V kolikátém měsíci jste začly dávat dětem mléčné výrobky?

veronika1712
11. čer 2013

V Kolikátém měsíci jste maminky začly dávat mrňouskům mléčné výrobky?bobíky,pribiňáčky a jiné dobrůtky? 😉 Díky

blahova_andrea
11. čer 2013

určitě bych jako první mléčné výrobky nevolila zrovna tyhle "dobrůtky". na těch obvykle totiž není pro malé tělíčko nic moc dobrého, spíš jen samý cukr. my začali s bílým jogurtem hollandia, tučným tvarohem, sýry typu žervé a lučina apod. a to myslím někdy kolem 9m. pribiňáčka není problém si doma udělat sama čerstvého a víš z čeho, ochucovat můžeš přesnídávkama.

ratatooy
11. čer 2013

pribináky se mužou až po roce a to jen občas,nejlepší volba je to co piše andrea

lv
11. čer 2013

to, co píšeš nejdřív od roku, stejně jako výrobky z tvarohu. Od 8m plnotučný bílý jogurt, s ovocem, bez.

andelka
11. čer 2013

Bobíky, pribináčky nikdy..ale Lipánka jo..od 2let, ale ředila jsem ho bílým jogurtem. Teď už ho jí samotný jak je..malej (15m) občas mu něco ukořistí, takže sní tak dvě lžičky tohodle za 14dní.
Jinak mléčné výrobky máme (oba mají) bílý jogurt, ovocný jogurt, tvaroh, tvaroh se zákysem, Lučinu, nejrůznější tvrdé sýry, máslo, mléko a smetanu do omáček.
Takže kdybych to brala na měsíce..tak bílý jogurt starší od 8m, mladší od 7m...Lipánka starší od 2let, mladší od 14m (ale fakt akorát dojet po bráchovi lžičku, ne že bych mu dala celý kelímek)

andy80
11. čer 2013

Lipánka jo? Nikdy. Z Lipánka měl syn Salmonelu, takže u nás žádné takové "dobrůtky" jako je Lipánek, Pribináček, Bobík aj. srajdy plné cukru a tuku nemají místo v lednici. Kupujeme jen jogurty, ochucené tvarohy a termix. A falešné smetanové krémy dělám z tvarohu, vanilkového cukru a ovoce. A to mám děti už velké, 8 a 5 let.

salomee
11. čer 2013

No já občas koupím tu Matyldu...ale jinak dělám doma různé “směsi “🙂 tvaroh s jogurtem, tvaroh s trochou smetany, tvaroh s pudinkem..do toho trošku cukru s vanilkou, no já vím, cukr..fuuuuj..nějaké ovoce, kakao...třeba takový tvaroh se smetanouchutná úplně jak Lipánek.

luthien.k
12. čer 2013

A on je rozdíl mezi Bobíkem a Pribiňákem? Já to tedy nevím, nekoupila bych to. Z mléčných výrobků určitě preferovat ty zakysané (jogurt - nejlépe bio varianty Hollandia apod., kefír, kysaná smetana) a nebo jinak fermentované (hlavně tvrdé sýry). Jogurt pár lžiček bych dala i dříve než v roce, ostatní po roce věku (kvůli soli). Tvaroh a výrobky z něj spíše nedoporučuji, jsou hůře stravitelné.

llluckaaa
13. čer 2013

Bobíky, pribiňáčky a ostatní dobrůtky jsem svým dětem nezačala dávat a ani nezačnu. Jedeme na bílých jogurtech, mozzarelle, tvrdém sýru, domácí lučině, občas mléku a sem tam tvarohu.