Vaše děti a sladké pokrmy. Mají je rády?

kordulky
8. črc 2009

Ahoj maminky, chci se zeptat, jedí vaše ratolesti sladké knedlíky, žemlovku, krupicovou kaši a jiné? Moje Martinka odmítá vše až na bonbony, které já jí nedávám, ale bohužel babička a spol. Odmalička odmítá kaši, tak jsem musela vařit zeleninové a masové, mixovat do lahve, to bylo něco, jí to chutnalo a zůstalo jí to, jsem ráda, ale někdy bych brala, abych nemusela pořád vymýšlet nové chutě a jak jsou na tom vaše dítka? Myslíte, že se to naučí?

kristi
8. črc 2009

no, ji sladke chutna - tim myslim susenky a spol. Zbytek odmita, to je spise masova, polivkova..

many
8. črc 2009

ahojky, tak Ladík měl zatím jen žemlovku a ta mu teda nejela, myslím, ale že mu vadily jabka 😉 že byly kyselý 😉 ale kaši mu dávám do teď na večeři a ta mu zatím furt jede - malinová,jahodová, s jižním ovocem

many
8. črc 2009

ale lipánek a sušenky - jooooo to mu teda jede 😀 ale brzdím 🙂

iloha
8. črc 2009

tak u nás nic sladkého co se týče jídla - palačinky, lívance, jahodové či jiné ovocné knedlíky, kaše prostě nejedou, ale gumové medvídky a brumíka přímo miluje. Pečené buchty a koláče též nemusí, max. ochutná.........

many
8. črc 2009

no já dala Ladíkovi domácí bábovku a perník a to mu jelo 😀 ale nevím, jestli se to už může 😒 asi jo, ale málo že

iloha
8. črc 2009

Many, já bych mu to klíďo dala, když mu to chutná, copak pečeš denně? Jestli není na něco z toho (myslím - mouka, vejce apod.) alergickej, tak to neřeš...........já jsem ráda, když ta naše malá potvůrka něco sní - je totiž jak špejle
😀

kordulky
autor
8. črc 2009

no koláče a buchty taky nejí myslíte že když to sladké nejí manžel že to zdědila 😀 buchty a vše s tvarohem on má rád ale jinak nic loni v létě jsem udělala kynute ovocné knedlíky s jahody a jedla jsem je pak sama : 🙄

andy80
8. črc 2009

U nás sladké jídlo neboduje. Zkoušela jsem nudle s cukrem a ty vůbec nee, pak jsem zkoušela palačinky a ty jedla jen suché (takže absolutně nesladké) a ovocné knedlíky taky nee. Ale on je nemá rád ani Jiřík, takže sladký jídla doma skoro neděláme. A kaše? Ty už mi nejí pár měsíců vůbec. Radši si dá chleba se šunkou 😀.

Many: já už moc neřeším, jestli to může nebo nemůže. Malá s námi jí všechno, jen s mírou.

iloha
8. črc 2009

Řekla bych, že nedědí, jen jim to zatím prostě nechutná 🙂 vždyť na to mají dost času, podle mě se jim to asi zatím špatně tráví (prášek do pečiva, droždí ....).
A už ti kordulko malá jí namazanej chleba nebo rohlík (myslím sýr, máslo, paštiku, marmeládu atak...(?
Mně Terezka ani omylem, jen suchý chleba, rohlík a někdy chce plátek šunky nebo sýra, jak je to namazaný tak to z toho škrábe dolů a ječí, že je to hnusný a nechutná to 😒

andy80
8. črc 2009

ioha: já když dám malý namazanej chleba nebo rohlík do ruky, tak to taky nejí, ale když jí to nakrájím na kostičky, tak to vždycky zbaští, takže krájíme.

iloha
8. črc 2009

tak to se máš 🙂 u nás je to jedno, jestli celý nebo nakrájené, zkoušela jsem i párátka, aby si to mohla napichovat a nic, takže na to prdím, až se jí bude chtít, tak to sní a basta.

kordulky
autor
8. črc 2009

iloha rohlík s máslem na kostičky jako u andy a jenom marmeládu rybízovou a pak sýr kiri a když jí dám šunku tak obere šunku a huláká že je napapaná paštiku jsem zkoušela to nechce a ani pomázánky z tvarohu tak my máme snídaně už skoro rok stejné mléko rohlík s marmeládou nebo sýr 😀 zajímavé že já ani jedno nejím 😝 a ona to miluje.

