Varná konvice. Je lepší plastová, kovová nebo ze skla?

britney
3. bře 2010

Ahojte,
Rada bych vedela nazor na varne konvice.. Slysela jsem, ze plasticke jsou spatne pro zdravi (plast+horka voda= pohroma!)
Kovove zase, ze voda v nich ma kovovou chut a sklenena?

ivka144
3. bře 2010

Ja ani neviem, ze je tolko typov na vyber, ale takmer cokolvek z tychto troch materialov... jednoznacne sklo. Jedine ak je to lahko rozbitne nieco, tak mozno zvazit, ale varnu konvicu ak sa da, iste by som brala sklo.

milocka29
3. bře 2010

No ja som mala sklennu, ale nikdy viac. To som naozaj davala velky pozor, aby som ju horucu nepolozila na nieco velmi studene, aby nepraskla, aby som nou nebuchla a aj tak sa mi stalo, ze mi praskla ked som z nej vylievala prave vriacu vodu a ona mi strelila v ruke. Len jedno stastie som mala, ze zo bolo pri drese, tak som ju tam hned hodila a ta vriaca voda stiekla po linke ale nie na mna. Takze kazda ma vyhody aj nevyhody.

soanpe
3. bře 2010

plastické? myslíš asi plastové, ne?
kov je nerez,takže by se nic nemělo uvolnovat do vody.to by se nepoužívaly ani nerez hrnce,pánve atd. spirála je taky kovová,takže asi je to nesmysl ,že by vodam měla jinou chuť 😅
jinak ty plastové jsou z takových plastů, co jsou odolné vysokým teplotám a nic se nuvolnuje.to by nemohlo přijít snad ani na trh.
větší riziko vidím u nápojů v pet flaškách ,které stojí za hypermarkety na rampě na přímém slunci a čekají na uskladnění.to se pak uvolnují ftaláty do nápojů 😝
já osobně nerez kovev už nechci. je na ní vidět každá kapka 😝 jsem furt leštila, leštila a leštila 😅

habibi78
3. bře 2010

brit, ja by som volila plastovu...ved vnutri kde sa vari voda nie je plastove vnutro.... kovove su otrasne, ak sa zohrieva voda vnutri, je konvica vriaca aj zvonku...no a so sklenenou nemam skusenost.... ale nie je to len nejaky novy vymysel???? 😀

milocka29
3. bře 2010

Ja som tu sklenenu samozrejme nemala ako varnu elektricku, ale sklenenu z varneho skla, ktora sa dava na sporak. Ved asi ina sklenena ani neexistuje, ja som si to az teraz uvedomila, ked pisala habibi, ten novodoby vymysel. A presne ako pise habibi, suhlasim 😖

miska002
3. bře 2010

toto je lepsie ako klasicka kanvica

Popis zboží TEFAL QUICK & HOT
Revolučná ohrievač vody využívajúce patentovaného systému ohrevu Opti-Quick, ktorý zabezpečí ohriatí vody do troch sekúnd.Okrem ultrarychlého ohrevu vody poteší tiež významnú úsporu elektrickej energie - oproti štandardnej kanvici spotrebuje iba 1/3 energie.Výhodná je aj možnosť zohrievať len nevyhnutne potrebného množstva vody, ktoré je možné nastaviť na voliči veľkosti šálky.Nádržka na vodu je odnímatelná, jej objem je 1,5 litra a obsahuje protiprachový filter.Vodný filter je súčasťou dodávky a potrebu jeho výmeny je svetelne indikovaná.Filtrovaná voda je vhodná na prípravu horúcich i studených nástrojov.Prístroj je ideálny najmä na prípravu instantnej kávy, instantných potravín, ovocných, zelených, bielych i bylinkových čajov, horúcej čokolády apod

http://www.alza.sk/tefal-br304841-quick-hot-d11...

milocka29
3. bře 2010

miska002 vdaka za super link, pre mna je to novinka a ty ju uz mas? si s nou spokojna?

britney
autor
3. bře 2010

Neulozil se mi prispevek,tak znovu: ja tu sklenenou vcera koupila. Moje stara milovana konvice(svatebni dar) uz doslouzila, odmitala se vypnout sama..vcera nam para kapala snad i ze stropu- my si to nejak pozde uvedomili,ze nejak dlouho vre voda. Nicmene byla plastova ciste pruhledna s modrym podsvicenim a ja chtela podobnou.. Takze jsem vybrala tu sklenenou, vypada uplne stejne jako ta stara,jen je ze skla.. Tak by me zajimalo, zda se vyplati, byla docela draha.. Jinak kovova, co vim tak je hodne hlasita..