Synovi budou 4 měsíce. Přemýšlím, zda začít přikrmovat

mami29
25. lis 2011

Holky poradte, Vasikovi budou za chvili 4 měsíce a přemýšlím zda začít s příkrmy. Počítám že už bude mít přes 8kg a teď kojím přes den co 2hodiny abych ho uspokojila. Jsem už unavená a dost hubnu.
Doteď je plně kojený.
Nahradí mu např. mrkvička jedno kojení nebo to je jen "svačinka" ?

mami29
autor
29. lis 2011

@dana3262 chlap mi prijede 15.12. dela v zahranici 😒

lollaj
29. lis 2011

@mami29 měla jsem stejný problém s dcerkou, po poradě s doktorkou jsem jí davala na noc kaši a pak dokojila.Mudra říkala, že by se kaší nemělo začínat, páč je riziko, že dítko pak nebude chtít zeleninu...ale u nás pak žádný problém nenastal. Jen tu kaši jsem dávala lžičkou,aby si nezvykla na láhev.

mami29
autor
29. lis 2011

@lollaj o kasi zacinam uvazovat ale asi az po prevazeni ve 4.mesicich abych videla jak je na tom. Driv jen pokud zacne se budit min jak po 2 hod.

lollaj
29. lis 2011

@mami29 A proč nezajdeš k dokrorce třeba už zítra a neporadíš se? Řekni jí, jak se věci mají a ona ti určitě poradí 😉

mami29
autor
29. lis 2011

@lollaj Vzdy kdyz jsem tam byla ze ji moc casto tak mel prirustek cca od 250-400g za 10dni.
Minule kdyz tam byl zaskok tak me nepochopila a rekla at mu nedavam tak casto.
A ta nase se me uz ve 2,5 mesicich (mel 7kg) ptala jak dlouho to jeste vydrzim. 🙂

meleri
29. lis 2011

@mami29 s tou noci to te chapu fakt je to peklo co dve hodky podle me to znamena ze ma fakt hlad....ta sunarka je super ze se redi s prevarenou vodou takze nemusis zadne umele do toho davat. memu synovi to teda pomohlo.
ochutnavat no obcas muzes dat ale je to podle me skoda protoze jestli se "chytne" tak se ti brzo rozji a uz nebudes moct tak kojit a nebo kdyby byl jako muj syn 🙂 tak mu nebude nic chutnat a dopadnes jakja ze budes kojit jeste do deviti mesicu plne 🙂 ale my jsme asi extrem...muj prvni syn jedl krasne od necelho pul roku vsechny druhy zeleniny bylo to opravdu jednoduche...preju hodne zdaru!

mami29
autor
29. lis 2011

@meleri ja uvidim co dalsi noci, jen nevim zda s ni pripadne zacit chvilku pred 4mesicem.

xvitk101
29. lis 2011

Ahoj holky, přidám svůj příspěvek do vaši diskuze. Malý bude mít tento týden ukončený 5. měsíc. Už 4 týdny přikrmuji. Částečně jsem přikrmovala UM, teda spíš bylo víc UM než MM. Naše dětská dr. mi zeleninku doporučila a dokonce mi řekla, že s lepkem máme začít už od 5. měsíce. Prý jsou nějaké nové poznatky (byla na semináři s ostatními dětskými doktory a alergology), které říkají, že s případným alergenem by dítě mělo do styku přijít, co nejdřív. Ono je alergie na lepek nebo na kravské mléko dost vypěstovaná, právě proto, že se to nedávalo.
Malý měl už mrkev, mrkev a brambory, špenát s bramborem a víkendu 1. masíčko s mrkví a bramborem. Vše mu moc chutná. Sní toho, že nedávám v poledne žádné UM. Když má náladu, tak si cucne ode mě. Tento týden jsem zkusila dát banán. Taky mu moc chutná, ale potom má ještě mlíčko. Večer si dá jáhlovou kaši a většinou spí celou noc, což jen s mlíkem teda nehrozilo.
Jo a jeho váha je kolem 8 kg, nevím přesně, pač na prohlídku jdeme až v pátek.
Jinak ono se to pořád mění. Myslím ty doporučení. Třeba já jsem měla krupicovou kaši od 3 měsíců a domácí kravský mlíko asi od 4 😅

