Vaříte příkrm do zásoby? Jak ho uchováváte?

mircka
13. čer 2008

Ahojky,

chci se zeptat, zda vaříte jídlo pro naše maličké do zásoby a jak je uchováváte. Chystám se začít s příkrmy a ráda bych si uvařila např. na týden (maximálně) dopředu a zamrazila. Pak vždy jen rozmrazila a ohřála.
Nevím, zda toto téma tady už je - hledala jsem, ale nenašla.

pipisek
13. čer 2008

ahoj
já vařím tak jednou za 14 dní a navařím si tak 7-8 porcí, vzhledem k tomu, že to střídám tak půl na půl s kupovanou stravou, tak mi to určitě na těch 14 dní vydrží. vychladím, naporcuju do krabiček a šoupnu do mrazáku.
vařím většinou večer a 1 porci si nechám jen v ledničce na druhý den, když náhodou vařím dopoledne (třeba o víkendu) tak dám malé porci k obědu a jednu si schovám do ledničky na druhý den, déle si netroufám to uchovávat 😝
jinak většinou i kupovanou stravu rozdělím napůl, jeden den dám půlku třeba s vařeným bramborem a druhý den druhou půlku třeba s rýží. takže sklenička mi vydrží na dva dny 😀

petraluk
13. čer 2008

Já to mrazim v těch skleničkách od kupovaných výživ, nebojte neprasknou, když tam není voda 😉 V lednici uchovávam max. 2 dny, nechci aby měl 1 jídlo 2x za sebou, chci to střídat a zase mrazit něco jen na 1 den, mi taky nepřijde nejlepší způsob 🙂

pipisek
13. čer 2008

fakt neprasknou??? vždyť máš v tom jídle dost vody...v mrkvi je voda, v brokolici, vůbec v zelenině je voda a ve vodě to vaříš

svoma
13. čer 2008

Ahoj,vážně neprasknou,taky to tak dělám,akorát ta sklenička nesmí být plná až po okraj,nechávám tam tak centimetr,centimeter a půl. 😉

jandalinka
13. čer 2008

Ahoj.Tak jsem si schovávala také pár skleniček od kupovaných příkrmů a do nich jsem si nadělala jídlo a dala do mražáku.Také jsme nevěřila tomu,že neprasknou,ale opravdu nepraskla ani jedna sklenička 😉 .Pokouším se tam dát opravdu jen rozmixovanou zeleninku či maso a po rozmrazení teprv přidám kapku oleje oliv.+koj.vodu 😉 Přetím jsem dávala do sáčku,ale musela odvážit porci cca 200g,ale jednodušší je to ve skleničce,kdy zhruba vím,že skleničku by měla malá sníst. 🙂

lenkazdenek
13. čer 2008

já mrazím do malých krabiček na jídlo 🙂 a teď chci zkusit udělat domácí ovocné přesnídávky 🙂

pipisek
13. čer 2008

lenkazdenek

a jak ty přesnídávky uchováš? chceš to jako klasicky zavařit, nebo to dát taky do mrazáku?

lenkazdenek
13. čer 2008

já bych chtěla zavařit,ony ty mražený-nevím,ale mě příjdou takový pak divný jakoby víc vodnatý 😕

pipisek
13. čer 2008

tak dík, máme u babičky hodně broskví a pár jablek, tak pokud se budu hoooodně nudit přes prázdniny, zahraju si na Marilu 😀

aponchie
14. čer 2008

ja jsem treba jeden tyden uvarila kureci maso brambor zeleninku a rozmixovala nechala vychladit a dala do tech malejch plastovejch misek a do mrazaku cca1nebo 2porce dle velikosti..vodnate to nebylo a rano sem to vytahla a bud dala hned do zepteru kde je to hned anebo to povolilo do poledne v lednici uplne v poho ta voda tam neni na skodu ba naopak aspon se to nepripali,druhy tyden treba masicko rajcatka nudle zavarila do sklenicek od vyzivy nebo oper zamrazila no problemo parada nemusi se porad varit

nensy
14. čer 2008

jo tak to je dobrý apíí to mě ještě nenapadlo 😀

gabinaf
14. čer 2008

Ahoj holky,

já vařím tak jednou za 14 dní, mám tady knihu receptů (nevím, zda se dá sehnat v ČR), recepty jsou označeny zda se dají zamrazit. Je to od nějaké odbornice na dětskou výživu, většina těch jídel se dá nechat v mrazáku až 8 týdnů. Myslím si, že by to mělo platit pro všechno. Musím i přiznat, že jídla jsou velice chutná, malý baští o 106, kupovaný příkrm měl zatím jen jednou na ochutnávku a celý mi to vyplival 🙂

zdina
14. čer 2008

ja varim taky jednou tydne a zamrazuju sklenicky. Dokonce davam do mrazaku i jahodovou marmeladu. Zustane pekne cervena

skuli
24. čer 2008

Taky mrazím do těch malých skleniček.Uvařím nové brambory,mrkev a kuřecí maso.Nebo brokolici,brambor,kukuřici krůtí maso.Když to rozmixuju,tak to zahustím kukuřičnou kaší.Jen hovězí a králíka ji kupuju ve skleničkách.Moc ji to chutná.I kupované i to moje.

mirdisek
24. čer 2008

Holky mám dotázek, já právě dneska vyndala z mrazáku, co jsem navařila brambor s brokolicí, když jsem mu to dávala čerstvě udělané, bylo to jemnoučké pyré, všechno spapal, dneska po rozmrazení hnus, celé jako zcuckované, myslela jsem, že až to ohřeju, bude to lepší, ale kdepak, dostali to slepičky, nevíte kde je chybka? do mrazáku to šlo až pořádně vychlazené, tak nevím, mám to ještě před použitím rozmixovat????

