Tipy na příkrmy - 10 měsíců

ivuska1986
9. srp 2018

Ahojky holky, uz jsem bez fantazie. Muzete mi napsat, co vsechno - jake kombinace jste varily a tvorily pro sve deticky? Od snidane po vecu. Dochazi mi inspirace. Diky moc

mku
9. srp 2018

@ivuska1986 my snidame kase, mam vetsinou rozdelane tri nebo ctyri krabice a stridam to... pak svacime ovoce, vetsinou co je doma na zahradce, takze ted aktualne jahody a boruvky, k tomu par piskotu a trochu jogurtu. Obed ma vetsinou uz co my (ale je mu rok), pripadne sklenicku, do ktere pridam testoviny, ryzi nebo neco. Odpo pak ma jogurt s trochou ovoce. A vecer bud kasi nebo zbytek od obeda...

mku
9. srp 2018

Ale taky me zajima co davaji ostatni, at se inspiruju 🙂

alcar
9. srp 2018

V 10mes. meli kluci rano UM, dopoledne presnidavku nebo ovoce, obed maso, zelenina (jakakoliv), priloha (brambor, testoviny, ryze, bulgur, jahly, pohanka atd.), odpo jogurt, vecere kase, pred spanim UM.

arielka222
9. srp 2018

@ivuska1986 u nás je ráno mléko, případně jogurt s ovocem nebo chlebik s lucinou případně máslem, dopolední svačinka se střídá podle toho co měl k snídani takže buď ovoce s jogurtem a nebo mliko. Oběd vařím každý den jiný masozeleninu ( maso střídám hovězí, teleci, kuře, krůtu nebo lososa) pak různou zeleninu a přílohy (ryze, jáhly, bataty, brambor, kuskus). Odpoledne má mléko nebo ovoce a vecer obilnou kasi a nebo zeleninovou kasi co mu uvařím, a před spaním zase mléko.

ronja55
9. srp 2018

Malemu bude zitra 10 měsíců. Rano v 6 se kojí v posteli. V 8 hodin má kaši nebo kozí, ovčí jogurt. V 10 se kojí, v 12:30 má oběd jako my, akorat nesolený a nedavam mu knedliky, jinak ji vse. Pak v 15:00 kojení, v 17:00 ovoce nekdy s piškoty, a potom už jen kojení až do rána. Má 11 kg a 83 cm, tak že fakt nestráda 😁

ivuska1986
autor
9. srp 2018

@ronja55 ahojky, diky za typy a uz basti kousky nebo mu to vse jeste mixujes?

ivuska1986
autor
9. srp 2018

Mala je prave ucucanek, takze nesnida - je schopna se v noci kojit i 10x😇 takze dopoledne mi nic moc do pusinky nevezme, posnida tri lzicky kaše s ovocem- snidam ji ja, jelikoz je mi to lito vyhazovat, ke svace si da radsi zeleninu nez ovoce. Taky par lzicek. Obed uz futruje pekne ma zeleninu s masem, ke svace ovoce, k druhe zeleninu a vecer kasi. Koji se kdy chce, hlavně v noci, je to taková moje mlikarka na noční směně😎 jogurt zatim moc nechce, vezme na milost par lzicek. No, uz ji zacnu zkouset davat polivky od nas bez koření, jsem zvedava, co mi na ne poví

ronja55
9. srp 2018

@ivuska1986 normálně kousky, má 4 zuby, tak si s tim poradí. Muj je taky prsomil, v noci se koji co dvě hodiny a pres den taky dost. Ale me to nevadí, mleko je pro ně nejlepši...