V 8,5 měsících jí málo příkrmů, je to v normě?

sanara_1
29. led 2013

Zdravím vás,
již od 3. týdne věku jsme plně na umělém mléku a s příkrmy jsme začali až cca v 7.měsíci věku a to ještě v minimálním množství.
Dnes je dceři 8,5 měs a zpravidla to má tak, že první jídlo má mezi 9-10h ranní (když se vzbudí) a to jen mléko, druhé jídlo kolem 13h - střídáme krůtí, kuřecí a hovězí maso s bramborem, mrkví (nemá zoubky, takže rozmixované) + případně dokrm mlékem, třetí jídlo mívá mezi 16-17h dávám mléčnou rýži/kaši od Nutrilonu + případně dokrm mlékem a poslední jídlo mívá po 19h - jen mléko než jde spát. Hodně čtu a slyším, že děti v tomto věku jsou daleko víc na příkrmech a o velkém množství druhů jídla nemlluvím. Mám se tedy prosím naším režimem znepokojovat nebo je to naprosto v normě? Mockrát děkuji za čas strávený s případnou odpovědí. Š.

luclik
30. led 2013

Ahoj já mám dvě děti a osobně si myslím, že v těch 16-17hod by mohla být přesnídávka s piškotem nebo banán s piškoem a v těch 19hod by mohla být kaše. já to tak holkám dával. jo a rozhodně od 6 měsíce i když nejsou zoubky se jiídli nemixuje na kaši ale mačká na kousky vidličkou. Dítě se učí žvýkat, protože čím podzěji se přestane mixovat tím je to pro dítě horší dítě se pak na jídle dusí 🙂 jo a v 8,5měsíce bych klidně dávala chleba na žmoulání,dětské piškoty jako jsou třeba safari atd vedne během jídel. ale jeto jen můj názor já tak odchovala dvě děti 🙂

salikova
30. led 2013

Určitě bych přidala nějaké ovoce - třeba na svačinu po obědě.. Ale myslím, že pokud ti malá dobře prospívá, nechala bych to takto a postupně něco navíc přidala... Ono se to stejně časem změní, jak bude starší a bude chtít poznávat víc a víc chutí;) JSte na příkrmech teprv si 1,5 měsíce, takže není kam spěchat.. U nás to taky přišlo tak nějak samo 😀 Ale souhlasím s luclik - určitě bych dala chleba, sušenky aj. během dne. Klukům sem jídlo nikdy nemixovala - vždycky jen rozmačkala vidličkou.
Já mám strašny žroutíky a dodnes držíme pravidlo 6 jídel denně..
snídaně (mliko+pečivo-dřív jen suchej rohlík)- svačina(ovoce s jogurtem nebo bez)-oběd-svačina(dřív jen suché pečivo+nějaká nastrohaná zelenina-mrkev, okurek)-večeře(kaše, my už teda normální večeře-lehké jídlo)-2.večeře (což je už jen mliko), dopoledne je svačina sladká - ovoce, jogurt, někdy sušenka, odpoledne se snažím dávat svačiny spíš zeleninové

ja.na81
30. led 2013

Muj syn byl tedy pouze kojeny, ale to je jedno.... prikrmy jsme zacli v ukoncenem 6m - zelenina (pozdeji i maso) na obed, o mesic pozdeji jsem pridala bily jogurt na dopo svacinu, za dalsi mesic ovocnou presnidavku na odpo svacinu a zas o mesic pozdeji kasi na veceri... ale byla to vsechno minimalni mnozstvi, nez se poradne rozjedl, tak to trvalo (no vlastne ani ted ve 2 letech neni zadny velky jedlik). Nejaky velky vyber deti nepotrebuji, staci par osvedcenych veci 🙂 Tak zkus pomalu pridat treba tu presnidavku, par lzicek nejdriv, uvidis, jak se vam to podari zakomponovat do rezimu dne... zadny stres 🙂.
A neboj, klidne mixuj, musi si na jidlo nejprv zvyknout... ja mixovala synovi do cca 10,5 mes. na uplne hladke kase, jinak to nechtel a plival a najednou ze dne na den zacal akceptovat i vetsi kousky (proste vyzkouset, vyckat... vsechno bude 😀 ) A dovolim si nesouhlasit s holkama prede mnou, ale piskoty a sladke susenky bych ja tedy moc nedavala, je to jen mouka a cukr a je to k nicemu 😉 Daji se najit i jine veci (kukuricne krupky, ryzove chlebicky...) 🙂
Hlavne s klidem a pomalu 🙂

abecedka
30. led 2013

přidej jen svačinu odpoledne, mixování je vhodné pokud nekouše. Dítě jídlo lépe stráví a využije. Do ruky můžeš nabízet pečivo, ovoce, kukuřičnou křupku

ivuska027
30. led 2013

ja by som pridala ovocie, jogurty a jedlo by som uz pucila len vidlickou, nech si zvykne na kusky, lebo potom neskor to bude ovela tazsie dietatko to naucit 😉 Nedokrmovala by som hlavne jedlo mliekom, to uz by mala zjes porciu ako potrebuje. Medzi ranajkami a obedom ma dlhu pauzu. Tam by som dala jogurt aspon. Tak isto medzi obedom a vecerou. Tam by som dala ovocie. Kasu o 18.00 a vecer a mliecko pred spanim. Spokojne by som sa vyhla piskotam, keksikom, chrumkam, sladkosti. Najprv nech sa nauci jest "normalne" jedlo. 😉

lv
30. led 2013

znepokojovat se nemusíš, pokud holčička prospívá, přibírá, tak jí asi nic nechybí. Já bych to taky viděla na nějakou svačinku mezi ranním mlíkem, a obědem, nějaké ovoce, pyré, výživu..já mixuju, jen rozmačkané mi dcera nechce, zkusím zas za 14dní..