sariss
29. lis 2011

Ahoj, pokud mas pocit fakt velkyho vycerpani - nechces mu dat treba 1x-2x denne umele mleko? nebo ze by dal tatinek v noci aby sis odpocinula? Zeleninu bych urcite jeste nedavala kor kdyz je plne kojeny. Ziju v Belgii a tady plne kojene deti zacinaji s prikrmy v prubehu 5 mesice a my to taky tak udelali, to uz jidlo nahrazovalo 1 kojeni - tak od 6 mes kdyz se na zeleninku mala naucila, ale vim ze v CR se striktne dodrzuje 6 mesicu plne kojeni. Jinak ja osobne bych se ridila svou intuici, nic nema cenu lamat pres koleno, jen Ty vis jak moc jsi unavena a jestli jeste chvili vydrzis nebo zda zacnes dokrmovat. Drz se papa

sariss
29. lis 2011

@mami29 Jo jeste e chci zeptat - 8 kg ve 4 mes? a kolik meri? ja mam teda holcicku, ale ve 12 mes mela 9,5 kg jakozto prumernou vahu a znam holcicku co mela v roce 8,5 kg 🙂mas to teda jedlika!

mami29
autor
30. lis 2011

@sariss Upresnim 7,7kg ve 3. mesicich a 63cm. (ve 2. mesicich 6,6kg)

mami29
autor
30. lis 2011

@sariss Tatinek dela v zahranici takze jeho pomoc cekat nemuzu a na UM jit nechci, chci kojit dokud to pujde, jde mi hlavne o ty noci. A to asi brzo dostane kasi protoze buzeni po 2hodinach uz nezvladam.

rezicka
30. lis 2011

@mami29 Ahojky,skočím vám trošku do diskuze 🙂 .Můj malý má v neděli 5.měsíců a váží 6,030g a měří 65 cm,ale to se nedá srovnávat,narodil se o měsíc dřív,takže jakoby měl 4.měsíce.Spinkával mi krásně,v 19.00 usnínal a budil se až ve 3 ráno na kojení a pak až v 7,takže jednou za noc.Asi 14 dní se najednou začal budit po 2,5-3 hodinách a vyžaduje prso.Je to pro mě taky náročné,říkám si,že mu mlíko asi už nestačí,ale zase si vždycky jen cucne a spí dál,takže možná ani hlad nemá,jen chce být u mě 😉 .Ptala jsem se dr.,poradila mi,že mám zkusit rýžovou nemléčnou kaši dat večer před spaním a když to nepomůže,tak je jasné,že se hlady nebudí.Včera jsem ji dala a od těch sedmi se vzbudil teda v deset,ale potom až ve tři a pak v šest,tak malinko lepší.Uvidíme dneska.Ty kaše jsou od ukončeného 4.měsíce,což vy ještě nemáte,tak zkus vydržet.Bude to asi taky citové u vás.Zkusila jsem ho jednou nevyndat z postýlky,asi 5 minut křičela usnul bez prsa,jenže pobudil manžela i dceru ☹ .

kremrolka01
30. lis 2011

je vidět že co člověk to názor, náš dr. třeba tady jedné známé co má holčičku hubeňoučkou, ve 4 měsících 5 kilo a nepřibírá, tak jí řekl, že raději naž UM začít s příkrmama, takže k obědu už dává mrkvičku a šmakuje jí
jinak ale taky zastávám názor, ať se matka řídí svým vlastním pocitem, protože svoje děťátko známe každá nejlépe, můj první syn byl plně kojený a se zeleninkou jsme začli krátce před ukončeným pátým měsícem, měl taky v 5 měsících necelých 9 kilo, kojila jsem ho přes den už snad co hodinu, otáčel se, byl čilej, tak mi prostě přišlo, že je ta správná chvíle a všechno šlov pohodě, chutnalo mu a chutná dodnes, žádný problémy nemá
UM bych nedávala, MM je MM a pokud je ho dost tak mi UM přijde zbytečné, navíc si miminko může velice rychle zvyknout na lahvičku a těch co přestaly kojit právě kvůli tomuto je celá řada
na lepek jsem četla taky ten názor, že by s ním mělo tělíčko přijít do styku nejpozději do 6. měsíce, že se tím minimalizuje riziko případné alergie, prý stačí opravdu jen jednou mu dát třeba půl piškotu do přesnídávky nemusí se cpát hned každý den rohlíkem 😉

