Vařit či kupovat příkrmy?

petulejan
20. pro 2019

Ahoj maminky,blíží se doba,kdy začnu s příkrmy. Takže dotaz. Začátek budu dělat doma,různé druhy zeleniny,ale co se týká masa,tak jsem si říkala,že koupím ty malé skleničky. Jak to děláte vy? A vy co kupujete příkrmy? Která značka je podle vás kvalitní?

leniczka23
20. pro 2019

@petulejan Jedu tak pul na pul, kdyz delam doma, taky kupuju ty sklenicky ciste masove a jen pridam. Za me HIPP a DM BIO.

luciklim
20. pro 2019

@petulejan my jsme teda varili od zacatku, prikrm ve sklenicce mel syn asi trikrat. Me to osobne smrdi a nechutna mi to. Byla to velka piplacka, vzdy vecer jsme s manzelem zacli, naloupali, nakrajeli zeleninu, uvarili v parnim hrnci, uvarili maso, prilohy, navazili maso, ruzne jsme kombinovali jidla, rozmixovali, nandali do Avent kelimku a skoncili v pulnoci 🙂 ale meli jsme jsme treba 18 jidel v mrazaku, takze to bylo supr. Ja jsem proste pro vareni😊 znam maminky, ktere si na to nezvykli, ze pro dite vari a jejich deti ve 2, 3 letech jedi sklenicky, nedejboze kapsicky s obedem a to pomalu nevedi co je vidlicka a lzice..pak taky pro me argument, proc nedavat kupovane - ja taky preci nejim kazdy den jidlo z konzervy..😀

lilian2111
20. pro 2019

Určitě vařit, chutná to úplně jinak - líp 🙂

anetka9
20. pro 2019

Já zeleninu vařím a masové skleničky kupuju Hipp. Beru je teda v Německu, takže kvalita je jistě jinde než tady. Kupovat drahý telecí, celýho králíka, lososa, nějaký jiný ryby, apod. mi přijde zbytečný...ale chápu, že ideální model matky je, že všechno uvaří doma, nejlépe něco jiného jednomu dítěti, něco jiného druhému a ještě stihne večeři a uklidit..no tak to já fakt ne:D

sudylichozrout
20. pro 2019

@petulejan Ja jsem to jela tak 60/40 pro domaci vyrobu. Kupovala jsem teleci, lososa, kureci a hovezi. Kdyz jsem kupovala sklenicku, tak bud Hami (v logu takove cervene srdicko, ne Hamanek), nebo Babylove z DM. A spokojenost. Domaci priprava vysla levneji, ale ne vzdy byla sila na kuchteni.

lilian2111
20. pro 2019

@anetka9 Přece nejde o nějaký model dokonalé matky 🤦🏻‍♀️

anetka9
20. pro 2019

@lilian2111 no mně ne no:D ale myslím, že bys koukala, kolik matek se řídí tím, co by se mělo a nemělo a ne tím, jak to cítí ony samy a co myslí, že je pro jejich dítě nejlepší🙂

malytlustyhroch
20. pro 2019

Delala jsem to obracene - zeleninu jsem kupovala casteji ve sklenickach, jsou tam ohlidane limity dusicnanu atd. a prijde mi chutna. A takove mrkvove nebo dynove pyre z DMka pouzivam do jidla klidne i pro dospele. Naopak maso jsem varila, protoze to ze sklenicek mi jedle neprislo.

lilian2111
20. pro 2019

@anetka9 To někdy fakt koukám no 😀 každopádně já se řídím jen sebou a stačilo mi jednou kupovaná sklenicka na výletě a malé se tak nadavovalo, že nebyla schopná to jist. Takže jsme jeli jen domácí. Jinak co se má a nemá, to by bylo na mašli dělat vše podle tabulek a nějakých článků, každá máma ví, co je pro její dítě nejlepší i když to není v nejakem článku.

