Učíme se papat kašičky, ze lžičky má problém

mishulka1987
15. únor 2012

Ahojky všem.Holky,mám takový menší problém.Synovi je 6 a půl měsíce a snažíme se začít papat kašičky.Bohužel jsem ho nemohla kojit,takže byl od narození na sunaru.Už mu sunar nestačí,je to velký jedlík,chceme začít s příkrmy.Ale máme problém s papáním ze lžičky.U dcery to bylo jiné,kojila jsem a od narození měla takovou medicínku,kterou jsme dávaly ze lžičky,takže ta se to naučila hned od malička.Ale malý má problémy z té lžičky papat.Nechce mi otevírat pusinu a když se nám to už konečně povede,tak to všechno vyprskne.Máte zkušenosti s tím,jak na to?A jaké příkrmy jsou nejlepší do začátku?Kupujete nějaké instantní kašičky nebo domácí výroba?

evcounek
15. únor 2012

ahjky,
my měli jiný problém náš luky jedl kašičky jak nezavřený, ale jen týden. Když se krásně rozjedl asi 3 den tak jsem nakoupila železnou zásobu a po týdnu se kaše ani nedotkl 😀
jinak my jsem byli taky na sunaru od narozeníí a s kaší jsme začali už kolem 4 měsíce protože v noci špatně spinkal a budil se hlady. Moc nám to teda nepomohlo 😅
No já koupila nejprve tesco umělé lžičky (jsou 4 v balení) moc kaše se tam nevejde ale naučil se krásně. a pak jsem koupila nějaké silikonové a z těch dlabal i ostatní příkrmy. Na kovové jsem přešli až kolem 10-11 měsíce nebo když jsem je zapoměla vzít k babičkám, ale z těch to ze začátku moc nechtěl. dělají taky takové flaštičky se lžičkou myslím, že je to od AVETu. je to lahev, ale místo dudlíku má malou lžičku
Zkusila jsi jí udělat třeba řidší spíš jako sunar aby to byla podobná konzistence? to se mi osvědčilo a pak jsem dělala každý den o něco málo hustší. Kašičky jsem kupovala SUnarky.

mamkamarketa
15. únor 2012

@mishulka1987 zkus dat kasi z flasky

helcenka
15. únor 2012

No já nevím,
dcera teď nemá žádný problém se lžickou, papá z ní všechno i kaši, pořád je kojená, ale nemá problém vypít odsáté mléko i z lahvičky (teda jen menší množství).
Syn naopak měl se lžickou problém, od narození byl kojený jen částečně a částečně na UM. Takže s kaší jsme začali taky z lahvičky - udělala jsem ji řidší a koupila dudlík na kaši - má větší dírku a on ji vypil jako UM a bylo to. Když se naučil na lžičku, přešli jsme na lžičku.

mishulka1987
autor
16. únor 2012

holky díky moc za radu.zkusím dnes koupit dudlík na kaši a do začátku zkusíme z lahvičky.k tomu budu pomaličku zkoušet ze lžičky. 😉

mishulka1987
autor
16. únor 2012

@evcounek prosím tě,tím že jste byli taky na sunaru,tak mi snad poradíš.když jste dávali už příkrmy,tak jak často se k tomu dávali sunar?a prokládali jste to čajem?

evcounek
17. únor 2012

no my jsme začali pomalu kolem 4 měsíce mrkvičkou 1x denně postupně jsem přidávala ovcoce a další zeleninku a masíčko. Mlíčko dle potřeby mimča. no my asi tak5-6x denně + 1x v noci. myslím, že teď mu bude jen mlíčko stačit, ale přes léto by to chtělo čaj, vodu. šťávičky...
Nám dr. říkala slabí černý čaj (hodně slaboučký) a trochu cukru.
My máme teď jiný problém Luky (22m) nám skoro nic nechce pít. tak bojujeme a bojujeme. ☹