Vaříte první příkrmy jenom z kojenecké vody?

criterska
30. srp 2008

Ahojky, bylo nám 6 měsíců a od pondělí chci začít Tadíkovi vařit první šlichtičky, jenže nevím, jestli je k tomu nutná pouze kojenecká voda, nebo stačí obyč z vodovodu, či nějaká neperlivá bonaqua, aquila atp. Jak to děláte vy? Díky za rady. 🙂

vojtisek2007
30. srp 2008

tak my vařili z vody z kohoutku - stejně se při tom vaření převaří, ne ??? ani na sunar jsem nepoužívala žádnou spešl kojeneckou - taky jsem převařovala tu z kohoutku.... 😉

criterska
autor
30. srp 2008

Já na sunar od 4. měsíce převařovala balenou vodu, ale teď už si říkám, jestli to není právě zbytečný, navíc u nás v obchodě kojeneckou vodu nemají, my zase nemáme auto a abych se tahala s kojeneckou vodou z města, které je od nás cca 3 km, se mi fakt moc nechce. A o balených vodách jsem slyšela, že jsou častokrát horší než ta z kohoutku..Tak díky, aspoň nad sebou nebudu pochybovat, až v po začneme vařit 😀

vojtisek2007
30. srp 2008

tak do pondělka času dost - a ostatní holky taky určitě písnou svoje názory - tehle byl můj a dr.s tím souhlasila, tak by to snad nemělo být špatně....

petka80
30. srp 2008

holky, já taky vařím z obyč vody z kohoutku, myslím, že je to v pořádku.
Na pití teda dávám převařenou kojeneckou vodu, ale moc se mi nechce, tak uvažuju, že taky budu dávat obyčejnou, ale zatím jsem se neodhodlala 😉

kozinka
30. srp 2008

Ahojky holky! Já 4 měsíce plně kojila, ale pak nastala otázka jakou vodu používat. Ale protože jsem z Karviné a u nás je nejelpší voda z celé ČR, tak jsem volila rovnou vodu z kohoutku. Takže příkrmy dělám z vody z kohoutku, čaj a sunar taky (samozřejmě převařuju). 😉

kozinka
30. srp 2008

a příkrmy taky dělám z kohoutkové vody 😉

luckahr
30. srp 2008

do 6 měsíců by měla být kojenecká voda, pak už klíďo z kohoutku. Používám většinou z kohoutku (převařenou).

cerstvamama
30. srp 2008

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s pražskou vodou? Přikrmuju a používám kojeneckou vodu, tak by mě zajímalo jak dlouho bych to měla dodržovat. Slyšela jsem, že pražská voda z kohoutku nic moc.

luckahr
30. srp 2008

my používáme pražskou vodu, doktorka říkala, že od půl roku netřeba kojenecká.

petraluk
30. srp 2008

Mě taky dr. řikala, že od půl roku stačí převařená z kohoutku 🙂

kacka.va
31. srp 2008

já teda teď na napití ve vedrech dávala půl napůl kojeneckou vodu s vodou z kohoutku a v pohodě.

cerstvamama
31. srp 2008

Díky moc. 🙂

maruska39
31. srp 2008

My jsme od 1.měsíce na UM a vařím mu Nutrilon zatím jenom z kojenecké vody,i když jsem taky z Karviné 😅

maja1979
31. srp 2008

ahoj my pouzivali nejdriv balenou vodu, kdyz sme s prikrmama zacinali, a ted uz normalka prazskou z kohoutku a v pohode, mala jeste nikdy nemela strevni potize. hlavne deti stejne na vsechno sahaji a davaj si do pusy, to uz je podle me nejaka voda z kohoutku nevytrhne!🙂 🙂

kalo
31. srp 2008

Vařím pro malou dotěď z kupované....I když se říká, jak je tu voda dobrá, je mi jasné, že sviňstvo a chlor v ní je...Sama ji piju zřídka kdy....

