Sójové mléko. Může se dávat kojencům?

helllena
19. led 2008

ahojky, chci se zeptat: nevíte některá, zda se může dávat kojencům sušené sójové mléko? chci nemléčné kaše takto občas zpestřit. děkuju

zgurkaa
19. led 2008

Nesmie. Soja je alergen. Urcite by som nedavala minimalne do roka, mozno dvoch. 😉

kaaterinkaa
19. led 2008

opravdu, se sojou rozhodně počkat, je to alergen

ria80
19. led 2008

A jíte soju,když kojíte?Já se se sojovýma výrobka cpu pořád a žádná reakce není.Už se těším,jak to začnu malé dávat,nepoužívám skoro vůbec mlíko a vejce,všechno jen sojový.Ale asi počkám až po tom roce.

rinuska
19. led 2008

Mám taký pocit, že čím viac všeobecne dbáme na tzv. alergény a zdravú výživu, tým viac je alergikov, astmatikov, atop.ekzémov a pod. Ktovie prečo?
Ja kojím, sóju si sem tam dám.Jedla by som ju častejšie , ale veľmi mi nechutí.

kaaterinkaa
19. led 2008

Sojové mléko piju, ačkoli kojím. Občas si tak doplním jídelníček, ale malému bych to minimálně do roka odepřela. Nejsme sice ani já ani přítel na nic alergičtí, ale radši se budu s rizikovějšíma potravinama džet zpátky, protože si jich pak může užít po zbytek života až až, tak proč zbytečně něco uspěchat.

kalo
19. led 2008

ria80: já soju při kojení vůbec nemohla (a to ani sojové mléko do kafe ani tofu, nic..)...malou to z mého mléka neuvěřitelně nadýmalo. Teď už je větší a i můj jídelníček může být pestřejší, protože si už s lecčíms poradí, ale soju jsem si od té doby ještě nedala 🙂 Ale zkusím
🙂

Jinak! Ze začátku jsem malé nechtěla dávat UM, které obsahuje kravské mléko, tak jsem se píďila po různých druzích a zjistila jsem, že existují i pokračovací UM ze sojového mléka...což je trošku paradox. Nemám s ním zkušenost, ale určitě mléko ze soji se dětem dává...

ria80
20. led 2008

Ono je to asi upravene,aby to nevyvolavalo alrgie.Ja teda znam jenom Nutilon soya,vite jeste o nejakym jinym?Nebo o kasi?

kalo
20. led 2008

Jo, ten jsem měla na mysli /jen jsem si nebyla jista,že Nutrilon/...takže HELLLENO: jestli chceš "vylepšit" nemléčnou kaši nečím sojovým, tak bych dala nějaké takové speciální soja mléko, než to normální sypané.... 😉 😉

helllena
autor
21. led 2008

dekuju, kalo...zkusim to tak, nebo pockam, az bude male aspon rok.
jinak jak pisete - celou dobu kojim, jim sojove vyrobky, malou to nenadyma o nic vic..

lukin
21. led 2008

A kravské mléko je taky alergen? Vůbec netuším, co to je sojové mléko.

helllena
autor
22. led 2008

lukin, nekdo muze mit na kravske mliko alergii, muze byt alergenem, proto se davaji ruzne nahrazky (mliko ze soji , psenice, ryze..), nebo tu alternativu davas pro zpestreni, nebo pokud nechces davat diteti zivocisnou bilkovinu

sveva
22. led 2008

Ja som začala malej robiť puding so sojového mlieka a mala vtedy 10 mesiacov. Nič jej nie je, teraz jej robím puding z normálneho kravského mlieka. Hellena ja som začala malej robiť normálne mliečne kaše značky Hami a Sunarka.

danu
15. bře 2010

perla200 • 1d • Dnes o 19:42
dávate ho detom, ktoré sú alergické bud na BKM alebo deti s intoleranciou laktozy?

