Syn 17 měs., snažím se ukončit kojení a bojkotuje jídlo

bobik11
18. dub 2016

Dneska máme 17 měsíců a já se aktivně snažím přestat kojit. Malej mlíčko miluje a hlavně v noci jsem k němu vstávala běžně 5x i více. Teď pár dní už přes den nekojím. Kojím jen ráno, večer a 1x v noci (což je úleva), ale najednou mi začal bojkotovat veškeré nesladké jídlo. Ráno míváme na snídani müsli nebo jogurty, pak si rád dá banán, vyjímečně jablko. Pokud jde o sušenky a pod. s tím také nemá problém, ale jakmile jde o oběd, večeři,...hysterák, všechno plive a nechce nic. Asi tak po hodině od prvního pokusu do něj dostanu pár soust třeba oběda, ale je to hrozně málo. Když jsem ještě více kojila, tak mi jedl snad skoro všechno a bez problémů a u jídla hezky seděl. Prso si přes den už ani nevyžaduje, málokdy se na mě otočí a kouká, že třeba něco dostane, ale stačí abych řekla ne, a nemá s tím žádný problém. Myslíte, že ho to zase brzy přejde? Chtěla jsem tímhle tempem kojení vydržet ještě do léta, ale nebude lepší to třeba úplně utnout, že by začal pořádně jíst? Přes den toho zase úplně moc nevypije. Máte někdo podobnou zkušenost? Jen podotýkám, že UM mléko malej nikdy nechtěl a kaše na večer přímo nesnášel už od těch 5ti měsíců, co jsem mu zkoušela dávat.

mrskato
18. dub 2016

Ahoj, dcera taky nechtěla UM a ty kaše nejedla snad od 8. měsíce. Do teď nemá ráda sladká jídla. Každopádně jestli jsi rozhodnutá přestat kojit, musíš si za tím stát, neboj, on hlady neumře, může to chvilku trvat, ale musíš vydržet. Otázka je, jestli ho něco netrápí, třeba stoličky...když přes den tolik nekojíš, neměl by s tím mít takový problém. Mě dcera lezla do výstřihu asi 3-4 dny a pak si na to už ani nevzpomněla...

panickatlamicka
18. dub 2016

Jakym zpusobem jsi kojeni zregulovala? 🙂 Pokud za "pomoci" vyplakani ci jinak na silu,tak muj skromny tip je,ze odmitani jidla je pruvodni jev stresu,do ktereho se dite dostalo. To je jedna z moznosti.
Mozna mu rostou zoubky-dalsi tip.
Tez jsem slysela o odmitani jidla po ockovani. Vypisuji vsechny moznosti,co me k tomu napadaji. Kdyz prijdes na pricinu,lepe odstranis nasledek

bobik11
autor
19. dub 2016

@panickatlamicka moc díky, ale nevidím v tom ani jedno ☹ máme 3 týdny před očkováním, zoubky nic nevidím až na jeden, který se tam boulí už 3 měsíce a metoda vyplakání vůbec žádná nebyla. Přes den jsem mu jen začala více nabízet jídlo místo kojení a šlo to vážně dobře. Ze dne na den pak v noci začal i lépe spát, a ted tohle. Všechno šlo skvěle a ted už asi týden prostě odmítá normální jídla. Ale díky za tip, jen kdybych to mohla s něčím spojit, ale nejde mi to 🙂 díky

panickatlamicka
19. dub 2016

@bobik11 a zkousela jsi mu davat treba bataty,avokado s bananem..? Jsou to sladke veci,avsak vyzivove velmi hodnotne.

lajla
19. dub 2016

Moc tomu nerozumím... Aktivně chci přestat kojit..pak na to malý mlicko miluje, um nesnáší, kaše taky ne...proč mu to děláte??? Je ještě malý...

stastnablcha
19. dub 2016

ahoj
ja by som tiez asi pokracovala v kojeni.. . mas nejaky zdravotny problem preco prestat kojit? ved to je to najlepsie co mozes dat.. aspon kym je tak maly..

panickatlamicka
19. dub 2016

@lajla ja mam stejny nazor,ale pomalu se ucim se do toho maminam moc nekecat,vetsinou jsem pak oznacena za fanaticku. 😀 I kdyz ruka kolikrat cuka,mrska! 😀

bobik11
autor
20. dub 2016

Ano, potřebují mi nasadit léky na akutní zánět zápěstí. Nemůžu ruku normálně používat. Odkládala jsem to už dlouho a do léta jsem ještě ochotná se obětovat, ale nevím, zda je to nutné a jestli s tím jídlem má někdo podobnou zkušenost. Snad se rozjí no...

bobik11
autor
20. dub 2016

@panickatlamicka díky za tip, to mě nenapadlo. Zkusím to. Máš nějaký tip na přípravu?

suzief
20. dub 2016

Myslím, že se určitě rozjo ale nebude to hned, syna jsem kojila do roku a půl ani před tím moc nejedl, odstavil se pak sám a jedl taky málo a pití taky moc nedal, začlo se to lepšit až po dvou měsících.

panickatlamicka
20. dub 2016

@bobik11 normalne rohmackam avokado do bananu. Zadny patlani,muj cas je drahocenby 😀 bataty se pouzivaji jako klasicke brambory. Zkus z nich hranolky v troube. 😉

stastnablcha
20. dub 2016

@bobik11 a skusala si si robit domace jogurty? synovaec ine nedal do pusy ... bo ked boli ruka tak lieky treba .. ja som tiez prestala kojit kvoli tomu ze som mala ruku zosrobovanu a nehojila sa mi kost tak som musela prestat :(

podla mojej skusenosti, ked mala bola kusok kojena a kusok jedla, nenajdela sa dobre a potom som cele noci prebdela pri dietati na prsniku.. tak som s tym utla naraz... urobili sme to na vianoce, ked bola mala "ocarovana" vsetkym okolo, tesila sa na hracky a tak prvy krat zaspala bez kojenia... potom bolo asi tyzden tragedia, ale fakt za par dni vsetko odznelo...

panickatlamicka
20. dub 2016

@bobik11 jen mala poznamka: vetsina leku je s kojenim slucitelna.

lajla
20. dub 2016

@panickatlamicka to jsem chtěla taky napsat, jste mě předběhla🙂 plus zánět zápěstí není žádná hrůza... Není to v těle takže se dá poresit i jinak... Ale to už je věc autorky se po tom pidit, pokud je rozhodnutá přestat kojit i za tu cenu je to pouze a pouze její rozhodnutí
Zkusila bych dělat domácí obilná mléka... V um a jogurtech není nic moc co by dítě potřebovalo, domácí přesnídávky s oříšky, semínky, datle... Jako sladkost, žádné jiné sladkosti ať se dítě nenaučí...pomalu, super jsou zelenina s obilovinou a bílkovinou, dítě hlady neumre...až bude mít hlad vezme si

bobik11
autor
20. dub 2016

oříšky, sušené ovoce, super díky za tip. Domácí jogurty jsem nikdy nedělala, tak ani neumím. Můžu to zkusit, ale s jogurty problém nemáme 🙂 Lékař mi řekl, že ty léky mohu, až dokojím, tak se nepotřebuji pídit za každou cenu, jestli má pravdu. Nemám důvod mu nevěřit, takže tam prostě dojdu, až to z naší strany půjde, ale vydržela jsem to dlouho a jestli to bude za měsíc, nebo dva, už mi je jedno. Prý už to zápěstí mám stejně tak špatné, že nemám spoléhat v úplné uzdravení. Děkuji za tipy, určitě budu zkoušet.