miluska.woolley
31. srp 2008

Holky, tady v Nemecku se na kojeneckou vodu nehraje, od narozeni se dela i UM z vody z kohoutku. A to ji mame fakt hodne tvrdou a zatim to mimca prezivaji 😉 .

iivusja
31. srp 2008

Ahoj, my UM děláme z kojenecký vody a příkrmy vařím normálně z pražský vody z kohoutku. 🙂

johanda
31. srp 2008

holky, zavolejte na vodárnu a zeptejte se na kvalitu vody, obvykle mívá parametry vhodné pro malé děti. Problémem můžou být vodovodní trubky - hlavně ty staré. U balených kojenekých vod je zase problematické skladování,láhve mají být ve tmě a ne v horku, což teda v mnoha obchodech nedodržujou

petruna
31. srp 2008

tak já na kaši používám převařenou Dobrou vodu, ale když to tu čtu, tak snad začnu používat vodu z kohoutku... 🙂

jandalinka
1. zář 2008

tak já vařím pro malou od začátku z vody z kohoutku,ale mlíčko a kaše dělám z kojenecké,kterou nepřevařuji,ale nevím,kdy už i na čaj či mlíčko použív vodu z kohoutku?! 😒

misakulicka
2. zář 2008

teď jsem četla, že doma uvařené šlichtičky-jak to tady někdo nazval-jsou horší než kupované dětské výživy-že ty domácí mají hodně moc sodíku...kdežto u těch kupovaných-tam to hlídají--moc dobře nevyšel Hipp, zato Hami je prý na dobré úrovni....takže my doma nevaříme ale kupujeme hotové....

kopcik
2. zář 2008

my už odmala používáme balenou vodu. ale hlavně z toho důvodu, že balená se může převařit jen v konvici a ta z kohoutku by se měla převařovat v hrnci alespoň 5 - 10 minut. takže já si převařím půl konvice, naliju to flaštiček na celý den a tu pak jen ohřeju ve vodní lázni... no a taky já osobně vodu z kohoutku nepiju, taky si kupuju tu balenou pro sebe, takže ji určitě nebudu dávat malému... teda ne do těch 6-ti měsíců...

kacka.va
2. zář 2008

prosím Tě, kopciku, kde bydlíš, že musíte tak dlouho převařovat vodu z kohoutku?

kopcik
2. zář 2008

kacka.va: v OVA. voda tu není nic moc. už v porodnici mě na to upozorňovali...

kacka.va
2. zář 2008

tak to jo, u nás je voda v pohodě

criterska
autor
2. zář 2008

misakulicka - no já teda nevím, ale já radši budu šlichtičky vařit, sice občas nějakou koupím, ale včera jsem koukala na diskuzi o těch kupovaných výživkách a je to fakt dost humáč, co se o tom psalo, tady na Koníkovi, je fakt, že když si přečteš, co všechno tam je a být by nemělo, tak je to opravdu drsný... 😝

olivia.a
2. zář 2008

Já vařím z kojenecké vody, ale v plínce už jsem našla kousky trávy, kus fíkusu, včera dokonce část papírové visačky od nové čepice z C&A.... tak je ta voda asi docela zbytečná a přejdu na tu z kohoutku.

kitty68
2. zář 2008

olivia.a taky vam jede fikus 😀

no ja bych to asi taky dvakrat neresila, js v anglii a tady se taky na kojenecke vody nehraje

olivia.a
2. zář 2008

manžel koupil balík šesti vod, já vždy jednu otevřu, mám ji pár dní v ledničce a používám jen na to vaření - každý den tak 1 až 2 deci.
\kvítka jsme dnes z obýváku přestěhovali do třetího pokoje, ale je to teď tady takové studené.... brzo poputují zpátky. jen doufám, že ten fikus není jedovatý

kitty68
2. zář 2008

asi ne uz ho mela parkrat a zatim nic, ale taky js hledala na netu jestli neni jedovaty, je to nase posledni kvitko zbytek ozrala kocka