V jakém pořadí jste začínali se zeleninkou (příkrmy)?

lidiab
19. led 2011

Ahojky, až bude synovi 5. měsiců máme začít dokrmovat. Zajímalo by mně v jakém pořadí jste podávali zeleninku...já planuji začít mrkví, pak brambory, pak dýně, pastňák, špenát a až pak kaše, maso a ovoce. Začíná vůbec někdo něčím jiným než mrkví? Čím jste se řídili? Díky za zkušenosti! 🙂

deyana
19. led 2011

mrkev, brambory, špenát, pak asi po týdnu už kuřecí maso, krůtí, králík..

editah222
19. led 2011

Mrkev, brambory, cuketa, špenát, po 3 týdnech jsem začala přidávat bílé maso. Za cca další 3 týdny jsem dala ovoce a kaši až za dalších pár týdnů. Řídila jsem se tím co jsem měla doma 😀

pablinka
19. led 2011

nejprve kaše (rýžové mléčné), pak obědy: mrkev, brokolice (ta chutnala moc, doporučuji!), květák, kombinace mrkev + brokolice, mrkev + květák, mrkev + brokolice + květák, mrkev + brambor, brambor + špenát, mrkev + dýně + brambor..., zhruba po 3/týdnech, měsíci maso, v tu dobu také ovoce (banán, jablko, jablko + mrkev, jablko + banán, hruška, hruška + jablko, hruška + banán...).

k.ate
19. led 2011

Mrkev, brambory, brokolice (tu naprosto nesnášel, ze skleničky 😀 ), květák, pak už jsme různě přimíchávali cuketu, maso a tak... 🙂

jandalinka
19. led 2011

mrkev,brambor,brokolice,cuketa,kuřecí masíčko 😉

kauculacek
19. led 2011

Mrkev, brambor, petržel, brokolice, chystám se na celer, špenát, květák 🙂

olii
19. led 2011

mrkev, brambory, mrkev+brambory, brokolice + brambory, kvetak+brambory, cuketa+bramboy, dyne+brambory, ryze+mrkev, ryze +jablko. Zacali jsme s prikrmy v 6 mes, maso jsem zacala pridavat po mesici od zacatku prikrmu. Ovoce jsme nasadili v 7 mesicich (jablka, banany - v zime toho moc nebylo 🙂 ), kase v 8 jako nahradu vecerniho kojeni. Do roka jsem varila, kupovane dostaval jen na navsteve/cviceni/plavani, kdyz nebyla moznost varit.

ladybugie
19. led 2011

mrkev, brambor, špenát, brokolice, maso a pak už všechno 🙂 Celer, petržel a pastiňák by se ze začátku dávat neměli, jsou moc aromatické. Aneta mi po nich dokonce zvracela. 😉

klarka1
19. led 2011

mrkev, brokolice, bramborry, cuketa, květák, pak kuřecí a krůtí maso, nové jsme přidávali asi tak po týdnu a pak začali míchat 😉

many
19. led 2011

mrkev, mrkev s bramborem, špenát, špenát s bramborem,brokolice,.........
nebo špenát sám nebyl 🙂 to už si nepamatuju 🙂 já jela teda hami skleničky 😀 a chutnali mu všechny 🙂

dana3262
19. led 2011

Bataty, mrkev, brambor, cuketa, repa, brokolice(nechtel), kvetak(nechtel, par kulicek hrasku. Pak cervena cocka, ryzove a kukuricne chlebicky a křupky. Z ovoce avokado(to papal hned po batatech, banan a dnes poprve jablko (rozvarene a oslazene glukozou, jinak to nechtel). Takhle ji porad + ryzova a kukuricna kase. Maso, vejce, mlecne vyrobky a potraviny obsahujici lepek jsme zatim nezavedli. Chystame se na boruvky (mrazene).

