V jaký čas dát dítěti zeleninový příkrm?

lucimom
26. dub 2017

Je špatně když dávám zeleninový příkrm až okolo 15h? A jednou jsme nebyli doma a dostal až okolo 18h. Je to problém a pokud ano proč?
Děkuji

leki
26. dub 2017

Podle me urco neni. Kamaradka dava odvzdy zeleninku k veceri. Nechtela davat kase ani sunar. Jediny co, tak me prijde fajn, ze si tema zeleninovyma prikrmama malej zvykl, ze na obed se neji sladky (ovoce, kase, nasladly mliko.. ).

nafuka
26. dub 2017

a proč až ve tři? není to úplně blbě.Jde spíš o režim 5 jídel- 3 hlavní jídla a 2 svačinky.Věřím že to nevyjde pokaždé na stopro.

lucimom
autor
26. dub 2017

@nafuka ...zapomněla jsem doplnit, že máme teprve 6 měsíců, takže jen jeden příkrm a plné kojení...

nafuka
26. dub 2017

@lucimom aha, tak to nemusíš tak hrotit.Spíš až bude víc příkrmů tak nějaký systém trochu jo.

naste
26. dub 2017

@lucimom
S příkrmem se většinou začíná zeleninou k obědu, v 15 hodin se spíš čas na svačinku, jak už tady bylo napsáno.

summer2012
26. dub 2017

@lucimom začínali jsme zeleninkou taky až kolem 14 hod. Přes poledne v 6 měs.obvykle spal....ještě dlouho jsme pak obídek měli až po spánku, protože před nim byl už moc unavený ca špatně jedl 😉 pak jsme přešli na systém polívka spánek druhé a až tak od roka a půl to měl obojí před spaním 🙂 když jsme najeli na 5 jídel denně měl tu dopo svačinku větší a odpo menší takže cca 7 snídaně v 10 svačina ve 12 polívka ve 14-15 druhé v 17 malá svačinka a 19 večeře 😉

obyvatelka
26. dub 2017

já tě uklidním, mám dceru 5,5 měsíce a dneska měla zeleninu o půl 3 :D prostě předtím nebyl čas, malá byla hodně hladová, tak hystericky řvala, což mi opravdu zeleninu jíst nebude, pak spala a jak vstala, tak dostala jídlo. když jsme měly celý den program, tak dostala zeleninu o půl 7 a svět se nezhroutil ;) pro mě je důležitější, aby se seznámila s jídlem jako takovým než abych to do ní cpala v určitou hodinu kvůli nějakému řádu. když je ještě malá, aby nějaký měla a nebudu ji lámat přes koleno, když zrovna ve 12 nechce jíst, ale spát :D já taky nejím každý den stejně a žiju. až bude mít víc příkrmů, postupně najedeme na nějaký harmonogram, ale teď bych to fakt nehrotila ;)

lucimom
autor
26. dub 2017

@summer2012
@obyvatelka
Právě, že malý taky přes poledne spí. Dneska spí třeba ještě teď, takže krmit budu až před pátou počítám. A přesně jak píšete dopoledne chce spíš už spát, takže dostane jen mlíčko a pak přes to poledne spí a kolikrát 2,3 někdy i 4h. Tímpádem má pak zeleninku později.

nafuka
26. dub 2017

@lucimom mě malá taky spávala přes oběd, děti si udělají režim sami.Nepotřebují rodiče aby jim do toho kecali🙂

janablizka
26. dub 2017

Myslím si že to vůbec není žádný problém taky bych to nehrotila.Zeleninový příkrm se může dát dopoledne nebo odpoledne.

yerry
26. dub 2017

@lucimom dávala jsem taky až kolem 15 hod. Kvůli spaní a procházkám. Když jsem dávala kolem 12 nechtela to a byla vzteklá.... dneska má 5 let, má naprosto normální režim 5 jídel ....

catf
26. dub 2017

@lucimom příkrm dávej, když bude malej v dobré náladě a nebude unavený. Vůbec není nutné se řídit nějakým "ideálním" harmonogramem.