androna
24. čer 2008

mirdisku brambory sa nemrazia.po zamrazeni vznikne presne tento hnus.vsetko ostatne mrazit mozes ale brambory vzdy varit cerstve.

mirdisek
24. čer 2008

jéé děkuji, já si přesně myslela, že to bude těma bramborama, takže super, vyndám ty 4 porce z mrazáku a slepičky budou mít hody a Páta holt dostane zítra nově uvařené☹ děkuji moc za radu

skuli
24. čer 2008

mirdiseK-Tak já mrazím i brambor.Teda ne samotný,ale uvařím mrkev,brambor,brokolici,maso kuřecí,všechno rozmixuju a dám zamrazit.Když to vytáhnu z mrazáku tak je to takové divné,ale když se to ohřeje a rozmíchá tak je to v pohodě.Přidávám ji tam kapku olivového oleje a moc ji to chutná.Dneska jsem sehnala sušenou kaši od Sunarky zeleninovou,rozmíchá se to je ve vodě.Snědla celou misku.

kelly1
14. črc 2008

ahoj

niega
15. črc 2008

Ahojte, přidávám svůj tip. Já vařím každou surovinu zvlášť - brambor, mrkev, hrášek, kuřecí maso, špenát, brokolici, červenou řepu, čerstvý zelí, ředkvičku, rýži, pohanku, telecí maso, kukuřici, pórek. Udělám toho vždycky celej hrnec, rozmixuju a plním do tvořítek na led (mám z Ikea takový větší, je to jakoby z gumy), dám do mrazničky. Zmrazený pak vyloupu z tvořítek, přendám do sáčků a zavřu takovýma těma klipsama, napíšu na ně, co to je a datum výroby. No a pak už jen kombinuju podle Edíkovy momentální nálady. Třeba 2 kostky bramboru, jedna špenátu, jedna ředkvičky, jedno maso - dám do hrníčku a vložím rozehřát do vodní lázně. Přidám pak trošku olivovýho oleje a je to fakt dobrý 😉 .
Jo a teď snad manžel přichystal něco podobnýho ze zbylejch borůvek, aby měl Edíček ke svačince, až třeba nebudou 😀 .

janda79
16. črc 2008

ahoj, taky jsem malé vařila každou surovinu zvlášť, pak jsem i některé ty vývary, co zbyly ze zeleniny i z masa smíchala. dávala jsem to do mikroteňáků, nemixované, trochu toho vývaru a do mrazáku. ráno jsem to vyndala, nechala v lednici povolit a podle věku rozmixovala nebo rozmačkala vidličkou. bylo to super a malé to moc chutnalo.

markeeta
7. srp 2008

niege: ja to taky varim a zamrazuju oddelene. Prilohy varim vzdy cerstve. Me prekvapuje, ze se da uvarit a zmarzit redkvicka.
Delam domaci baby kecup, zavarim to do sklenicek a dam do lednice. Nevite jak dlouho to muze zustat otevrene? Protoze ta jedna sklenicka je tak za 3-4x, a nechci ji to davat porad za sebou.

listicka20
16. srp 2008

Holky, prosím, poradíte, dají se zamrazit uvařené fazole? 😎

skuli
17. srp 2008

listicka20-Já si myslím,že určitě ano.Ono se dá zmrazit skoro všechno 😝

klara.t
29. kvě 2010

Pěkné téma. Máte někdo další tipy jak připravit příkrm na delší dobu?

kasyma
30. srp 2010

Ahoj holky,bavíte se tu spíš o zamražování,ale já bych se spíš chtěla zeptat na zavařování. Chtěla bych dokud je možnost a máme na zahradě mrkev,rajčata... něco zavařit "na zimu" chci se vás zeptat,protože jsem v životě nezavařovala jaký je správný postup 😵 mám doma plno těch malých šroubovacích skleničček od přesnídávek tak do těch. Slyšela jsem,že by se víčka měla vyvařit v horké vodě,aby dobře chytla,ale zajímalo by mne ještě jak dlouho ty skleničky vařit? A do kdy od zavaření nejdéle sníst? Chtěla bych si zavařit brambory,mrkev,cuketu s kuřecím masem,nepřidává se tam třeba něco aby se to nekazilo nebo to můžu zavařit jen takhle? A jaký poměr zvolit? Je to na mě nebo mám dát víc třeba tý zeleniny a míň masa? Můžu tam dát třeba nasekanou petržel? Předem moc díky za rady jsem v tomhle úplnej laik 😀

sophie1
14. zář 2010

@kasyma já taky chtěla zavařovat, ale toto mě odradilo http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?t=62715# , budu raději taky mrazit......

djkrypta
11. lis 2010

ahoj..ráda bych se zeptala zda je lepší dát zeleninu do mrazáku syrovou a pak uvařit, nebo uvařenou a pak jen rozmrazit?

kesurka
27. dub 2011

@niega díky za tip fakt mi to pomohlo, jen otázku, jak pak vypadá to maso? Se zeleninou už to praktikuju 🙂

niega
30. dub 2011

@kesurka Maso vypadá v pohodě. Mladší dítko je celkem fajnovka, takže mu denně vařím čerstvou rýži, pohanku nebo bramboru a k tomu přihazuju zmrazenou kostku masa (předvařenýho a rozmixovanýho) a kostky zeleniny. Chutná mu to tak víc.