mailli
19. led 2011

mrkev, mrkev + rýže, brambor (samotný nechtěla, tak jsem smíchala s mrkví a pohodička), brambor + špenát, brokolice + rýže (po tom se mohla utlouct), brambora + cuketa (to nechce, tak zkusím opět přimíchat mrkev), brambor + kukuřice + krůtí maso, brambor + mrkev + hrášek + květák. z ovoce zatím jen banán. na večer dostává Eliška kaši (někdy z flašky, někdy lžičkou, jak se mi povede ji namíchat nebo uvařit - jednou za čas dávám krupicovou a ta krupice se musí aspoň 3 minuty vařit, aby nebolelo bříško!, jinak od Nutrilonu rýžovou)

mili84
19. led 2011

mrkev, mrkev + brambor, brokolice, brokolice + brambor, mrkev + brokolice + brambor, poté květák, cuketa a různě jsem to mezi sebou kombinovala 😉

miminkopodruhe
19. led 2011

Mrkvička, brambor, mrkev+brambor, brokolice, květák, dýně, špenát a směsi těchto zeleninek s bramborem či rýží, pak kuřecí maso+brambor, kuřecí+ rýže, jako další maso králík, telecí,jehněčí,hovězí...ale to vše až časem. Syn měl hrozně rád špenát s bramborem a špenát s králíkem.

berruna
19. led 2011

mrkev 3 dny, brokolice 3 dny, pastiňák 3 dny, dýně, červená řepa, batáty, a pak brambor s kombi s tim co jsme po 3 dnech zkoušeli.... 😉

jesenka11
19. led 2011

taky jsme začínali mrkvičkou a jak to tak vidím, tak všichni. Ale pozor - se zeleninou přijdou tuhé bobky🙂 a s mrkvičkou teda tuplem, takže pozděj už jsem mrkev nedávala samotnou, ale vždy s něčím (brambor, brokolice, cuketa). Cuketa, co mám zjištěno, dětem všeobecně hodně chutná. Jo a do každé zeleninky pár kapek kvalitního oleje. Tak přeju hodně zdaru a ať malému chutná!!!

mmmk
19. led 2011

Mrkev, brambory, dyne, brokolice, pastinak, cuketa, kvetak... Spenat jsem dala az ted nekdy, neni to pro uplne prcky dobry kvuli velkemu mnozstvi dusicnanu. Muzes zacinat prikrmy i dyni, ale ta mrkev je lip po ruce 🙂

katuska85
20. led 2011

my začli mrkev,brokolice,brambor,špenát,květák,cuketa a pak jsme na radu mudry přidali ovoce,měli jsme problém s tuhým bobkem jak už tu někdo psal.Ovoce nám to krásně zlepšilo.S masíčkem začnem cca za týden

luciebx
20. led 2011

no ja taky zacala mrkvi jenze malymu to nedelalo dobre hodne ho to nafukovalo.. tak sme zkusili treba brambory s necim.. nebo rovnou na maso a tak.. a ted dobry.. ja teda nevarila nic doma.. vse sem kupovala..

romana29
20. led 2011

určitě začít mrkví - a nedat na to, že dítě někdy prská a nechce - kamarádka se takhle nechala "ukecat" a místo zeleniny a masa jí dávala přesnídávky 😒
My pilně cvičíme a po třech dnech už jí papkání docela jde a i jí šmakuje - konečně 🙂)))

luthien.k
20. led 2011

Mrkví nezačínat, pokud jsou v rodině nějaké alergie, děti s takovými sklony na ni mívají reakci (u atopiků se to stává poměrně často). V takovém případě je lepší začít cuketa, brokolice, dýně, brambora a pak až někdy mrkev, dávat vždy jen jednu novou věc po nejméně pět dnů a sledovat reakci (samozřejmě možno míchat s již odzkoušeným).

lukza
20. led 2011

mrkev ,brambor,špenát ale po něm se mě maloch osypal tak sem nějaký ten den zustala jen na mrkev s bramborem a pak zasa začala přidávát brokolici,květák,cuketu,atd.a maso sem dala až o hodně později