meleri
30. lis 2011

@mami29 no ja si myslim ze kdyz mu tu krupici das tak stejne ji asi zezacatku moc nesni protoze neumi jeste polykat atd, a jestli mas pochyby tak pockej, fakt dva mesice nejsou tak hrozne....ta sunarka je fajn jen trosku zacpava jako kazda kase...je to zahul dve deti co...preju pevne nervy! ja uz bych zas byla rada kdyby to moje mimco neco jedlo!

meleri
30. lis 2011

ted neco ctu ze jsi na ne sama protoze je manzel v cizine, klobouk dolu, zasluhujes medaili takhle sama dve deti cele dny i noci, ja bych nevydrzela takhle ani dva dny! a co dat deti na chvilku prarodicum a odpocinout si? s tou kasi urcite nic nezkazis, max se stane ze do vylijes do zachoda kdyby to nechtel 🙂)

mami29
autor
30. lis 2011

@meleri manzel je vzdy 3tydny pryc a 3tydny doma. jezdi takhle uz rok a pul. je to o zvyk ale da se.
Byli jsme dnes na prevazeni a uz ma 8,5kg takze mliko mu v pohode staci. asi budu kojit dokud to pujde a v noci zkusim vzdy jen pomazlit a nedat hned jidlo. mozna chce jen me a ne jidlo.

romcovaklarka
30. lis 2011

@mami29 Tak snad to pomůže, držím palce 🙂 Mně se právě malej začal taky budit častěji - i když ne tak moc jako tobě - a já jsem teda zkoušela ho uklidnit nějak jinak, jenže to se akorát rozeřve a tím se úplně probudí, takže já jsem si už zvykla dát mu trochu napít, on u toho zase usne a já taky hned zaberu 😅 Ale každému mimču a každé mamince vyhovuje něco jiného 🙂

meleri
30. lis 2011

@mami29 tak to mas tezke a jak to skvele zvladas....nevim asi bych to neriskovala, radsi dala prso nebo pak se probudi a bude rev! 🙂)))..me dr rekl minule na prohlidce kdyz jsem si stezovala ze nechce jist no tak ho kojte do dvou let jako zeny v africe! to je rada co...:(

mami29
autor
30. lis 2011

@meleri porad premyslim co se zmenilo jeden del dal 6 hodin druhy 4 pak sup a po 2 hodinach, snad je to jen neco prechodneho.

meleri
1. pro 2011

@mami29 jeste jsou ty rustove spurty, je to kolem tretiho mesice, pak sesteho....vam by to tak odpovidalo, proste ti vyrostl potrebuje vic pit nez se ti tvori a proto pije casteji?

mami29
autor
1. pro 2011

@meleri nevim podle toho by mel rustak kazdy mesic 😉 tuhle noc spal 4- 2 -2 -3 hod

meleri
1. pro 2011

@mami29 este me napadly zuby! 🙂 vim ze je to tezke zkus na to tak nemyslet. nevim jak se citis, treba ja jsem uz slusne unavena z toho ze porad musim tak moc kojit ale proste s tim nic nenadelam protoze kdyz nechce normalne jist tak ho proste neprinutim. asi to chce zatnout zuby no..ale ty to mas o to tezsi ze jsi dost sama, no a starsi ditko je ve skolce? ja se priznam ze o ted syn chodi rana do skolky tak se mi obrovsky ulevilo.🙂

carodkaa
2. pro 2011

Ahoj jsem zastánce kojeni.net ale jak koukám trochu se to mění 😉 http://www.rodice.com/clanky/prvni-rok//nove-po...