V kolik hodin dáváte večerní kaši?

milada2
10. únor 2012

Na doporučení doktorky jsme včera začali s podáváním večerní kaše (Nutrilon mléčná HA kaše rýžová). Dali jsme lžičkou, snědl asi polovinu. Dneska nám to tak vychází, že bych mu musela kaši dát až tak ve 20:30 hod. Není to pozdě, aby to neměl na noc těžký a nebolelo ho bříško? Na druhou stranu si říkám, že pokud to má být večerní kaše a pomoct třeba na spaní v noci, tak dávat ji dřív (třeba v 17 nebo 18 hod). by u nás postrádalo smysl. V kolik hodin jste takhle ze začátku dávaly kašičku? A rovnou lžičku nebo někdo i z lahve?

PS: Po tom, co jsem viděla v jiný diskusích - Neptám se zda dávat kaši či ne, ptám se v kolik hodin ji dávat a jakým způsobem 🙂

Předem díky za rady.

laloona
10. únor 2012

ahoj 🙂 my jsme s kašičkama začali na večer tak v 18.hod, pak ještě mazlení a okolo osmé trošku mlíčka a do postýlky 🙂 malá nám spinká cca od 4 měsíců celou noc 🙂 kašičku jsem dávala na lžičku 🙂

amallie
10. únor 2012

z lahve rozhodně ne a čas záleží, kdy jdete spát, měla by tam být aspoň hodina, aby ho nebolelo bříško, takže pokud jde spát až ve 21:30, tak 20:30 je ok

paulito
10. únor 2012

My dáváme kaši v 19hodin a pak jde spinkat. Nikdy žádný problém nebyl a Matulka spinká celou noc 🙂

levandule_vanilkova
10. únor 2012

Ahojky...my máme s Natálkou takový rituál - v 8 hodin koupu, pak před půl devátou kašičku a pak šup do postýlky. Nikdy jsem nepřemýšlela jestli je to pozdě. Ale malá spinká cca od 9 do 6 ráno ... A dávám rovnou lžičkou, ať si holka zvyká 😀 Bříško ji nikdy nebolelo, určitě to chce ale vyzkoušet 😉

zvirka
10. únor 2012

My kaši cca 19.00, pak teprve koupeme, ale je fakt, že Mireček je větší, 17 měsíců, kaši jí od roka. A po koupání spinkat, což se daří tak v 50%, většinou řádí a jde si ještě za námi hrát, nekdy i do 23.00 🙄

zdezli
10. únor 2012

V 19hod kase, ve 20 hod do hajan. Kdyz koupeme tak pred jidlem.

lucyjanek
10. únor 2012

Matyášek dostane kašičku kolem 18 hodiny, v 19 koupání pak mlíčko a spinkat

hansed
10. únor 2012

Tak my to děláme tak, že kolem 19h se koupeme, pak dostane prášky, kaši, pak je buď ještě vzhůru, nebo usne. Určitě to chce vyzkoušet, jestli jí kaše nebude tlačit v bříšku 😉
Co se týče lžička x láhev, zastávám názor, že kaši dávat ze lžičky. Je to sice trošku náročnější, než se dítě naučí jíst ze lžičky, ale pak je snadnější první zeleninový příkrm 😉

elana
10. únor 2012

já dávám těsně před spaním (vykoupu 19:30, rovnou pyžámko, bryndáček, kaše 20:00) a dávám ji z flašky. Kupuju nemléčné kaše od Nestlé (Lipovou, Švestkovou, Osmizrnnou), rozdělávám do HA mlíka (150ml UM a 2 odměrky kaše, takže vznikne spíš hustší ochucené mlíko, pije to z flašky). Usíná hned, spinká klidně.

nunacek
10. únor 2012

Kaši dávám od začátku lžičkou. V 18:15 koupání, cca v 18:30 kaše + pití (voda nebo voda s trochou šťávy) a usíná v rozmezí 19h - 19:30, jak kdy. Další jídlo má pak nejdříve v 7:15 😉 Na kvalitu a délku spánku u Ellen ale kaše vliv nemá.

mimunesko
10. únor 2012

u nás je to tak,že v šest koupem,tak o půl sedmé kašička lžičkou a na sedmou šup do pelíšku 🙂

cuma
10. únor 2012

od začátku z lahve, teď z hrníčku ...čas taky dodržujeme v 19:15-19:30 je vykoupané a ihned jde spinkat, bez problémů

kacatko_1907
10. únor 2012

Jsem taky pro lžičku, náš malý s tím vůbec neměl problém 🙂 kolem 19 hodiny koupeme, pak dáme kaši, ještě trochu si pohraje, pak dáme mlíčko (ještě kojím) a kolem 20 - 20.30 jde spinkat. Někdy, když je hodně unavený, tak jde spát hned po kaši a zatím jsem nepozorovala, že by měl nějaké bolení bříška 😉

misanda
10. únor 2012

my v sedm koupeme a v pul osmy je kase a z flasky...nedovedu si predstavit jak by ze lzicky vypadali...uz takhle u obeda to je fakt cunarna a flaskou se i krasne utahaj 🙂 se lzickou na kasi zacneme az budou jist normalne obed a svaciny...nerada bych je mela cisty, vykoupany a vonavy jenom pul hodiny :x

tkanicka
10. únor 2012

od začátku lžičkou... i ze začátku jsem ji dělala dost hustou. Flašku jsme vůbec nepoužívali. Kaši má před koupáním. Ze začátku ihned po vykoupání usínala, teď má třeba i hodinu, dvě prodlevu, takže pak ještě kojím. Vliv na spánek to nemá. Spí špatně, ale kaší to není.

janca_dobi
10. únor 2012

My máme kolem šesté koupání, pak hned kašička a šup spinkat. Žádné bolení bříška Ella nemá a spí celou noc do té, průměrně, osmé hodiny. Kaši většinou dostává lahvičkou, protože už k večeru bývá utahaná, mne si očíčka a lžičkou se už jí papat moc nechce.

arianka
11. únor 2012

Davam klukum kasi cca v 18hod, ve flasce a rovnou v postylkach,sami ji vypiji,ja poklidim mezitim v pokojiku uz pri ztlumenem svetle, zhasne se a spi se. Tenhle zpusob se u nas velmi osvedcil.

coxa
11. únor 2012

Oba kluci dostávali hned lžičkou, kolem šesté a v sedm do postýlky a problémy s bříškem nikdy nebyly. 😉

llluckaaa
11. únor 2012

My dáváme hodinu před spaním lžičkou. A než jde dcerka spát, tak se ještě dorazí mlékem.

ciernavila
12. únor 2012

My o 19.00 lyzickou kasu /flasku sme neuzivali vobec/, kupem az potom keby sa nahodou zaspinil, ale zatial papa pomerne cisto, ma aj bryndak a este pod tym rozprestetu plienku, potom sa ideme kupat o o 20.00-20.30 spat. Pred spanim mame ritual - troska sa este dokojit. Spi celu noc.