Sójové mléko. Může se dávat kojencům?

helllena
19. led 2008

ahojky, chci se zeptat: nevíte některá, zda se může dávat kojencům sušené sójové mléko? chci nemléčné kaše takto občas zpestřit. děkuju

monr
3. čer 2011

osobne by som malej sáčkové nedala, to už potom radšej urobiť doma nejaké čerstvé, z maku, mandlí, orechov, sóje, pohánky

hlavinka
3. čer 2011

ja to nemam pro Adelku, ale pro sebe. Ikdyz obcas ho pije, ale zanedbatelne (nasetsti se neosypala nebo tak).
No jo, vyrobit, ale jak? jakoze voda a tuk z te dane veci? Ale nebude tam ten vapnik, kterej je v tech kupovanejch☹

monr
3. čer 2011

ten vápnik je v kupovaných, domáci neobsahuje. http://www.sojamat.sk/section/Sójové mlieko a j..., prípadne doplň nejakú zeleninku, ktorá ho obsahuje a je to poriešené. ako som písala pred chvíľou, tak v téme vegetariánske dieťa sú lepší odborníci, ja tiež s týmito mliekami len začínam.
a vyrobiť sa dá doma klasicky v mixéri, prípadne teraz poškuľujem po sojamate, na nete je dosť návodov.

hlavinka
3. čer 2011

@monr no jo,jsem ted tehotna a jim treba 3 jogurty denne, plus mliko v caru, ale vapniku mam porad malo. cili nevim, kde bych vzala vapnik ve velkym, kdybych nejedla mlecny vyrobky... no, ja jsem teda to tema nasla, ale prislo mi, ze se tam nic nepise:o( asi to bylo nejake jine tema

luthien.k
3. čer 2011

@hlavinka, doporučuju rýžové mléko Reis drink calcium z DM drogerie, na 100ml obsahuje 120 mg vápníku s velmi dobrou vstřebatelností (z mořských řas) a jeho alergenní potenciál je rozhodně o hodně menší, než u sóji (jestli máte v rodině alergie, astma, ekzémy, tak i tři jogurty denně jsou fakt moc) a klidně ho může pít i Adélka. Jestli Ti jde hlavně o vápník, tak se inspiruj tady - jsou zde uvedené na vápník bohaté potraviny:
http://www.proalergiky.cz/aktuality/132.html

monr
3. čer 2011

@hlavinka ked v téme hodíš otázku, iste ti radi odpovedia, jaron je tam dosť vzdelaný v týchto veciach, iste poradí v ktorej zelenine je dosť vápnika.

@luthien.k ten reis drink je dobrý, aj chuťovo 🙂

hlavinka
3. čer 2011

@luthien.k Moc dekuju 😵 to vyzkousim. Alergie mame. Ja jogurty miluju, ale prave si rikam, ze kravske mleko asi zatezuje. Podle krevni skupiny bych prave mela jen zemedelske vypestky, cili ne maso a vyrobky z mleka. Tak to chci vyzkouset, zda mi bude lepe.

diky vsem, holky 😉

hlavinka
8. čer 2011

@monr , @luthien.k Tak jsem nakoupila i ten reis milch a musim rict, ze do kafe/cara to ono neni, ale samotny to je dobry - sladky. Snad bude chutnat i Adelce.
Ale do Cara budu verna asi soyovemu

jankabambulka
16. čer 2011

ahojte. prosím vás - vraj u vás v PENNY markete CZ máte bezlaktózové mliečko za veľmi dobrú cenu - na naše necelé 1€. prosím ak niektorá chodíte do penny market obchodu-pozreli by ste mi po čom tam je??? ĎAKUJEM MOOOC

amanda317
6. zář 2014

môže sa používať sojové mlieko pri prujmu ak mimčo nemoze mliecne vyrobky? v noci to bez mlieka proste nejde..

chris_n
6. zář 2014

obecně se říká, že ani dospělý by to se sojou neměl přehánět. A dětem se nemá dávat vůbec do určité doby.