Svačiny pro dítě staré 7 měsíců

nonfood
13. dub 2019

Dobrý večer milé maminky 🙂, poradíte mi prosím jaké dáváte miminku svačiny? Můj chlapeček má 7 měsíců, dávám už svačiny jak dopoledne tak odpoledne. Jen ale zatím jablko, hrusku, banán i piškot smícháme.. A co dál? Pořád jíme to samé, tak jestli už můžu něco víc.. Za pár... Dám jogurt... Díky za info 🙂

marlenka34
13. dub 2019

@nonfood ono to bude ještě takové monotónní🙂
Zkus třeba upéct nějaký piškot, bábovku, sušenky, ať v tom není příliš cukru zbytečně. (Abys neměla dítě nakoplé 😂)
Nebo pudink, jogurt s ovocem, domácí Pribináček, krupici...
Dušená zelenina, syrová na "žužlání", křupky...
Můžeš vše, na co si troufneš, jen bych se vyhla soli, tuku, koření.... Ale jinak není úplně nutné ho přecpávat🙂 stačí ať ochutná a seznamuje se🙂

alesiaps
13. dub 2019

Ty jo, mne mala ani ted ve skoro 9 mesicich nesni vic, jak lzicku obeda 😀
Jinak bych zkusila dat do ruky treba kousek okurky, krupku, jak pise maminka nade mnou. Nebo udelat nemlecnou kasi, dat par lzicek, pokud tedy nema uz k veceri.

pokoda
13. dub 2019

@nonfood Ahoj, mně hrozně pomohly kuchařky od Annabel Karmel, úžasné recepty pro mrňata, v některých je i vzor týdenního jídelníčku v různých věk.obdobích. Mám od ní 4 knihy a všechny využívám, fakt super. Navíc většinu jídel uvaříš v jednom hrnci a je to fakt chutný a má tam i uvedeno, na kolik je to porcí a jestli je to vhodné k zamražení. U prvního potomka jsem to jedla taky, abych nevařila dvojí jídlo, jen jsem si to nemixovala😉 Druhýmu je 6 a půl měsíce, tak už jsem je zase oprášila🙂