babulina
15. bře 2010

ahojky perla, ja nedavam, neodporucili nam ho davat aspon do troch rokov, zistila som nakoniec aj sama ze nam nerobi dobre - kupila som bezlaktozovy bezlepkovy puding bambule ale bol zo sojoveho extraktu a mala sa nam po tvaricke dost vyhadzala takze osobna skusenost ma zastavila experimentovat so sojou, ale bola som vo velkom pokuseni

perla200
16. bře 2010

nam to odporučil pediatera aj ryžové a pohánkové mlieko...ale neviem či ho mam prevarit predtým????

delfi
16. bře 2010

perla: takže ty malý na doporučení lékaře dáváš rýžový a pohankový mlíko už v tomhle věku? já totiž hledám taky alternativu kravského mléka, abych malýmu z toho dělala kaše. ty instant. mléčný moc dávat nechci a navíc jsou pro malýho dost těžký....ještě jsem slyšela, že mandlové mléko se taky může dávat už od půl roku, ale nevím...
poradíte někdo?

perla200
16. bře 2010

delfi IP🙂

bera28
16. bře 2010

Holky, já nedávám holce už UM žádné, místo toho dostává už hodně dlouho mandlové mléko a z toho kaše. Je fakt moc dobré a i zdravé 😉

perla200
16. bře 2010

a odkedy jej to dávas bera? to mandlové aj ja vyskúsam asi....a normalne to pije ako náhrada za UM? a od kolkého mesiaca? dakujem

delfi
16. bře 2010

bera: a to madlové mléko si děláš sama nebo kupuješ. a event, kupuješ sušené nebo krabicové?

bera28
16. bře 2010

Delfi, kupuji ho v prodejně zdravé výživy, výrobce je EcoMil. 400g stojí okolo 300 kč. Koukám že jsi z Perahy, tak Ti do IP pošlu i link na ten obchod 😉

perla200
16. bře 2010

no aj na slovensku ho majú....v internetovom bio obchode... a dá sa robit aj doma? to by bolo super najst recept hm?

delfi
16. bře 2010

takže to je sušený jo? já myslela spíš už hotový. no uvidím, zajdu do DMka co tam maj. dík za ten link
perla: když zadáš do googlu mandlové mléko, tak tam je spousta recptů, ale prý se to dělá v nějakým přístroji či co

perla200
16. bře 2010

ved práve....ale bera posli aj mne link🙂 dakujem

lucyje.k
21. dub 2010

Holky, nejspíš nám zjistili, že nám vadí kravské mléko. Doktorka nám doporučila Nutrilon Soya (mají ho v lékárně) a všechny problémy (ťuk, ťuk, ťuk) se vyřešily. Měli jsme pořád nějaké nemoci, hlavně dýchacího ústrojí, kašle, průdušky a tak. Po vysazení UM standartního typu se nám všechno spravilo!

hlavinka
3. čer 2011

zdravim vsechny, co puzivate sojova mleka. Jaka jsou nejlepsi? Jsou nejaka mene umela a nektera vice? Daji se pouzivat bezne do peceni a vareni?
Mne celkem chutna od AlproSoya, ale kdyz jsem se divala na slozeni, tak soja je tam jen 4% a zbytek nejaky jiny veci. Myslela jsem, ze to je prirodnejsi a vic soji, vic zdrave.
Existuje i sojova smetana, jakoze do omacek nebo na slehani normalne?
Dekuju!

monr
3. čer 2011

@hlavinka kuk do témy vegetariánske dieťa, isto ti dobre poradia. sójové mlieko môžeš urobiť v pohode doma 🙂

hlavinka
3. čer 2011

@monr diky

kalo
3. čer 2011

@hlavinka Naše malá pije sojový nápoj Zajíc ( je to sušené soj.mléko, rozmíchá se s teplou vodou). Jelikož jsem odpůrce mléka kravského, od 3 roku jí dávám mléka rostlinná a ty střídáme...jednou koupím sojové, pak rýžové, pohankové, ovesné...chutnají jí všechny, má vždy hrnek k snídani....

hlavinka
3. čer 2011

@kalo zajice znam...diky. spis mne zajimalo normalni tekuty a jejich moznosti. treba mandlove jsem nevidela nikde. v dmdku maji ryzove a sojove.
no, myslela jsem si, ze se vyrabi lepe, ze je zdravejsi, ale kdyz vidim, co je psano na krabicich....