčičky zkoumá a jakmile se jí dostane do pusy kousek, tak buď ho plive nebo nějakým způsobem rozžužlá a pak už nechce. V horšim případě se zakucká. U ní je to spíš o lenosti a taky mi připadá, že zkrátka ještě nepřišla na to, že se to dá dásničkama rozkousat (zuby máme zatím jen 4). Takže v klidu 🙂

sajul
21. kvě 2017

Je velky rozdil mezi davenim a dusenim. Pokud se mala davi, rozhodne bych ji do krku nesahala. Deti maji vice a daleko blize na jazyku fungujici davici reflex, ktery pokud prijde vetsi kousek se kterym si neumi poradit proste vydavi. Sahanim do pusy by se mohlo stat, ze ji ten kousek zastrcis jeste sal. Pokud by se dusila, od daveni poznas tak, ze se vetsinou nic nedeje, dite sedi, rudne pak musis zasahnout dle prvni pomoci. Navic rohlik jako prvni vec do ruky neni zrovna vhodny, ten se nalepi na patro i dospelemu. Idealni je podusena zelenina na skus ve tvaru hranolek. Zkus si neco nastudovat o metode BLW - jidlo do tlapky. Opravdu to funguje, svemu synovi 11 mesicu, jsem nikdy nemixovala, nikdy se nedusil, maximalne parkrat davil. 😉

natalie19956
autor
22. kvě 2017

@tetajanka - No nase mala prave chce vsechno co vidi, ale ja uz ji to musim brat, aby se neudavila..
@sajul - Rohlik jsme uz jakou dobu nedavali, ani zatim davat nebudeme ..Vsechno ji davam na malinkaty drobecky, dnes zvladla kousky piskotku a zda se mi, ze uz se aspon snazi kousat a kdyz ji zaskoci, tak uz pochopila, ze to ma zapit.. Samozrejme, ze ji nestrkam prsty do krku pri kazdym jidle..

mialagia
22. kvě 2017

@natalie19956 normální.. Naší je přes 18 měsíců a dáví taky.. Třeba pár lžiček s kouskama sní, ale pak začne dávit, což jí vykolejí, brečí a už nechce.. Sušenku nebo kousek okurky nebo banánu v ruce ukusuje a něco sní.. taky sní kousky měkké rozvařené zeleniny v polívce.. nevim mno já ztm mixuju páč jí nechci trápit..časem se to postupně zlepšuje🙂

sajul
22. kvě 2017

@natalie19956 tak ono i v roce na rohlik je brzy 😉 co zkusit spis nejakou zeleninu? Ovoce? Preci jen i piskot je dost suchy. Co takhle hranolky z okurky, nebo na pare udelane mrkve? Je to ale o cviku, jist kousky se nauci vsechny deti.

natalie19956
autor
23. kvě 2017

@mialagia- To jsem rada, ze nejsem sama..Vsichni kolem snedi vsechno a my nejvetsi a nezvladneme snist ani kousinek 😀 ..
@sajul - Zelenina a ovoce je zaklad..Vsechno dostava, ale jak jsem psala nahore..davi ji i zmolecek treba v omacce.Takze kdyz si kousne do cehokoliv, tak se davi..Jinak dekuji za rady 🙂