Umělá výživa podobná Hipp. Víte o něčem?

emcakanska
20. led 2012

Ahoj holky, mé malé je 7 měsíců a to víte, když jsem na mateřské, nemáme moc peněz. tak jsem hledala levnou a kvalitní stravu. Na internetu kupuju Hipp, malé to vyloženě chutná, ale až akce skončí, tak budu muset zase hledat něco jiného, protože prý Hipp už nevyrábí stravu pro kojence. Tak nevím, zda hledat něco velmi podobného. No, zatím mám nakoupeno do zásoby, tak tím se uklidňuju, ale kdybyste znaly třeba do budoucna něco fakt podobnýho a ve stejné cenové hladině, byla bych ráda za každé info 🙂

ronikova
20. led 2012

A co sama něco malé uvařit ? Vyjde to určitě dost levněji 🙂 Já malé vařím sama doma a kupovanou výživu mám doma jen jako nouzovku (taky občas Hipp a nebo Hami).

elana
20. led 2012

souhlas, než jakékoli skleničky, určitě vyjde levněji vaření, takže pokud řešíš peníze, není nic jednoduššího, než nakoupit květák, brokolici (rozebrat na růžičky, strčit do mrazáku), brambory (ideálně co nejmenší korálky, jsou to "jednoporcovky" 😅 ), mrkev, petržel, kukuřici (možno i přímo hotovou směs z mrazáku, ušetříš si plno práce s čištěním a krájením a je to kvalitní, mraženo brzo po sklizni), vaničku kuřecích či krůtích prsou, když věnuje někdo králíka jen dobře (opět nakrájet na malý kousky a frknout do mrazáku)...a pak už jen kombinovat, hrát si s poměry, naházet do vody, uvařit, mixnout a hotovo 😉 , baští se za pár kaček. Já skleničky nezavrhuju, taky je mám (Hipp, Hami, Babydream z Rossmanna nebo Babylove z DM-ty dvě poslední jmenované vyjdou asi nejlevněji a je to kvalitní, navíc bio), střídám to, ale zároveň i vařím, tak půl na půl tipuju. A to vaření fakt vyjde levně a čas to chce jen na tu počáteční přípravu, pak už to jen vytaháš z mrazáku a hodíš do vody.

ivular
20. led 2012

@elana Prosím tě pěkně a kde ty potraviny nakupuješ? Já bych klidně vařila, ale dávám spíš skleničky, protože se prostě bojím těch surovin ze supermarketů. Kupuješ to v bio kvalitě nebo to neřešíš?

mamkamarketa
20. led 2012

no uprimne,pokud chce clovek udelat kvalitni bio stravu jako hipp je,doma to nejde za levno. vychazim,ze @ivular nema doma zahradu nebo domaci maso.
@elena @ronikova
pokud clovek nema farmu,tak udelat kvalitni bio jidlo nejde.
kdyz si clovek vezme,kolik stoji bio potraviny,tak ve finale tolik neusetri.

jinak za me hipp,baby dream, babylove

elana
20. led 2012

@ivular brokolici, květák a brambory se přiznám že neřeším...a ten zbytek se docela osvědčily právě ty mražené směsi, je to už očištěné, nakrájené, stačí jen odsypat a uvařit. Někteří odborníci i říkají, že ta mražená zelenina je kvalitnější než na pultech, protože jednak aby přežila to zmrazení a nebyla po rozmražení jak kus hadru, tak se vybírají dobré odrůdy a kusy a druhak se to zpracovává asi do dvou hodin po sklizni, tak je to fakt rychle. Je třeba kupovat ale kvalitní značky (Bonduelle, Findus např.), ty si to hlídají. A když koupíš nějakou polévkovou směs, tak tam třeba i ten květák bývá. Nebo koupit jednodruhovou brokolici i květák. Jednorázově za to dáš peníze, ale do toho jídla dáš jednu, dvě maličké růžičky, to vydrží věčnost. S masem je trošku problém, bio maso je fakt drahé, ale v těch skleničkách (nepočítaje Hipp a ty drogeriácké, o kterých píšu níž), taky není bio maso.

jinak ty skleničky, pokud máš blízko Rossmanna nebo DM, tak ty jejich produktové řady pro miminka Babydream a Babylove jsou kvalitní a levné, sklenička 190g stojí okolo 24 kč (Babydream bývá často i v akci za 21kč nebo 3+1 zdarma atd.). A je to bio kvalita, vyráběné v Německu.

pajoslava
20. led 2012

My začneme s příkrmy tak za měsíc a už jsem tak pokukovala a přijde mi jako nesmysl kupovat skleničky typu první brambor, první mrkvička a tak. Bůh ví, co v tom je! Vždyť není nic jednoduššího, než koupit mrkev, nastrouhat, rozmixovat a je to, ne? Taková sklenička stojí celkem dost a jedna mrkev? Pakatel a hlavně budeš vědět, že tam dáváš JEN mrkev...

elana
20. led 2012

@mamkamarketa jasný, je to o prioritách...já zkrátka nejsem přesvědčená, že základem života je bio jídlo, no 🙂 Myslím že když se koupí čerstvé suroviny (nebo to mražené) a doma se to řádně zpracuje, tak je to stejně kvalitní, jako to ze zahrady. A jak píšu, až na těch pár bio výrobců skleniček, je třeba Hami, Sunárek atd. taky nebio.

