Syn odmítá příkrmy

seila88
29. bře 2015

Ahoj maminky, potřeboval bych radu ohledně prikrmu 🙂 Začali jsme před mesicem , ale syn mi stále všechno odmítá, zeleninu nechce a když uz se trošku zadari tak sní maximálně 2-3lzicky.... Dale se začne vztekat..... Když mu ke svačině dam banán, snědl by klidně tři... Ale nic jiného prostě nechce... Uz nevím jak mu vše připravit aby mu to chutnalo 😖 Mate to některá stejne?

zanri
29. bře 2015

@seila88 a kolik mu je?

seila88
autor
29. bře 2015

Začal 6.měsíc 🙂 To mu tam dam i trošku umělého mléka na který je zvyklý a stejně 😉

zanri
30. bře 2015

je vidět, že je na sladké🙂, teď už to bude těžké, banán je přece jen chutnější než třeba brokolice🙂), zkoušela jste hami první lžička mrkev? je docela sladká, když ne samostatně, tak přimíchat s tím banánem, zní to divně banán + mrkev, ale některé přesnídávky to tak ve složení mají, a postupně přidávat víc mrkve, než banánu, a pak přidat trochu brambor - ty mají neutrální chuť

seila88
autor
30. bře 2015

Je pravda ze ty skleničky trošku jedl, ale zkusimmu ted2-3 dny vynechat a budeme to zkoušet od zacatku 🙂 On je ted nemocej tak asi taky nemá vůbec chut ☹

zanri
30. bře 2015

skleničky jdou sice trochu do peněz, ale je to tam přesně navážené (poměr zeleniny a masa) a bez chemikálií (postřiky a hnojiva - protože pokud není zelenina i ovoce z vlastní zahrádky, tak nikdo neví, co na tom všechno je) a myslím, že pro začátek, než si zvyknou střeva je to i míň zatěžující než domácí strava, zkuste a ať jste brzo zdraví 😎

veri0007
30. bře 2015

@seila88 já začala u nášs s vařenou zeleninou a taky mi to malá nechtěla jíst. Změnila jsem způsob přípravy a jí mi všechnu zeleninu i maso. Už máme nahrazenou jednu denní dávku mlíka😉 Nejdříve jsem zeleninu vařila ve vodě, to jí nechoutnalo. Začala jsem tedy zeleninu sdělat na pařáčku dušenou a to malé šmakuje😉 Jediné co mi nejí je čepa a právě zmíněná mrkev od hami. Jinak papá vše. Když mám nějakou skleničku, tak jí malé dám, ale nekupuju je. Masoteleninové příkrmy si zavařuju sama a mám to jak kupné příkrmy, jen to bude lepší až se letos dočkám trošky zeleniny ze zahrádky, zatím mám vše kupné. Zkus změnit způsob přípravy😉 A začni určo s mrkví a dýni

seila88
autor
30. bře 2015

@veri0007 děkuji za rady... Já mu to právě varimklasicky ve vodě a pak to jen rozmixuju a to teda opravdu nechce... 🙂 A někde jsem četla ze se to da dělat i na malinko másle jen tak chvilinku a pak se to da povarit do vody a ma to i jinou chuť, tak zkusil obě varianty 🙂 Dyni bych mu dala rada, ale bohužel tady zas takový výběr zeleniny nemame 😒 Dneska jsem mu zkoušela dat cuketu, ale na jeho výrazně bylo jasné, ze si to mám strcit do pr..... 😀 😀

seila88
autor
30. bře 2015

@zanri je pravda, ze ta zelenina asi nebude nic moooc, ta ze skleničky chutnala i me 😀 😀 a to zeleninu nějak nevyhledavam 😀 😀 😀

gabec86
30. bře 2015

Muj syn to mal stejný,a máslo tomu trošku pomohlo.Když sem ale pak přidala brambory,rýři,polentu nebo jáhle a k tomu nejakou zeleninu tak to jedl.Ale nepamatuji si od kdy se to muže.Ale ted sme na tom stejne a budou mu 4 roky.Co je zelené není dobré to su jeho slova.

veri0007
30. bře 2015

@seila88 Tak s máslem jsem to nezkoušela, to přidávám až do hotového pokrmu. To nemůžu hodnotit, ale věřím že to jídlu dodá jinou chuť. A to víš, cuketka není sladká jako banán😀 No se zeleninou po ovoci to budeš mít těžké zavést do stravy 😎

seila88
autor
30. bře 2015

@veri0007 on žádné ovoce krom banánů ještě nejedl 🙂 Já muho dále protože mi vsechno odmítal, dokonce i mléko...ma chřipk, potřebovala jsem do něj dostat nějaké jídlo a banán jako jediny snědl.. Jinak bych mu ho nedávala... 🙂