Správné krmení v 7mi mesících. Kolikrát můžu dát kaši?

jankadudova
5. lis 2011

Ahoj maminky. Zadam o radu🙂 Muj syn muze z duvodu alergie pit jen Nutrilon Allergy care. Ted, posledni dva dny, zacal uplne bojkotovat lahev s mlekem. Ani nahodou se nenapije. Kdyz z toho udelam nemlecnou kasi, tak ji v pohode zbasti. Jde mi o to, zda ji muze dostat treba dvakrat za den. Delam ji totiz dopoledne jako svacinku ( treba s ovocem) a vecer, prave kvuli tomu bojkotu lahvicky jsem musela udelat kasi znovu a lzickou to snedl "bez reci". Nevim. Spis jsem zaskocena, ze to nechce. Napadaji me i zoubky, ze mu to muze nejak vadit..Takze otazka zni - kolikrat vlastne tu nemlecnou kasicku muzu dat? Je to problem, kdyz ji ma dvakrat za den? Dekuji vsem🙂

ivasad.
5. lis 2011

Já myslím že to není žádný problém, dát kaši dvakrát. Ty první kaše, to je jenom rýžová krupička. (třeba od nestlé, rýžová krupička v pytlíku - tou jsme začínali u nás, do MM). Podle mně rýže nemůže z hlediska alergie ničemu uškodit 🙂

petra49
5. lis 2011

Ahojky, určitě můžeš. My byli od narození na UM - nějak v této době, jak jste vy - mi přestal též bumbat mlíčko a nechtěl ani jinou značku ani příchu´t. Tak baštíme kaše 2x denně k snídani a k večeři a v pohodě 🙂

arianka
6. lis 2011

Kluci také chvilku bojkotovali Sunar, ale bylo to kvůli zoubkům, pár dní nechtěli pít, takže jsem místo dávky mléka dala kaši, kterou zbaštili, ale za 2-3 dny to pominulo a vrátili se k mléku 😉

coxa
6. lis 2011

Já bych v tom taky problém neviděla, když mu chutná, ať si dá! 🙂

hansed
9. lis 2011

Určitě můžeš 😉 Hlavní je, aby měl dost mléčné stravy. Pokud odmítá mlíko, lze nahradit právě kaší. Nevím, jakou alergii přesně máte, ale maminky nahrazují mlíko třeba i jogurtem, ke sváče můžeš udělat pudink apod. 😉