maciik
20. led 2012

Babylove, Alnatura jsou levnější.. i Hamánek někdy vyjde dobře, ale je tam "kde co"...

lenka5731
20. led 2012

..

pajoslava
20. led 2012

@elana Souhlasím a hlavně do těch skleniček se přidává spoustu věcí, což není důvod do mrkve dělané doma něco přidávat....

pajoslava
20. led 2012

@lenka5731 Tak to mě nenapadlo 🙂

mamkamarketa
20. led 2012

@emcakanska tedka ma tesco akci na hipp tak si nakup zasoby
mrkni itesco

mamkamarketa
20. led 2012

@elana jasny,ale pokud je zdrava naka vyhonena mrkev z polska a kure nabity ATB a hormony,tak to je jina. holcicce znamych zacal v 15m regulerne rust prsa. duvod je udajne z masa krmeno hormony (a kureci pry mela od 5mesice fakt casto 😖 )

pajoslava
20. led 2012

@mamkamarketa Já osobně bych byla pro českou zeleninu (všude je napsáno, odkud je) a až tak hrozný to určitě nebude... s tím kuřetem souhlasím, ale taky se dá koupit kvalitní kuře, jen je dražší, ale pro takového prcka to vydrží na dlouho (zamražení atd)... A ohledně bio jídla - ani u toho člověk nikdy neví... Dají se dnes dělat čachry se vším, tak proč by ne s nálepkou bio..

ivular
20. led 2012

@elana Jojo, kupuju právě ty německé z DM, jsou levné a připadají mi nejkvalitnější. Mimochodem, zatím nejhůř se mi jeví Sunárek, ale to je asi na jinou diskusi. Díky za rady, mrknu se tedy na tu zmraženou zeleninu ze supermarketů, ale kvalitní značky.
@pajoslava Jasně, každý ať si to dělá jak chce, ale zrovna první mrkev bych fakt neriskla jinou než ze skleničky. Tam je totiž hlídaný obsah dusičnanů a ten si v kupované mrkvi nezměříš.

mamkamarketa
20. led 2012

@pajoslava jasny v lete jsou farmarsky trhy,ale pres zimu to je bida s nouzi

kocicinka
20. led 2012

Farmářským trhům nevěřím. Obsah škodlivin je v zelenině, která se tam prodává úplně stejný, jako v té ze supermarketů. Mnohokrát byla v testech označená jako nevhodná pro děti....

maruja
20. led 2012

ahoj, já jsem na začátek kupovala mraženou bio zeleninu, nevím do jaké míry byla bio 😉 ale bylo mě líto vyhodit skoro celou skleničku bio Hipp, protože toho ze začátku moc nesnědla
s tím masem je to u nás opravdu špatné, není mě jedno co jíme a kuřecí mám ráda tak se musím víc snažit a hledat kvalitnější 😎

elana
20. led 2012

@mamkamarketa souhlasím s Tebou..a polskou mrkev bych opravdu nekoupila. Hlídám cedulky a taky si radši připlatím za český výrobek. To maso, opět...o těch škodlivinách v kuřecím vím, my sami ho skoro nekupujem, natož malému...zatím když má kuřecí, tak ve skleničce. Jinak později, až bude jíst normální jídlo, tak myslím, že mu taky jednou za týden neublíží...ale opět-nekoupím polské, ale nějaké vodňanské.

mamkamarketa
20. led 2012

@elana noo ty cesky kurata taky stoji za starou backoru. u nas podminky pro velkochov kurat se od tech polskych nelisi

ronikova
23. led 2012

@mamkamarketa ... a kde má člověk zaručeno, že ta "bio" je opravdu tak kvalitní ... nikde 🙂 A když se podíváte na složení ve skleničkách najdete tam kolikrát věci, které v daném věku dítěti opravdu nepatří (např. sůl, pepř ... apod.)

kammka
23. led 2012

nevím jestli se dá v ČR koupit české bio kuře, nikde jsem ho neviděla....ono je celkem problém třeba na venkově pořídit cokoli v bio kvalitě.. my tu třeba máme lidl, v místní sámošce je to katastrofa.. já mám třeba auto, ale to není pravidlem... pro mně nenní problém si prostě koupit jakoukoliv mraženou zeleninu a z té něco uvařit.. ze začátku jsem kupovala jednodruhové skleničky, pak začala vařit.. měla jsem přístup ke králičímu masu, ale jinak jsem nic neřešila... kupovala jsem normální kuře a krůtu, normální rýži, normální všechno... moje máma to neřešila, neviděla jsem důvod, proč bych měla já. teď bydlíme v chalupě, máme vlastní maso, jasně že je to lepší, ale aby se každá máma , která nemá k domácím produktům přístup, stresovala, že své dítě ohrožuje na zdraví...kuřecí maso je sice děs, ale pokud ho dítě nejí denně.. a třeba jeden králík vydrží miminu na dooost dlouho..ale zase kde ho vzít, že...vařit doma se dá, všeobecně si myslím, že mražená zelenina je kvalitní a pokud se maso střídá a nejí příliš často.. kvůli bílkovinám lze dát i luštěniny..