olusenka
30. led 2013

Tak určitě záleží na tom, jak prospívá. Náš syn byl plně kojený, začali jsme s příkrmy na 6.měsíci, na 9.měsíci zaváděli teprve 3. jídlo + k tomu hodně kojení za den, opravdu hodně. Pokud dáváte jen mrkev, určitě bych zkoušela různé druhy zeleniny, brambor bych občas nahradila rýží. A pomalu bych začala zkoušet ovoce, ale nikam nespěchat, nejdřív jablko nebo banán....
Já se trochu řídila radami, jak zavádět příkrmy, odsud: http://www.kojeni.net/prikrmy.php

jankadudova
30. led 2013

Urcite ovoce a zavadet lepek! Neni nejlepsi s nim otalet...a jinak bych neresila mixovani, muj syn jeste v 15 mesicich nechtel kousat a i ted ma radeji vodnatejsi omacku, rozmackane brambory apod. Mleko je ok, ale proste nabizet treba vetsi porci, abys mu po obede uz mleko nedavala, ten prikrm uz by mel nahradit plnou davku. Hlavne klid 😉

svoba
30. led 2013

Ono je asi důležité závádět alergeny. Jinak bych se neznepokojovala.

pulecek
30. led 2013

Ahoj,mám tři děti dcerka první kojená byla jen 14 dní jelikož sem stresem přišla o mléko a ta mi mléko vubec nechtěla takže ta byla krmená příkrmama asi od 3 měsícu plně..a další dvě děti Zuzanka byla plně kojená do +ž ti měsícu věku odstavila sem jí až těsně před porodem ale občas si zobla k mlíčku i nějaký příkrm no a poslední synek ten byl jen na mlíčku mateřském do dvou let 31.12.2012 sem řekla a dost musíš jíst už normálně..váhu měl pěknou nadpruměrnou i když byl jen kojen 🙂 takže od 1.1.2013 jíme už uplně normálně a tohle vše sem samozřejmně řešila s dr a ta mi řekla že dítě si samo řekne co tělo potřebuje🙂 duvěřovala bych dítěti 🙂

mafeska
30. led 2013

Pokud malá porspívá nemusíš mít obavy. Já bych teda na odpolední svačinu zavedla ovoce a kaši dávala až k večeři před spaním.

monad
31. led 2013

a kolik holčička váží?? máme taky doma nežrouta hroznýho!!!!!! a co takhle dávat mezi jídly do ručičky keksy, kukuřičný křupky atd... my to tak dělali, ale taky žádná sláva.. máme skoro 3rky a 12kg

andelka
31. led 2013

Pokud jste začali až v 7m tak je to normální..já jsem přidávala vždycky po 4-6 týdnech nový příkrm, ale u staršího od 6m a u mladšího od 5,5m, takže ten měl v 8,5m příkrmy tři...polední masozeleninu (zeleninku zkoušej různou..dýni, cuketu, petržel, špenát, kedluben, brokolici, květák, zelené fazolky, pastiňák, hrášek..., i různé přílohy..rýži, brambory, batáty, těstoviny, jáhly..normálně rozmixuj), druhý příkrm měl ovocné pyré na svačinu a třetí nemléčnou kaši k večeři.
Malá ti dlouho spí, my už jsme v 9h po svačině 😅 A odpoledne se stíhala i svačina, večeře a ještě kojení před spaním. To hodně záleží na režimu mimča, kolik jídel vůbec za den zvládne.
Potenciální alergeny bych přidávala určitě, žloutek, lepek (spíš různé vločky než piškoty a rohlík), jogurt..

antarres
31. led 2013

Moje mladší dcerka je na příkrmech a UM od 4. měsíce. My to máme takhle: přesnídávka 190ml kolem 9. hodiny, další jídlo kolem 13. hodiny - kuřecí příkrm 125ml, kolem 15. hodiny kaše 160ml, další jídlo kolem 17:30 - kaše 160ml, dále kolem 18. hodiny ovocná přesnídávka 125ml, poslední jídlo večer před spaním - kaše 160ml, v noci se občas vzbudí na mlíko 180ml. Dle doktorky by objem jídla měl být na její věk ještě vyšší, ale nám to tak vyhovuje, malá přibírá.
Jinak my jsme měly problém s váhou, malá přestala prospívat mezi 3. a 4. měsícem, nestačilo jí moje mléko, doktorka nás asi 4 měsíce sledovala, musela jsem poctivě psát kdy akolik čeho malá snědla. Jinak se tedy hren i do normálního jídla, jakmile dojí, tak chce hned něco do ruky....
Každý dítě je jiné, pokud přibíráte a doktorka Vás nějak nesleduje, tak bych byla v klidu...časem se tu určitě zlepší 🙂