iloha
8. črc 2009

hmmmmm, u nás je snídaně taky pořád stejná - mléko nepije, takže jogurt a někdy rohlík, nebo obilné kuličky apod. 😉

kordulky
autor
8. črc 2009

iloha a terezce ty obilné kuličky chutnají já jsem to teda jěšte nezkoušela a jaké jí kupuješ

iloha
8. črc 2009

Ferda a vypadá to, že chutnají 😉

knobloska
8. črc 2009

Já jsem cuchtila kynuté ovocné knedlíky kvůli malé a nic. Ségry 3 letej to taky nechtěl. Kamarádka mi poradila, že je to mám zkusit podávat polité jogurtem, tak to za rok zkusim 😀

tomasek06
8. črc 2009

Tak můj malý taky žádné sladké jídla nejí. Ale bombony,brumíky,mléčné řezy apod. to jo to on rád. Ale se snídaněma a večeřema bojujeme pořád. Sní jen všechno suché ničím namazané. Nejí ani buchty ani koblížky. Ale párky,vajíčka a paštiku by jedl pořád dokola. Snídat nesnídá, jen vypije kakao.

andy80
8. črc 2009

My ke snídani dáváme koláč s tvarohem, croissant, vánočku nebo něco takového. To má ráda a Jiřík taky. A chlebík nebo rohlík se šunkou, pomázankami nebo sýrem máme k večeři.

agaatka
8. črc 2009

Já zatím dávám jen ovocné a jogurtové přesnídávky, ale nejvíc nám chutná Baby sušenky rozmačkaný v Bebě, takže u nás má sladký úspěch. Ale masíčko taky 😉

eppik.m
9. črc 2009

kordulky: pokuď tvoje dítko sní nutričně vyváženou stravu tak bych si z toho hlavu nedělala, my papáme vše co se jíst dá ...

alishia
9. črc 2009

ahojky,

tak nas malej miluje treba babovku, a na te neni nic spatnyho, ma rad i susenky, dort sem mu delala, ten mu taky jel, palacinky si moc nedal, ale plneny tvarohovy knedliky jahodou, to mu teda jelo🙂 me taky.)
Snazim se mu to sladke moc nedavat, ale kdyz je, a chce tak mu kousek dam. Ono se nic nestane. Vojta je hyperaktivni, takze to vybeha.

kacka79
9. črc 2009

Ahoj, tak ze sladkého jen palačinky a žemlovku, ale bonbonky a čoko to by mu šlo... ale třeba kynutý knedlík nechce... no já to sladký vařim stejně málo, takže mi to ani nevadí.. Manžel taky sladký jídlo nemusí..

basice
9. črc 2009

U nás sladké taky nemá moc úspěch...sušenky jí, ale moc tomu nedá, nejraději ze sladkého má gumové medvídky,ale moc to s nima nepřeháníme...pokud ovšem nejsme u babiček ☹ Když jsem dělala domácí buchtu, tak do toho kousla a hned to plivala, to samé sladké knedlíky atd.

petka80
9. črc 2009

kordulky, moje Anička na sladký taky není, teď v létě děláme třeba ovocný knedlíky a nechce je vůbec 😝 Ale neviděla bych to jako problém, naopak, sladká jídla stejně moc zdravá nejsou, pokud ti jí zeleninu a ovoce, tak je to mnohem lepší 🙂

akzeret1
9. črc 2009

ahoj u nás sladký taky nevede akorát občas krupicová kaše s grankem,jinak instantní neměla ráda,je na těstoviny s masem,guláš s rýží a pár druhů polívek a hipky 😉

mobina
10. črc 2009

Taky bída, co se hlavních sladkých jídel týče. Sušenky má rád. A neboduje ani maso. Spíš přílohy se zeleninou 😅 A ovoce taky žádný zázrak, to spíš přesnídávky.

malovani
14. črc 2009

Sladký jídla taky nic moc, kaše vůbec, sladký jogurty taky ne, knedlíky a tak taky nic... buchtu občas, většinou jednou kousne a končí... sušenky má ráda... čokoládu, oplatky, bonbony, lipánky - to ještě něochutnala.