eithelwing
20. pro 2019

Zeleninu jsem dělala doma, maso jsem zprvu kupovala. Zase bych se z nějaké té koupené skleničky nehroutila. 🙂
Každopádně s rostoucím apetitem ratolesti jsem víc vařila, to bych se taky nedoplatila. Jediné rybí skleničky jsem dlouho kupovala. Ono je to s rybami celkově horší, já je nejím, mořské kupovat... No, to chce dost opatrnosti. Takže nejlépe naše sladkovodní. A jak je nejím, tak je neumím ani připravovat, takže přes toto funguje spíš manžel.
Na cesty jsem brávala sklenku cca do roku, pak dcera ujídala od nás.
Kupovala jsem babylove, případně Hipp, ale ten jsem si nechala vozit od švagrové z Německa, opravdu se to vyplatí.
Dcera měla období, kdy měla raději skleničky a domácí moc nepapkala, pak zase opačně, ale nic tragického. Dnes jí víceméně vše, u stolu problémy nemáme. 🙂

vendes
20. pro 2019

Vařila jsem, maso ze statku nebo domácí kupujeme běžně, stejně tak zeleninu, ovoce nebo ryby. Uvařila jsem toho víc a zamražovala. Skleničky mi nevoní, měla jsem je doma jako nouzovku na dovolenou. Brala jsem Hami vizuálně mi přišly nejméně nechutné.

takyjedna
20. pro 2019

Vetsinou jsem prikrmy varila doma. Vzdycky jsem toho udelala vic a dalo se to v mistickach do mrazaku. Takze to pak bylo nekolik dni bez prace.. Sklenicky jsem kupovala akorat vyjimecne na dovolene/vylete nebo obcas jsem vzala treba nejakou s masem, ktere bezne doma nemivame. Treba s telecim, aby melo dite zmenu. Kupovat ve velkem by se mi to teda dlouhodobe nechtelo. Je to vsechno drahe jako blazen...

sobist
20. pro 2019

@petulejan Dělala jsem to podle nálady a času. Vždycky jsem měla doma pár skleniček navíc a když jsem nestíhala nebo něco, byla sklenička. Jinak jsem vařila na víc dní.
Skleničky jsem měla nějaké Hamánek, a potom od privátních značek z Rossmann a DM.

uzivatelkapetra
20. pro 2019

Do prvního zubu jsem vařila. Od doby, co začaly lézt zuby mi domácí nechce ani za milion a skleničky jí. I jsem zkoušela smíchat půl na půl a ani tak nejedl. Teď v roce a čtvrt sní oběd když vidí, že je to z našeho talíře, ale ne takové množství jako skleničky. No ale i tak úspěch

asinehri
20. pro 2019

Zeleninu jsem vařila, co se týká masa, jedna dětská doktorka říkala, že sklenička obsahuje kontrolované maso na rozdíl od hnusnych hormonálne nadopovanych kurat z obchodů, tak jsem spíše kupovala. Co malá nesnedla, jsem bez problémů pouzila jako pastiku pro sebe na chleba, mně to chutnalo.

alicie_k
20. pro 2019

Vařila jsem, ale syn i skleničky jedl. Vozil mi je manžel z Německa - Hipp - a když jsem porovnala s kupovanou tady, tak ta německá líp voněla i chutnala. A ještě to tam stojí míň jak tady... beru skleničku jako nouzovku, (když nestíhám) jistotu (třeba na dovolenou, na cesty). Nebo prostě na ochutnání zase něčeho jiného. Když jsem ale otevřela např. Hamánka, myslela jsem že otvírám psí konzervu. Ještě teda i Hami mi přišly ok. Jinak teda máme zahrádku, kde jsem měla např. mrkev, petržel, dýni, špenát, hrášek a od dědy jsme měli králičí maso a brambory. Rozhodně si nemyslím, že vařit ze zeleniny ze supermarketu je výhra...

leniczka23
20. pro 2019

@alicie_k souhlasim..jako Hamanek od Hamé to je fakt takovej humus..

