Spavější dítě po zavedení příkrmů?

pratensis
25. říj 2014

Ahoj, holky, nemám životně důležitý "problém", spíš takový postřeh - a zajímalo by mě, jestli jste to měly podobně, popřípadě jak dlouho to u vašich dětí trvalo. Od 16.10. jsme zavedli příkrmy (synek má 5 měs.) a od té doby je naše ratolístka přes den znatelně spavější. Vysvětluji si to tím, že jak je trávicí systém zatíženější, tak je dítko unavenější. Podotýkám, že doteď byl výlučně kojený MM a přes den vůbec nespal (nebo hoooodně vzácně). Kdesi jsem četla či slyšela, že UM je proti MM hůře stravitelné a děti krmené uměle tím pádem také více spí. Je pravda, že když jsem těsně po porodu částečně dokrmovala uměle, tak po UM mi malý vždycky usnul jako špalíček a na poměrně dlouho. Tak u těch příkrmů by to mohlo být podobné. Ale nevím, je to jen můj dohad. Krom toho, on mi toho z toho příkrmu zatím moc nesní - tak 1-2 lžičky. Ale přijde mi to zajímavé. Ne že by to nebylo příjemné - aspoň si trochu oddychnu... 🙂 Těším se na vaše postřehy. A hlavně by mě potěšilo, kdybyste mi napsaly, že to teď takhle už bude pořád. 🙂)))

janka12
25. říj 2014

Ja teda nic podobneho nepozorovala ani u jednoho ditete 🙂

lady742
25. říj 2014

myslím, že to se zavaděním příkrmu nesouvisí, v určitých obdobích se to mění, možná je pohybově aktivnější, tí pádem unavenější,jinak je zdravý?

pratensis
autor
25. říj 2014

@lady742 Zdravý, pevně doufám, je. Nemocně nevypadá, teplotu nemá. Pohybová aktivita se mi nezdá nijak zvlášť vyšší, teď se tedy začal sporadicky přetáčet. Ale také jsem si říkala, že je to možná jen takové období... No nic, přišlo mi zajímavé, že se to zrovna kryje s těmi příkrmy, tak jsem se chtěla zeptat, jestli to náhodou neměl někdo podobně. Jako biolog možná hledám fyziologické souvislosti i tam, kde nejsou... 😝

handula83
7. lis 2014

@pratensis Já ti nevím,mě máma říkala,že nám dala třeba v půl roce omáčku s kn a spali jsme jak špalíci 😀
Jinak příkrm má určitě něco do sebe.Byli jsme na Um a malá byla pořád taková bez barvy Po zavedení příkrmů dostala barvu a naopak začala být čilá. 😀