Snídaně u 9 měsíčního dítěte, poraďte

kotcheva
12. pro 2013

Ahoj, mam 9mesicni dceru, uz jedeme plne na prikrmech krome snidane. Resp. Budi se cca v 6 hodin, dostava UM a potom ma az ovocnou svacinu kolem 9-9.30h. Vsimla jsem si, ze deti v jejim veku uz bezne snidaji treba rohlik s lucinou. Jak jste zacinaly se snidanemi vy?
A jeste souvisejici otazka - rohlik s lucinou jsem zkusila, dceri evidentne chutnaji, ale nejak nepochopila, ze je potreba kousat😉. Kdyz ji dam male kousky, ma tendenci je polykat cele. Kdyz jsem zkusila nechat rohlik na vetsi kusy, postupne si stejne cely kus nacpe do pusinky, nerozzvykany ho polyka a samozrejme se tim dusi. Co delam spatne ? Mate nejaky "figl", jak to deti ucit "kousat"?
Dekuju

mafeska
12. pro 2013

@kotcheva dcerka je ráno na mléku ještě ted a vypadá to že ještě dlouho bude, dám láhev mléka a je po snídani. Stačí jí to a vydrží celé dopoledne do oběda. snídá mezi 8-9.
jak naučit kousat, no to moc neporadím, taky s tím bojuju, i když musím jí teda pochválit že poslední dobou už začíná pěkně kousat

olasek
12. pro 2013

My s klasickými snídaněmi začínali až po roce. Osobně myslím, že o nic nepřicházejí. Každopádně doporučuji vyměnit rohlík za chleba. Rohlík má tendenci udělat v puse smícháním se slinami kouli a ještě se nalepí na patro. Chleba se normálně rozmočí a děti ho líp rozmělní a spolknou. Co se týká Lučiny - dávám ji, ale tím, že není tak "mokrá" tak s ní syn taky v puse bojuje, sní dva kousky a má dost. Super je ale chlebík s máslem a domácí marmeládkou - je to mokrý a sní půl krajíce 🙂 Žádný strachy, kousat určitě začne má-li čím...chce to čas, ona si na to sama přijde 🙂