hehena
20. led 2011

mrkví se začíná proto, že je hodně nasládlá a je šance, že jako první příkrm ho dítě dobře přijme, ale to zřejmě víš 🙂... ovšem začít můžeš čímkoliv jiným vhodným, což je rozhodně brokolice, cuketa, květák, brambory... jestli vaříš doma, tak se přimíchává kvalitní slunečnicový nebo kukuřičný, případně ještě olivový.... já to až takhle jako ty neplánovala.. prostě jsem začala mrkví (poměrně brzo - ve 4,5 měsících), po pár dnech zkusila brokolici, pak špenát a pak už jsem začala kombinovat. až po nějaké době maso - nespěchala jsem, neb jsme právě začli s příkrmama brzo, po měsíci teprve pak ke sváče ovoce. kaše vyloženě výjimečně, bže to bylo na Kubu těžký a bolelo ho z toho pupíno... až někdy na konci 7. měsíce jsem zkusila Nestlé rýžovou krupičku, jen trochu jsem přidávala do večerního mlíčka a to držíme doteď (vybrala jsem si to proto, že to není sladký a těžký jako klasický kaše - ono taky najít kaši, která není naprosto zbytečně přeslazená, to je uměn - třeba Nutriloňácký jsou sladký jako cecek, jediná nesladká co jsem tenkrát našla byla Babylove z DM).... tak držím palce, ať vám to jde... já mám doma pažravce, takže ten se ani nijak divně netvářil, když ochutnal mrkev... po druhý lžičce už se oblizoval jako blázen 🙂 s přechodem na tuhošskou stravu jsme neměli ani nijak výrazný potíže se stoličkou... akorát mám zase potíže s tím vybírat jídla, po kterých mi moc nepřibere 🙂)

markytkaaa
20. led 2011

cuketa, mrkev, brokolice, květák (jednodruhové skleničky od Hami a Sunárku)
brambory, s UM, se špenátem, s brokolicí, s mrkví (to už jsem zkoušela i doma vařené 🙂)
a maso ... kuřecí, králičí, krůtí 😉

marrakech
21. led 2011

Maly se na prvni mrkev netvaril, tak jsem mu ji nenutila, veliky uspech maji sladke brambory. Take kombinuji ovoce se zeleninou, napr.ke kurecimu masu s mrkvi a petrzelem jsem pridala trochu jablecneho pyre. Nezacala jsem striktne se zeleninou, jak je zvykem v Cechach, ze zacatku mel casteji ovoce a zadny problem nenastal, zeleninu ji moc rad. Taky avokado mu chutna. Ziji prevazne v zahranici, deti krmi trochu jinak. Treba je nenuti zacinat se zeleninou, maji prvni chutnejsi ovoce a zadne problemy s akceptovanim dalsich neovocnych prikrmu nemaji.

simkat
31. bře 2011

Obvykle se začíná mrkví. I my sme začali mkrví. Musim se přiznat, že náš chlapeček sní všechno, bez rozdílu 😀 .

weri1
31. bře 2011

mrkví se asi začíná proto, že je sladká...jinak si myslím, že můžeš začít klidně brokolicí 😉

terrestriss
31. bře 2011

mrkev, dýně hokkaido, brambora, brokolice, pastinák, cuketa, květák - samostatně nebo v dvojsměsi s troškou oleje. později hrášek, kukuřice, špenát
potom ovoce: jablko, hruška, hroznové víno (později i rozinky), avokádo!, banán, pomerančová a mandarinková šťáva, ze zahrádky meruňky a švestky, překvapivě chutnal i rybíz 🙂

s příkrmy jsem začínala v sedmém měsíci. maso skoro nejedla až do 2 let.
já mixovala jen asi do jednoho roku, pak dávala napařené kousky do ruky a nechávala ji ať si sama vybírá a dávkuje.

řídila jsem se jemnými chutěmi a konzistencemi, dávala ochutnat různé druhy a řídila se jejími preferencemi. nezaváděla jsem vyloženě postupně, myslím že jsem ze začátku dala třeba každý 2 dny nový ovoce nebo zeleninu, nikdy jsme neměli alergické nebo zažívac problémy

pet.s
31. bře 2011

Holky a vaříte jim nebo kupujete skleničky...

nelina_
27. únor 2012

My máme citlivé bříško, takže rozhodně nezačínat s mrkví nebo bramborem, hrozně nás to zabetonovalo, brokoloive nás zese nafoukla, nejlepší je pastyňák a dýně hokkaidó 🙂