gingerbread
20. pro 2019

@petulejan Ahoj,já dělala i bio maso - prostě uvařit a rozmixovat a dát do ledovatek a když jsem zařadila maso,dala jsem jednu kostičky masa a pár kosticek zeleniny podle toho kolik gramů jsem chtela(1 kostička byla cca 20g) no,ale mala prostě ze začátku odmitala varene doma,takže sklenicky... a u všech doporučuju číst složení- žádná značka nemá složení u všeho skvělý.. některý sklenicky jsou super jiný ne..nejvíc kupuju Babybio,Ella's kitchen,Holle, Hipp, Dmbio,Hami..ovoce nechtela temer zadny kupovany,to naopak chtěla domácí nejlépe s kouskem dyne...A teď v 11 mesicich miluje ovocný presnidavky..Takže asi doporučuju vyzkoušet vařené doma i kupovane🙂 a uvidíte,co detatku bude vyhovovat

cinam
20. pro 2019

Já začala s tím, že budu vařit. No a když po měsíci malej stále nejedl více než půl lžičky, tak jsem dala kupovanou skleničku a nadšeně dlabal. Takže u nás vedou skleničky. Musím říct, že teď už je to trochu i pohodlnost. Malej má skoro 14 m a stále jí hlavně skleničky. Domácí občas i sní, ale musím to do něj (alespoň ze začátku) cpát na sílu, jí to asi tak 5x déle a občas vůbec, tak je to celkem o nervy. Kupuji Hami

widowblack
20. pro 2019

Já jsem vařila i příkrmy s masem - nic na tom není ... k zelenine co se vařila sem přihodila kousek masa a vařilo se to pospolu , pak sem to semlela a bylo 😉

petulejan
autor
20. pro 2019

@anetka9 no vidím to stejně. Já do toho ještě pracuji a taky jsem si říkala,že začátky budu vařit,ale ty masový koupím. Až bude jist tak nějak normálně,tak bude jíst s námi.

mi35
20. pro 2019

Tak 50:50. Ze začátku jsem jen vařila. Maso kupujeme (i pro sebe) téměř jen farmářské. Na rohlik.cz bývají tato masa v různých akcích. Zeleninu jsem brala formou farmářských bedynek. Skleničky měla dcera jen na cestách. Pak bylo obdobu, že chtěla častěji skleničky. Kupovala jsem jen bez pridane rýžové mouky a různých škrobů. Něco od HiPP, DM bio. Chce to číst složení. Tak od 1,5 roku dcera nechce skleničky vůbec. Teď jí budou 2 a jí většinou to, co my.

kamino
20. pro 2019

Asi nejsem dobrá kuchta, ale prcek raději jedl skleničky než vařené - tak od roku a půl se to začalo trošku lepšit, ale do té doby skleničky převažovaly - prcek byl tedy cca do 2,5 roku kojený, moc jídlu nedal , tu malinkou cca 100g skleničku snědl poprvé celou až kolem roku..

lida9
20. pro 2019

za me je nejlepsi uvarit nejake kvalitni bio maso z farmy, pak naporcovat do tvoritek na led a do mrazaku. pak vzdycky jedno tvoritko primichat do zeleninove presnidavky... aspon ze zacatku jsem to tak delala...

anetka9
20. pro 2019

@petulejan presne🙂

zuzita15
20. pro 2019

@petulejan ja vetsinou varim, na zacatku jsem kupovala bio ovoce a zeleninu, ted uz to nehrotim, maso bud z farmy, pokud sezenu, nebo z Globusu, ale dam ji i normalni. Kdyz dlouho spi a nestihnu uvarit, nebo na cestach davam sklenicky BabyBio, jsou drahe, ale bez pridavku skrobu ci jinych zahustovadel. Ty ji krasne, sni celou sklenicku, s domacim to neni takova hitparada, ale sklenicky jsou hodne redene vodou.

petulejan
autor
20. pro 2019

A nevíte někdo o nějaké dobré kucharce? Pro inspiraci?

sudylichozrout
20. pro 2019

@leniczka23 Je, ani jedna dcerka to nejedla. Plivaly to, nejelo jim to.

puhelin
20. pro 2019

Moje dcerka zvracela mixovane jak kupovane, tak i domaci, takze jsem ji delala blw z kupovane i z domaci zeleniny.

ocetnicek
20. pro 2019

Já kupuju masové, zeleninové většinou dělám, ovoce jak kdy. Mám doma pár presnidavek, ale dostává i kupované.